Acemiler İçin Nasıl Bir 4x4

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan orhun99 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,030

orhun99

Ana Kamp
Merhabalar ,

Benim gibi yeni baslayanlar icin nasıl bir arac olmalı ,Butcemiz cok zorlarsak 20,000 tl .Amacım gezmek ozellikle Karadeniz e gitmek istiyorum.
Tek aracım olucak yakıt ve bakım onarım onemli benim icin.
Şimdiden yardımlarınız ıcın tskler.Siteye uye olalı bir kac gun oldu ve daha şimdiden cok sey ogrendım.

ilker Ucar,

Etiketler
Ynt: Acemiler İçin Nasıl Bir 4x4

2000-2005 model arası ford ranger,mitsubishi l200 olabilir. yada 1994-1999 arası chreokee olabilir ama tabiki ikinci seçeneği seçerseniz yakıt ve yedek parça konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. benim fikrim bunlar

Yakıt önemli derseniz V8'leri elemek lazım.
Bakım onarım da önemliyse daha yaygın modellere bakmak lazım.
Tek araç olacaksa ve gezi amaçlı kullanacaksanız CJ, Defender gibi araçlar hiç uygun olmaz.
20 bin TL'ye kadar bütçe ile yukarıdaki şartlara uyan Suzuki Vitara JLX ilk akla geen araçlar arasında.

nkurtkaya' Alıntı:
Yakıt önemli derseniz V8'leri elemek lazım.
Bakım onarım da önemliyse daha yaygın modellere bakmak lazım.
Tek araç olacaksa ve gezi amaçlı kullanacaksanız CJ, Defender gibi araçlar hiç uygun olmaz.
20 bin TL'ye kadar bütçe ile yukarıdaki şartlara uyan Suzuki Vitara JLX ilk akla geen araçlar arasında.
Evet ben bunu unutmuşum direk pick-up saydım fakat Suzuki Vitara gerçekten ilk akla gelmesi gereken araçtı :smiley:

selamlar,
Explorer hakkında ne dusunursunuz.Fiyatları cok makul ve konforlu arac diyorlar.
tskler

orhun99' Alıntı:
selamlar,
Explorer hakkında ne dusunursunuz.Fiyatları cok makul ve konforlu arac diyorlar.
tskler
Çok yaygın değil bence fiyat olarak çok makul fakat çok fazla yakıyor diye biliyorum yedek parça konusunu araştırmak lazım.

cogu lpg li acaba Suzuki ye gore ne kadar fazla yakar birde suzukilerde vergi sanırım daha dusuk?
buda bir avantaj degilmi.

orhun99' Alıntı:
cogu lpg li acaba Suzuki ye gore ne kadar fazla yakar birde suzukilerde vergi sanırım daha dusuk?
buda bir avantaj degilmi.
Suzukinin motor hacmi 1.6 ve 2.0 explorer ise 3.5 gibi birşey olması lazım vitaraya lpg takmanıza bile gerek yok nerdeyse ayrıca yedek parça olarak tanınmış ve yaygın bir araç olan suzukiye daha sıcak bakıyorum vergi konusundada tabiki motor hacminden dolayı düşüktür büyük avantaj sağlarsınız.

orhun99' Alıntı:
selamlar,
tskler

Explorer güzeldir. Ama yakıtına katlanacaksınız :smiley: Aynı tüketim değerlerinde, Explorer'dan 1-2 bin fazla ama bütçeniz içinde Jeep GC'ler de var, LR Disco I de. Ama yakıtına katlanırsanız.

O zaman Suzuki ve Pajerolar oncelik alıyor.fiyat fayda olarak.

orhun99' Alıntı:
O zaman Suzuki ve Pajerolar oncelik alıyor.fiyat fayda olarak.
Suzuki, pajero ve frontera öncelik alıyor şimdilik bende araştırıyorum şu anda yeni bir araç bulana kadar bunlar bence ilk sırada olanlar.

Suzuki iyidir, Pajero güzeldir, Toyota hem iyi hem güzeldir (bütçeyi biraz artırırabilirseniz 1. tercih Toyota LC olmalı derim)

Merhaba, ben de sizin gibi acemiyim ve tek aracım olacağı için tercih yaparken yaşadığınız kararsızlıkları yaşadım. Sonunda tasarım olarak çok beğendiğim 2006 model L200 4x4 almaya karar verdim. Boyutları trafikte simdiye kadar sorun yaratmadı, tek sorunu dönüş çapının fazla olması, çok sıkışık alanlarda 1 yerine 2 manevra yaparak parkediyorum. Heybetli ve güzel, konforlu ve ferah. ABS, Çift Havayastığı vs.... Sessiz, Otomatik klima, otomatik vites gibi özellikleri saysinde de otomobil konforu sağlıyor. Kasayı haftaya kapatıyorum, bagaj problemim de yok :smiley:
Bir de kasa boş olmasına ve ek ağırlık olmamasına rağmen zıplama vs sorunu hiç yaşamadım, çok sağlam ve gerçekten çok dengeli bir araç.

Ben eski kasa L200 öneriririm, yok pickup istemiyorum derseniz 4 kapılı grandvitara otomatik.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.