Acil Yardım! Yangın Bölgelerine Lojistik Destek Için Arazi Aracı Konvoyu!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,268

YOL

SEDAT AÇIL
Yer
İstanbul, Acıbadem
Web
www.sedatacil.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB2FKL
Sevgili Gezenbilir dostları,

Ülkemiz 1999 yılında yaşanan Büyük Marmara Depremi'nin ardından en büyük afeti yaşamak üzere. Bazılarımızın yakından şahit olduğu, çoğumuzun sosyal medyadan izlemiş olduğu yangınlar tahminimizce henüz yeni başladı ve en az bir hafta kadar daha sürecek gibi.

Gezenbilir Offroad Grubu olarak afet bölgelerinde zarar gören köylere, vatandaşlarımıza ve arama kurtarma ekiplerine lojistik destek sağlayabilmek için önümüzdeki perşembe günü yola çıkıyoruz ve desteğinize ihtiyacımız var.

Bize düşen görev yangına müdahale veya arama kurtarmaya katılmak olmayacak. Gücümüz yettiğince Afad'la koordineli olarak insan, ilaç, kumanya gibi ihtiyaçların taşınmasına lojistik destek sağlayacağız. Bu konuda özellikle pickup'lara çok ihtiyacımız olacak.

Aracı ve zamanı müsait olan arazi aracı sahibi dostlarımız 05455688131 numaralı telefondan Fatma Hanım'la iletişime geçerek hangi ilde yaşadıklarını ve kaç gün destek verebileceklerini iletebilirse çok seviniriz.

Bu arada özellikle uzak şehirlerden gelecek dostlarımız için araçlarına yakıt desteği sağlamaya da çalışacağız.

Güzel vatanımızın ve milletimizin bu afetten en kısa sürede kurtulması dileklerimle...

Sağlıcakla,
Sedat Açıl
Gezenbilir Doğa Sporları ve Gezi Kültürü Derneği Başkanı

Lütfen bu duyuruyu tanıdığınız arazi aracı sahiplerine ve kulüplere iletiniz...

Son düzenleme:

Etiketler
Selam Sedat Bey,
İzmir’de yaşıyorum ve pickup’ım var. Manavgat bölgesine mi gitmemiz gerekiyor yoksa kendi şehrimizdeki herhangi bir durum için liste mi oluşturuluyor, detay verebilir misiniz?
İyi günler,

Arkadaşlar,
Ben dün Marmaris'e çalıştığım şirketin tedarik ettiği yardım ekipmanlarını götürüp teslim ettim.
Marmaris özelinde söyleyeyim, Amiral Orhan Aydın Kapalı Spor Salonu ve Armutalan Kültür Merkezi önünde 2 merkez var. Yangın levazım için de Armutalan Kültür Merkezi'ne yakın "Çolakoğlu" noktası var ama yerini tarif edemiyorum, oradan yönlendirirler.

Çalışanların Büyük kısmı Marmaris halkının gönüllüleri, aralarında Polisler de güvenliği sağlamak için bulunuyor.

Kaotik bir ortam var, kargo ulaşamayabilir, gidip teslim etmek gerekiyor. Araba ile yanaştığınızda hemen boşaltıp ilgili noktalara yerleştiriyorlar ürünleri. Ağzına kadar dolu Duster'ı boşaltmaları 10 saniye falan sürdü bende.

Dün aldığım güncel ihtiyaç listesi
AĞUSTOS 2021 MARMARİS ORMAN YANGINI İHTİYAÇ LİSTESİ
- Baret,
- İş gözlüğü,
- Dalgıç pompası,
- Yangın hortumu, rekoru ve lans,
- Tepe lambası, el feneri
- (Minimum) 10 kw üstü jeneratör,
- Motorlu testere,
- Karbon filtreli maske,
- Isıya dayanıklı eldiven,
- Sentetik köpük (yangın söndürmede kullanılan),
- Yangına yaklaşma elbisesi (Nomeks),
- Yangına dayanıklı çizme, bot, ayakkabı (iş ayakkabısı),
- Telsiz, Role,
- Tente (Koordinasyon alanları için),
- Çadır, uyku tulumu, mat, battaniye,
- T-shırt, iç çamaşırı
- Geniş ağızlı tırmık ve kürek
Orman ve itfaiye ekipleri için İş Pantolonu

GÖNDERİM ADRESİ: Amiral Orhan Aydın Kapalı Spor Salonu – Sarıana Mahallesi, 18 Sokak, No:32 Marmaris/MUĞLA
Belediye Telefon Numarası: 0 850 888 4848

TIBBİ MALZEMELER
- Kas gevşetici
- Kas için ağrı kesici
- Allerji kremi
ELEKTRONİK MALZEMELER
- Şarj edilmiş power bank
- Power bank şarj kablosu

GÖNDERİM ADRESİ: Marmaris Belediyesi Armutalan Kültür Merkezi - Armutalan Mahallesi, Belediye Caddesi, No.8 Marmaris / MUĞLA
Ağustos İhtiyaç Listesi - Marmaris Belediyesi Web Sitesi : https://www.marmaris.bel.tr/icerik/45/6956/marmaris-orman-yangini-ihtiyac-listesi.aspx

En Acil:
Kas gevşetici Kas için ağrı kesici Allerji kremi Allerji hapı Power bank şarjı yapılmış Power bank şarj kafası

Selam Sedat Bey,
İzmir’de yaşıyorum ve pickup’ım var. Manavgat bölgesine mi gitmemiz gerekiyor yoksa kendi şehrimizdeki herhangi bir durum için liste mi oluşturuluyor, detay verebilir misiniz?
İyi günler,
Merhabalar mesajlarınızı yeni gördüm. Şuan için koordine olarak yangın bölgesindeki araç ihtiyacını gidermeye çalışmak için yola çıkıyoruz. Perşembeyi beklemeden vakti olup yola çıkan ve çıkabilecek herkesi merkezlerden gelen isteğe göre yönlendirdim.
Ayrıca sizinde söylediğiniz gibi şehirlerde olabilecek herhangi bir duruma karşı her bölgeden ulaşan arkadaşları liste halinde topluyorum.
Yukarıdaki telefon numarasından bilgilerinizi bana msj yada whatsapp ile iletirseniz sizide bölge listesine ekleyebilirim.
Sevgiler.

Arkadaşlar,
Ben dün Marmaris'e çalıştığım şirketin tedarik ettiği yardım ekipmanlarını götürüp teslim ettim.
Marmaris özelinde söyleyeyim, Amiral Orhan Aydın Kapalı Spor Salonu ve Armutalan Kültür Merkezi önünde 2 merkez var. Yangın levazım için de Armutalan Kültür Merkezi'ne yakın "Çolakoğlu" noktası var ama yerini tarif edemiyorum, oradan yönlendirirler.

Çalışanların Büyük kısmı Marmaris halkının gönüllüleri, aralarında Polisler de güvenliği sağlamak için bulunuyor.

Kaotik bir ortam var, kargo ulaşamayabilir, gidip teslim etmek gerekiyor. Araba ile yanaştığınızda hemen boşaltıp ilgili noktalara yerleştiriyorlar ürünleri. Ağzına kadar dolu Duster'ı boşaltmaları 10 saniye falan sürdü bende.

Dün aldığım güncel ihtiyaç listesi
AĞUSTOS 2021 MARMARİS ORMAN YANGINI İHTİYAÇ LİSTESİ
- Baret,
- İş gözlüğü,
- Dalgıç pompası,
- Yangın hortumu, rekoru ve lans,
- Tepe lambası, el feneri
- (Minimum) 10 kw üstü jeneratör,
- Motorlu testere,
- Karbon filtreli maske,
- Isıya dayanıklı eldiven,
- Sentetik köpük (yangın söndürmede kullanılan),
- Yangına yaklaşma elbisesi (Nomeks),
- Yangına dayanıklı çizme, bot, ayakkabı (iş ayakkabısı),
- Telsiz, Role,
- Tente (Koordinasyon alanları için),
- Çadır, uyku tulumu, mat, battaniye,
- T-shırt, iç çamaşırı
- Geniş ağızlı tırmık ve kürek
Orman ve itfaiye ekipleri için İş Pantolonu

GÖNDERİM ADRESİ: Amiral Orhan Aydın Kapalı Spor Salonu – Sarıana Mahallesi, 18 Sokak, No:32 Marmaris/MUĞLA
Belediye Telefon Numarası: 0 850 888 4848

TIBBİ MALZEMELER
- Kas gevşetici
- Kas için ağrı kesici
- Allerji kremi
ELEKTRONİK MALZEMELER
- Şarj edilmiş power bank
- Power bank şarj kablosu

GÖNDERİM ADRESİ: Marmaris Belediyesi Armutalan Kültür Merkezi - Armutalan Mahallesi, Belediye Caddesi, No.8 Marmaris / MUĞLA
Ağustos İhtiyaç Listesi - Marmaris Belediyesi Web Sitesi : https://www.marmaris.bel.tr/icerik/45/6956/marmaris-orman-yangini-ihtiyac-listesi.aspx

En Acil:
Kas gevşetici Kas için ağrı kesici Allerji kremi Allerji hapı Power bank şarjı yapılmış Power bank şarj kafası
Deniz bey bilgiler için teşekkürler. Ayrıca duyarlılığınız içinde teşekkürler...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri