Acil Yardım Ricası: Krank Devir Sensörü Mü?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan emreyurdakul Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,630

emreyurdakul

Ana Kamp
Selamlar,

1997 model 2.2i Frontera aracım var.

Az önce otobanda yüksek devirde aniden çekişten düşme, silkeleme, motor ışığı yakma (neredeyse stop edecek gibi) gibi sorunlar oldu.

Devir saati 3bin'i geçince gaz verdiğimde silkeleyip saçmalamaya başlıyor. Çekiş düşüyor. Bu arada motor devir ibresi anlık olarak 4bin 5bin'e çıkıyor, sonra normale dönüyor.

Benzinle de denedim, tepkiler aynı.

Yolu 2500 devirde sabit kullanarak tamamlayabildim. Düşük devirlerde hiçbir sorun yok. Hararet yok. Yağlama ve devirdaim düzgün çalışıyor.

Benim ilk aklıma gelen krank devir sensörü oldu. Sizce bu parçadan mı başlamalıyım?

Saygılar..

Etiketler
Hava debimetreyi cikarip temizlemeyi deneyin krank devir sensorunun fislerine kablolarina bir bakin isi nedeniyle şase yaptiriyor olabilir. Haricen buji kablolari bujiler bobin aklima geliyor.

Hava debimetreyi cikarip temizlemeyi deneyin krank devir sensorunun fislerine kablolarina bir bakin isi nedeniyle şase yaptiriyor olabilir. Haricen buji kablolari bujiler bobin aklima geliyor.

Çok teşekkürler, yarın yine sanayide geçiricem sanırım :smiley:

Buji kabloları, buji ya da ateşlemedeki sorun genelde düşük devirlerde, baygın kullanımda daha çok hissediliyor. Başıma geldi, bu öyle bi tekleme değil çok enteresandı. 120-130 süratte stop edecekmiş gibi yapıyor.

Aynı şeyi bende yaşadım ve çözdüm hemen:smiley:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sorun krank pozisyon sensörüymüş. Ehil olmayan bir usta söktü ve soket elinde kaldı. Kablo erimiş dağılmış. Yenisini aldık ama usta takamadı :smiley: çeke çeke opel servisinin yolunu tuttuk. Tampon demiri elimizde kaldı. Sol çamurluk ezildi, demir yamuk. Ey sensör sen nelere kadirsin :smiley:)
f6a7445d0ab0e45209563c397ebc2e8e.jpg

Sorun krank pozisyon sensörüymüş. Ehil olmayan bir usta söktü ve soket elinde kaldı. Kablo erimiş dağılmış. Yenisini aldık ama usta takamadı :smiley: çeke çeke opel servisinin yolunu tuttuk. Tampon demiri elimizde kaldı. Sol çamurluk ezildi, demir yamuk. Ey sensör sen nelere kadirsin :smiley:)Ekli dosyayı görüntüle 59423

Bu opelin bu motorlardaki kronik problemidir yüksek devir motoru değil bunu unutmayın ..durduğu yerde gaz kestirirken fişlerini eritir ..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri