96 Zj Günlüğü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan VolkanGurcan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 293
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 63,631
97 model 6cm get olan zjye 265x70x16 diğer deyimle 31x10.5x16 at lastik taktım. Orjinal zj jantinda istedigim taban genisligini alamadim. Yanimda bir abi ayni lastik,ayni ebati l200e taktirdi, ofset jant da satin aldi benim taban genisliginin nerdeyse bir bucuk kati durdu, benim moraller bozuldu :smiley: bu isi nasil cozerim? Taban genişliği yüksek 5x114.3 jant bulamiyorum ve sorum şu taban genişliği kaç almaliyim? Orjinal jantin taban genişliği 7.5 ama dediğim gibi yetersiz. Bir diğer sorum da şu lastikleri ofset jantla mi spacerla mi disa tasirmaliyim?

Etiketler

Revizyonlu kutulardan çok şikayet oldığu için sıfırını aldım. Crown markası. Yalnız 96 modellerde hıza duyarlı direksiyon sistemi var ve bunun pompası bu kutuya uymuyor. Yani kutu pompa beraber değişmesi gerekiyor.Fiyatları düşmüş ben daha pahalı almıştım.

Kutu
Crown Automotive Steering Boxes 52038002

Pompa
Crown Automotive Power Steering Pumps 52088139

Hortum
Crown Automotive Power Steering Hoses 52088538

Merhaba Volkan Bey,

Öncelikle bu muhteşem yazı diziniz için çok teşekkür ediyorum. Olağan üstü bir kaynak oldu yeni ZJ sahipleri için.

Sorum şu, ben direksiyon hortumunu yeni değiştirdim, paylaştığınız hortumu da almamıza gerek var mı?Hortumumuz yeni olsa bile?

Şimdiden teşekkürler

Merhaba Volkan Bey,

Öncelikle bu muhteşem yazı diziniz için çok teşekkür ediyorum. Olağan üstü bir kaynak oldu yeni ZJ sahipleri için.

Sorum şu, ben direksiyon hortumunu yeni değiştirdim, paylaştığınız hortumu da almamıza gerek var mı?Hortumumuz yeni olsa bile?

Şimdiden teşekkürler

Faydalı olabildiysem ne mutlu bana.
Eğer kutu ve pompanız orjinaliyle aynı olacaksa değişime gerek yok ama hıza duyarlı tipten normal tipe değiştiriyorsanız uymayacağı söyleniyor.

Aracımı alan arkadaş satmaya karar vermiş. Benden alırken küçük kaporta kusurlarını hallettirmişti. Ayrıca sıfır olarak atiker lpg bağlanmıştı. Yapılan diğer şeyler konuda mevcut zaten. İlgilenen olursa bana özel mesaj atsın, arkadaşın telefonunu veririm. Araç Ankara'da bu arada. Plaka değişmedi.

Aracımı alan arkadaş satmaya karar vermiş. Benden alırken küçük kaporta kusurlarını hallettirmişti. Ayrıca sıfır olarak atiker lpg bağlanmıştı. Yapılan diğer şeyler konuda mevcut zaten. İlgilenen olursa bana özel mesaj atsın, arkadaşın telefonunu veririm. Araç Ankara'da bu arada. Plaka değişmedi.
Araç artık bizim 😀
20210606 200810
20210606 200656

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR