Açık Kasa Kamyonetten Karavan Yapılır Mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan vezyr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,564
Sevgili Mesut Ağbi,
bizimki karavansa bunlar ne Ağbi ? :smiley:

Walla sevgili Levent, dedim ya bunlar gezen ev olmalılar.
Bizimkilerin ne olduğuna gelince, kendilerine sevgimizi gösteriyorsak, gocunmaları için bir sebep olmamalı.
Zaten firma kaşıntı yapmaya başlayan paralarını nereye yatıracağını bilmeyen emeklilere, bu stresten kurtulmaları için kurulmuş olmalı. Yani sosyal yardım amaçlı..😉

Böyle araçların benim kaldığım yere girmeye çalıştıklarını görünce, içten içe gülümsemeye başlamam aramızda kalsın. Zaten kamping dışı neredeyse zor yer bulmaktalar. Alış veriş için park etmeleri de sorunlu. Bazılarının zaten iki yere gereksinimi var.
Üstüne üstlük kampinglerde özel kanalizasyon bağlantısı yoksa çoğunlukla kendi duşlarını da kullanmıyorlar. İzlediğim üzere sıklıkla da dışarıda yemekteler.
Her neyse devam etmeyelim, millet ciğere mundar dediğimiz zannına kapılacak.
Böyle bir karavanın yanına zırtapoz bir otostopçunun çadırını atmış olduğunu düşün. 😋

Fakat Sezar’ın hakkını Sezar’a verelim enfes bir ürün. .
Rüya gibi çalışmışlar.
Herkezin dikkatini çekerim, videoda görünen araç sadece 2720 kg !
Yahu hiç mi bizimkilerden feyz almazlar.. 😋

Mesut Bey Abim,
Bana 90 model bir camper 55 yeter.
Fazlasında gözüm yok...

Sevgili Yücel bey benim de şimdiki karavanımdan başkasında gözüm yok. Hatta tercihimi aşağıda imzamdaki MOTOKARAVAN yazımda anlatmıştım.
Fakat Hymer 55 hala yolları arşınlayan bir efsane.

Candan umudum bir an evvel ona veya benzerine terfi etmeniz..🙂
Kim bilir belki yarın, belki yarından da yakındır..

Son düzenleme:

Etiketler

Son günlerde popüler bir karavan tipi daha oluştu," Otobüs / Kamyon Karavanlar"
Yurtdışından gelen karavanlar ile başlandı sonra imalat yapanlar ortaya çıktı, kendi yapanlar başladı. Kendi karavanını yapanlar, panelvanlar yetmeyince midibüsleri karavan yapmaya başladılar. bu çalışma bir adı adım daha ilerledi kamyon ve otobüsten karavan yapımı inanılmaz artmaya başladı. Tahmin ediyorum bu yaz ortalarında eski trenlere lastik takıp karavan yaptım diyenler çıkacaktır 😀.

Başka bir başlıkta böyle yazdığınızdan az daha iletinize inanacaktım.
Umarın ironi yapıyor olmalısınız ?

Maalesef o ironiyi yapmak zorundaydım, diğer türlü yapılır tabi niye yapılmasın ki şeklinde tartışmalar olacaktır. Piyasada imalat yapan firmalara baktığımda alkoven imalatı için araç bedeli hariç 100.000 - 500.000 arası fiyat koyanlar var. Bu fiyat kırılımı ilk bakışta çok mantıksız geliyor aslında sebebi demircide profil iskelet hazırlatan, mutfakçıya dolap yaptıran 100.000 istiyor. Çalışır yürür restorasyon ister diye enkaz alkoven karavan ilanı koyup 95.000 fiyata satmaya çalışan var. Hatta bu araç orjinal boyalıyken üzerinde Dethleffs markası vardı şimdi boyadılar İtalyan diye satışta.
İsteyen istediği şekilde güvenlik standardı , yola elverişlilik, frenleme gibi testler yapmadan bir yerlere güvenip kamyonetten alkoven yapalım diyenlere teşbih yapmadan geçemedim

Bu arada tren örneği vermiştim, geçen gün birisinin " metrobüslerin değişim zamanı gelmiş alıp karavan yapsak" dediğini duydum ve tamam dedim hızlı tren eskisin müşteri hazır diye içimden geçti. 🤣

Sağlıklı kalın,
Saygılarımla

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,412
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

SON KONULAR

Geri