99 Grand Cherokee 4.7 Almak Hata Mı ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ergin taş Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,417

ergin taş

Çepni
arkadaşlar bir kaçtane favoriye ekledıgım 99 model gc 4.7 var ama forumdan da takıp ettıgımde herkez 2001 sonrası kılıtlı oldugu ıcın tavsıye edıyor ama malum sitede de baktıgım ozellıkle off-road donanımlı olanların neredeyse %90 ı 99 model çelişki yaşadım full off road donanımlı olanlar hep 99 bırı bana yardım etsın begendıgım arac 99 model alsam ne artım ne eksım olur agır off-road yapacak bırı degılım sadece kamptan kampa araziye girilecek 99 alıp kılıt takmak cokmu malıyetlı yoksa 2001 sonrası gıbı olmuyor mu sonradan yapılan şimdiden teşekkur ederim

merhaba,

99 modelin öncelikle şanzuman ve çekiş sistemi eski tiptir. ayrıca kliması sorunlu olarak bilinir, ama bu zamana kadar genelde elden geçmiş oluyor.

vites 4 ileridir , arazi şanzımanı ZJ kasa ile aynıdır.

eğer sadece kamp gezileri için alınacaksa kilit takmaya gerek yok, sizi fazlasıyla idare eder. diğer yandan mekanik kilit takılabilir, USA dan daha ucuza halledebilirsiniz.

öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. peki kilit takıldığında quadra drive'a nazaran cok mu kötü kalır yoksa kilit ile quadra drive lar gibi gönül rahatlıgıyla arazide cogu yere gırebılırmıyım. daha once de 4.7 99 model aracım vardı ama cok bı arazı deneyımım olmadı.

rica edeirm

şimdi sonradan takılan kilit kullanmadığım için yorum yapamam ama mantık olarak aynı işleyişe sahip olacağını düşünürsek arazı performansının da aynı olabileceğini kabul edebiliriz.

diğer yandan tavsiyem sizin gezi amaçlarınıza paralel gezi yapan tecrübeli kişiler bulup kilit olayının size bir fayda sağlayıp sağlamayacağını öğrenmeniz olur.

benim araçta yükseltme kiti ve at lastik var, ama henüz off road a girmedim, bundan dolayı yorum yapamıyorum ama bir kamp gezisinde sorunsuz ilerleyebileceğimi düşünüyorum
youtube da bu iki sistemin karşılıklı testleri var bence oradan bir inceleyin

1999 2000 modellerde rf45 şanzıman vardır. ve aslında mekanik ve elektronik olarak 2001 ve üzerindeki rf545 ile aynıdır! öyle ki tanıdığınız büyük bir özel servis yada aranızın iyi olduğu bir yetkili ,jeep servisi varsa, DRBIII terminali ile, RF545 yazılımını rf45 e uygularlar. bu işlem sonucunda şanzıman vites düşürmelerde motor yüküne göre eskisinden farklı olarak 5 ileri gibi davranır. vites büyütüken de yük ve güç durumuna göre overdrive tuşuna basıp tekrar kapatırsanız vitesi olması gerekenden erken şekilde en üst vitese geçirtebilirsiniz. ayrıca son vites devri 200 devir kadar düşer. bu sayede uzun yolda bir miktar daha az tüketim mümkün olurken ne yazıkki şehir içinde tüketim artıyor idi.

quadra drive işini ise arazide kullananlar söylesinler. bence çok da gerekli bir mevzu değil. ayrıca.. 2000 model olup quadra drive olan araçlarda var. bizimkisi öyleydi.

Oncelikle verilen cevaplar icin tesekkur ederim.
Buldugum arac ne yazikki satildi iş başa dustu mecbur standart bir arac alip yukseltme kitini kendim yaptiracagim baska arac bulamiyorum istedigim sekilde. Şimdi sorum şu olacak bu yukseltme kiti ( 4 inch ) uygulamasi ne kadar surer ayni gun yapip araci cikartma ihtimali varmi yoksa bir kac gun surecek bi olay mi tecrubeli arkadaslar yardim

öncelikle araç aldınız mı yoksa ortalama bir bütçe mi hesaplayacaksınız?

diğer yandan bu işler için aklınızdaki bütçe nedir?

kit maliyetini internetten güncel fiyatları ile öğrenebilirsiniz, takma işçiliği için 750-1000 TL civarı ödersiniz (fazlası var eksiği yok)
kitle beraber direksiyon amortisörü ve şaft değişimi de gerekir..
ayrıca kit takılmadan önce bütün yürüyen aksamın elden geçmesi gerekir ki kit takıldıktan sonra ekstra sorunlar çıkmasın.
bu işlerde usta çok önemlidir, kit değişimini usta boş ise ve herşey yolunda gider ise 1 gün içinde biter ki usta da boş olacak... yani bu iş için siz en az 3 gün ayırın, hem aracın bakımı hem de kit değişimi olacak sonuçta. kit takıldıktan sonra da iyice test edin, bir sorun var ise hemen yaptırın. ayrıca kiti aldıktan sonra takmadan özellikle amortisörleri kontrol edin.. bendekilerden bir tanesi patlak çıktı ve distrübütör firma bişi yapamadı.. ben de çok üstüne düşmedim açıkçası..

Ben aldım hata olarak görmüyorum. Ancak kullanım amacımız farklı olduğu için tecrübeli offroadçı arkadaşların görüşleri daha önemli tabi. 1999 WJ aldım. Quadra drive üstelik. Çok memnunum. İnşallah gönlüne göre bir araç alırsın.

öncelikle araç aldınız mı yoksa ortalama bir bütçe mi hesaplayacaksınız?

diğer yandan bu işler için aklınızdaki bütçe nedir?

kit maliyetini internetten güncel fiyatları ile öğrenebilirsiniz, takma işçiliği için 750-1000 TL civarı ödersiniz (fazlası var eksiği yok)
kitle beraber direksiyon amortisörü ve şaft değişimi de gerekir..
ayrıca kit takılmadan önce bütün yürüyen aksamın elden geçmesi gerekir ki kit takıldıktan sonra ekstra sorunlar çıkmasın.
bu işlerde usta çok önemlidir, kit değişimini usta boş ise ve herşey yolunda gider ise 1 gün içinde biter ki usta da boş olacak... yani bu iş için siz en az 3 gün ayırın, hem aracın bakımı hem de kit değişimi olacak sonuçta. kit takıldıktan sonra da iyice test edin, bir sorun var ise hemen yaptırın. ayrıca kiti aldıktan sonra takmadan özellikle amortisörleri kontrol edin.. bendekilerden bir tanesi patlak çıktı ve distrübütör firma bişi yapamadı.. ben de çok üstüne düşmedim açıkçası..
Butce hesaplamaya calisiyorum ama butcenin sırından dolayi degil sadece hazir arac mi almak mantikli yoksa alip yaptirmak mi onun sağlamasini yapmaya calisiyorum benim icin zaman en kiymetli sey cunku bulundugum sehirde pek anlayan usta yok olanda asiri kalabalik bu yuzden zamani sordum amacim aldigim sehirde ayni gun yaptirip cikabilirmiyim sorunsaliydi. Bildiginiz arac var mi onerebileceginiz gc 4.7 4" yukseltme kitli vs onunuzdeki hafta ortalarinda araci almak icin yola cikacagim artik neresi nasip olursa sahibindendeki araclari ezberledim artik begendigim bir iki arac var ama durumlarina bakmak istesem biri tr'nin bir ucunda digeri diger ucunda yardimci olabilirseniz sevinirim

1999 2000 modellerde rf45 şanzıman vardır. ve aslında mekanik ve elektronik olarak 2001 ve üzerindeki rf545 ile aynıdır! öyle ki tanıdığınız büyük bir özel servis yada aranızın iyi olduğu bir yetkili ,jeep servisi varsa, DRBIII terminali ile, RF545 yazılımını rf45 e uygularlar. bu işlem sonucunda şanzıman vites düşürmelerde motor yüküne göre eskisinden farklı olarak 5 ileri gibi davranır. vites büyütüken de yük ve güç durumuna göre overdrive tuşuna basıp tekrar kapatırsanız vitesi olması gerekenden erken şekilde en üst vitese geçirtebilirsiniz. ayrıca son vites devri 200 devir kadar düşer. bu sayede uzun yolda bir miktar daha az tüketim mümkün olurken ne yazıkki şehir içinde tüketim artıyor idi.

quadra drive işini ise arazide kullananlar söylesinler. bence çok da gerekli bir mevzu değil. ayrıca.. 2000 model olup quadra drive olan araçlarda var. bizimkisi öyleydi.
Benim araç 1999 model ve quadra drive mesela.

ben de çevreme bir sorarım.
bütçe nedir?

bir de bulduğunuz araçları buradan paylaşın bir bakalım
Butce 55-60 arasi ayirmayi planliyorum maksimum

SAHİBİNDEN 2003 4.7 ARAZİ DONANIMLI MASRAFSIZ
İlan No: 434511991
2003 Jeep Grand Cherokee 4.7 60.850 TL Sahibinden satılık ikinci el - 434511991

4,7 cc ORJİNAL DEĞİŞENSİZ
İlan No: 431598468
2001 Jeep Grand Cherokee 4.7 55.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 431598468

KUSURSUZ ARAYANA
İlan No: 427561954
2000 Jeep Grand Cherokee 4.7 53.900 TL Sahibinden satılık ikinci el - 427561954

DİNLER GRUP OTOMOTİV DEN 4*4 GRAND CHEROKEE
İlan No: 397112264
2000 Jeep Grand Cherokee 4.7 61.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 397112264

2000 GRAND CHEROKEE ORJİNAL EMSALSİZ 4.7 BENZİN LPG Lİ
İlan No: 430143691
2000 Jeep Grand Cherokee 4.7 38.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 430143691

ilgilendigim tum araclar bunlar tavsiyenizi bekliyorum simdiden cok tesekkurler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR