Acill Yardım 1957 Tuzla Jeep

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Sofuoglu61 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,806

Sofuoglu61

Ana Kamp
Arkadaslar Benım 1957 Tuzla Jeepim var bmc motorlu enter şanzımanlı ağır diferansiyelli fakat ben yeni ford 2.5 turbo transit motoru ve 47,11 diferansiyel atmak istiyorumm sizce nasıl olurrr enter şanzıman ile

Ekli dosyalar

• 919230_10200892605546936_1260356877_o.jpg
    919230_10200892605546936_1260356877_o.jpg
    148.5 KB · Görüntüleme: 210

Etiketler

Ynt: Acill Yardım 1957 Tuzla Jeep

İyi olur,

zira 240 disel mercedes motora Kaiser şanzımanda 39/8 diff ile kullandım. Şanzıman aralığı geniş olduğundan 65 hp lik motorla 2. vites bağırıyor, 3. vites yemiyordu. Sanırım sizin TM30 bmc motorunuzda da aynıdır. Daha güçlü 2,5 turbo transit geniş vites aralığını telafi edecektir. willys de 47/11 genelde hurricane motorlarda vardır ve onlar 75 hp dir ,bu motorla çalıştığına göre 2,5 transit hay haydi kaldırır.

evet aynı dava benımkidede var 2.vites kalkıyo zaten ve 2.vites çok bağırıyo 3lede fazla gidemiyoo bende deviri artırıp motoru güçlendirmeyi düşündüm yada cj5 şanzımanı atıp diffleri hiç bozmadan da olur tercih edemiyorum işte şanzımanım sağlıklı çünkü güçlü kırılmaz

CJ5 şanzımanından kastınız 3 vitesli ise, derdinize çare olmaz. Zira sizin şanzımanın 2,3,4 ile CJ5 in 1,2,3 ü hemen hemen aynı çevirim oranına sahiptir. Bizim esas sıkıntımız kullandığımız motor ile vites devirlerinin uyumlu olmaması. Olayı şanzımanla çözmek istersenniz 1. vitesi 4,5-4,0 seviyesinde düşürme oranına sahip 4 vitesli bir şanzıman bulmanızdır. Sizin şanzıman 1. vites 6,4 gibi olması gerek.

Perkins motorlu bir 100 lük dodge sahjibi orjinal 4 vitesli orjinal şanzımanı (vites oranları hemen hemen sizinki ile aynıdır) yerine mercedes minibüs şanzımanı takınca aracın tadından yenmez olduğunu söylemişti.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri