Acemi̇ Projesi̇ Beraber Yapalim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Karaeski Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,850

Karaeski

Yeni Üye
Merhabalar. Yeni üye olarak offroad kulvarında çok acemi bir o kadar ilgiliyim. 2 - 3 gün sonra 1998 model toyota hilux 2.4 dizel motorlu araç alacağım. Aracın kozmetiği çok kötü yaptırıp güzel bi offroad aracına çevirmek istiyorum. Forumda araştırdıklarım kafamı çok karıştırdı özellkle yükseltme konusunda. Soracaklar için önceden söyleyeyim asfalt ağırlıklı kullanacağım derdim biraz görüntü açıkçası arazi kabiliyeti çok önemli değil. Bu konuda bana gerek forum üzerinden gerekse yakın illerde yardımcı olabilecek arkadaşlar olursa sevinirim.

Screenshot 20200924 162122 comabtnprojectsambatana

Screenshot 20200924 162119 comabtnprojectsambatana

Screenshot 20200924 162115 comabtnprojectsambatana

Screenshot 20200924 162113 comabtnprojectsambatana

Screenshot 20200924 162103 comabtnprojectsambatana

Screenshot 20200924 162059 comabtnprojectsambatana

Etiketler
Merhabalar. Yeni üye olarak offroad kulvarında çok acemi bir o kadar ilgiliyim. 2 - 3 gün sonra 1998 model toyota hilux 2.4 dizel motorlu araç alacağım. Aracın kozmetiği çok kötü yaptırıp güzel bi offroad aracına çevirmek istiyorum. Forumda araştırdıklarım kafamı çok karıştırdı özellkle yükseltme konusunda. Soracaklar için önceden söyleyeyim asfalt ağırlıklı kullanacağım derdim biraz görüntü açıkçası arazi kabiliyeti çok önemli değil. Bu konuda bana gerek forum üzerinden gerekse yakın illerde yardımcı olabilecek arkadaşlar olursa sevinirim.
Arkadaşlar bu arada güneydoğu bölgesinde yardımcı olabilecek arkadaşlardan özellkle destek bekliyorum

Arabanın kaporta aksamı çok sorunlu görünüyor. Daha iyi bir araç alma şansınız yok mu?
Öncelikle teşekkür ederim cevap yazdığınız için açıkçası konuyu açarken ilgi görmeyeceğinden endişeliydim umarım diğer arkadaşlar da katılır bu projeme. Bu aracı bayağı uygun bir fiyata alacağım. Aracın motor şanzuman yürüyen aksamına baktırdım sağlam olduğu söylendi. Pazartesi günü aracı almayı düşünüyorum. Kaporta aksamı kötü fakat güzel bi elden geçirmeyle hoş bi görüntüye kavuşacağına inanıyorum. Bazı illerden fiyat aldım ve sanırım yaklaşık 1 ay içinde kaporta olarak iyi hale gelecektir. Şuan için tereddüt ettiğim tek konu yükseltme ve lastik ölçüsü konusu. Malesef hiçbir bilgim yok ve sadece forumdaki arkadaşların desteğiyle gerçekleştirme şansım olacak.

Evet değerli arkadaşlar abiler aracımı önümüzdeki hafta alacağım işimden dolayı. Bazı araştırmalar yapıyorum. Lütfen bilenler yardımcı olsun:
1-Aracımın ayna mahruti oranı kaçtır bilen var mı?
2-kaç inc yükseltme seçmeliyim?
3-kaç inc lastik seçmeliyim?
4-Aracın rengini sizce değiştirmeli miyim?
5-Hangi renk daha çok yakışır?
6-Renk değişiminde sadece muayaneye mi giriyoruz?
Lütfen değerli görüşlerinizi esirgemeyin 🤗

Konuyu yanlış yere mi açtım acaba katılan yok ama, aracımın ruhsat işlemleri tamamlandı haftasonu teslim alacağım. Aracın rengini değiştirmemeyi düşünüyorum ruhsatta gri geçiyor ama asıl rengi resimde görüldüğü gibi. Son halinin bikaç resmini atayım

IMG 20201001 WA0023

IMG 20201001 WA0022

IMG 20201001 WA0020

IMG 20201001 WA0019

Aracımın bugün triger seti kayışları hava filtresi aküsü konjektörü tamamen motoru elden geçirildi. Kaportasına yarın itibariyle başlanacak bu projede biraz yalnız hissetmeme rağmen inancım tam ve gelişmeleri buraya aktaracağım.

aracınız hayırlı olsun,
kaporta işlemlerine baya hızlı gitmiş ama yerinizde olsam öncelikle renk konusuna kesin karar verirdim, akabinde dodik vs gibi dış aksessuar takacaksanız bunları araştırırım, sonrasında boya işlemine geçerim.
renk olarak benim aklıma (şehir içi kullanacağınızı söylemişsiniz) metalik simli siyah geldi.
ayna mahruiti vs işlemler için uzaktan yardım etmeleri zor, bu araçtan iyi anlayan özel servislerle görüşüp ki çoğu istanbul ya da ankara da ona göre devam edin. hatta bu tip mekanik işleri bu iki şehirde yaptırmanızı öneririm.
yükseltme konusunda da yardımcı olacaklardır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR