Actyon Sports Yatak Sarması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan barikatdiss Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,650

barikatdiss

SsangYong Actyon Sports
Yer
Istanbul
Olayı başından anlatacağım desteğinize ihtiyacım var.
2009 ssangyong actyon sports pikap 4x4 aracım
Bahçeşehir den shell istasyonundan yakıt aldım yola çıktım arabamda kusur dahil yok 1 saat sonra motor teklemeye başladı ve güç kaybı derken sustu. 4 nolu enjektör hatası verdi serviste. Enjektör değișimi için ikitelli dolapdere sn sitesinde ünlü bir marka enjektör servisine yönlendirdi ustamız çekici yardımı ile gitti. 4 enjektör söküldü 3 enjektör bakıma girdi temizlendi vs derken 4 nolu enjektör tamamen değiști yenisi takıldı orjinal. 3500 tl masraf çıktı derken hemen enjektör servisinin komșusu aradı aracın yağ pompası yakıt pompası vb bakımı șart dedi duman atıyor dedi tamam ne gerekiyorsa yap dedim. Duman atıyordu enjektörden dolayı zaten bende kabul ettim. Uzun bir liste şeklinde bir çok parça değiști o değișen parçaların listeside vardı ama arabamda kaldı. Motor komple indi yağ pompası değiști vs vs yani motor indi çok parça değiști. Neyse 4500 tl faturada o çıkardı ufak tartıșmalar vs derken aldım arabayı bahçeșehir e doğru yola koyuldum yarım saat sürmedi altınșehirde güç kaybı başladı ve Bahçeșehir yoluna girince stop etti araç. Aradım hemen gönder dedi çekici cagirdim götürdük yine bıraktık bu sirada belirteyim enjektör için verdiğim de 2 hafta sırf enjektör için 2 ahftadırda diğer yan servisinde kaldı bir türlü teslim alamamistim. Neyse servise geri gitti bıraktık 2-3 Günde öyle kaldı gel al dedi aldım eve geldim sabah araca bindim 15-20 metre ya gitti ya gitmedi sarstı ve stop etti yani yine bir önceki gün geldim park ettim yarım saat 45 dk kullandım sabah yine stop etti aradım gönder dedi yine çekici geldi götürdük kayıșın olduğu çarkın birinin civatası kırılmıș kayıș atmış arabada elektrik üretmeyince aküden yemiș ve stop etmiș akü bitmiș neyse sabah 8 de giriști öğlen 2 gibi ancak bitirdiler bubserviste ssangyong özel servisi. Neyse öğlen bitti bindim sorun yok taș gibi dedi eve gidiyorum haydaaa yone altınșehir yanyolda güç kaybı ve hoop yine stop etti.Kaputu açtım motor kapağından ve motorun yan taraflarından alttan bir yerlden duman geliyor bolca. Tekrar aradım bu nedir 8 bin tl para verdik sağlam girdi araç enjektör den girdi toparlanamadı diye sitem ettim çekici gönderdi geldi ben gitmedim bu sefer biktim çünkü gönderdim cekici ile aracı 2 gündür orada bugün bana diyorki araç yağ pompası yakıtı iletmiyor gibi görünüyor açmadan bilemeyiz üstten bir sorun yok gibi ama motorubindirmemiz gerek tekrardan yatak sarmıșta olabilir dedi. Ee şimdi soruyorum sonuna kadar okuyan sabırlı arkadaşlarıma abi leri me kardeșlerime. Ben sorunsuz teslim ettim enjektörler halledildi sadece sonra motor komple indi şu bu eski değișmesi gerek deyip 4563tl masraf çıkartarak aracı dahada sorunlu hale getirmeleri normal bir şey midir. Yani günlerdir motor indi bir çok parça değiști kontroller yapılıp tek sorun yok Artık derlerken bu yatak sarmasına sebep olabilirmi. Bu bana kalırsa onların hatası ama bana tejrar fatura çıkmaması için yol gösterebilirmisiniz?

Etiketler
Yada ikitelli dolapdere veya bağcılar güngören sn sitesinde tanıdığı olan varmı araca birde kendileri gidip baksa neyin nesi bu sürekli arızq cikrtiyorlar

Bahçeşehir den shell istasyonundan yakıt aldım yola çıktım arabamda kusur dahil yok 1 saat sonra motor teklemeye başladı ve güç kaybı derken sustu. 4 nolu enjektör hatası verdi serviste. Enjektör değișimi için ikitelli dolapdere sn sitesinde ünlü bir marka enjektör servisine yönlendirdi ustamız çekici yardımı ile gitti. 4 enjektör söküldü 3 enjektör bakıma girdi temizlendi vs derken 4 nolu enjektör tamamen değiști yenisi takıldı orjinal. 3500 tl masraf çıktı derken hemen enjektör servisinin komșusu aradı aracın yağ pompası yakıt pompası vb bakımı șart dedi duman atıyor dedi tamam ne gerekiyorsa yap dedim. Duman atıyordu enjektörden dolayı zaten bende kabul ettim. Uzun bir liste şeklinde bir çok parça değiști o değișen parçaların listeside vardı ama arabamda kaldı. Motor komple indi yağ pompası değiști vs vs yani motor indi çok parça değiști. Neyse 4500 tl faturada o çıkardı ufak tartıșmalar vs derken aldım arabayı bahçeșehir e doğru yola koyuldum yarım saat sürmedi altınșehirde güç kaybı başladı ve Bahçeșehir yoluna girince stop etti araç. Aradım hemen gönder dedi çekici cagirdim götürdük yine bıraktık bu sirada belirteyim enjektör için verdiğim de 2 hafta sırf enjektör için 2 ahftadırda diğer yan servisinde kaldı bir türlü teslim alamamistim. Neyse servise geri gitti bıraktık 2-3 Günde öyle kaldı gel al dedi aldım eve geldim sabah araca bindim 15-20 metre ya gitti ya gitmedi sarstı ve stop etti yani yine bir önceki gün geldim park ettim yarım saat 45 dk kullandım sabah yine stop etti aradım gönder dedi yine çekici geldi götürdük kayıșın olduğu çarkın birinin civatası kırılmıș kayıș atmış arabada elektrik üretmeyince aküden yemiș ve stop etmiș akü bitmiș neyse sabah 8 de giriști öğlen 2 gibi ancak bitirdiler bubserviste ssangyong özel servisi. Neyse öğlen bitti bindim sorun yok taș gibi dedi eve gidiyorum haydaaa yone altınșehir yanyolda güç kaybı ve hoop yine stop etti.Kaputu açtım motor kapağından ve motorun yan taraflarından alttan bir yerlden duman geliyor bolca. Tekrar aradım bu nedir 8 bin tl para verdik sağlam girdi araç enjektör den girdi toparlanamadı diye sitem ettim çekici gönderdi geldi ben gitmedim bu sefer biktim çünkü gönderdim cekici ile aracı 2 gündür orada bugün bana diyorki araç yağ pompası yakıtı iletmiyor gibi görünüyor açmadan bilemeyiz üstten bir sorun yok gibi ama motorubindirmemiz gerek tekrardan yatak sarmıșta olabilir dedi. Ee şimdi soruyorum sonuna kadar okuyan sabırlı arkadaşlarıma abi leri me kardeșlerime. Ben sorunsuz teslim ettim enjektörler halledildi sadece sonra motor komple indi şu bu eski değișmesi gerek deyip 4563tl masraf çıkartarak aracı dahada sorunlu hale getirmeleri normal bir şey midir. Yani günlerdir motor indi bir çok parça değiști kontroller yapılıp tek sorun yok Artık derlerken bu yatak sarmasına sebep olabilirmi. Bu bana kalırsa onların hatası ama bana tejrar fatura çıkmaması için yol gösterebilirmisiniz?

Bizim araçları tanımayan etmeyen ustalara teslim etmemek gerekiyor. Yanlış yağ filtresinden bile yatak saran araç var. Maslakta ustamız var özelden yazarsanız ona yönlendireyim sizi en azından aklınızda soru işareti olmadan tek seferde hallolur araç. Geçmiş olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ana servislerden şaşmamak gerekli. Bu işin ustaları orada oluyor. Ayrıca hata yaptıkları zaman garanti kapsamında değişim de yapıyorlar. Geçmiş olsun.

Tam fatura al mahkemeye ver fatura detaylı olsun

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Krankta çok çatlak var dedi geçen hafta fazla bir şey yok reflektiyede hallediliyor takıcam dedi şimdi de bugün bana çok çatlak var orj yada çıkma takacağım dedi . Yine masraf çıkardı halen daha alamadım aracı aradım Tartıștım ama ben sert yaptıkça masraf artıyor aracı alsam benden aldığı onca masraf boşa gidecek birde eksik verecek başka yere gitsem aynı masrafı tekrar Sıfırdan vermek zorunda kalacağım

Geçmiş olsun öncelikle Allah sabır versin usta milleti ile uğraşmak kanser..
Cok benzerlerini daha hafif olarak yaşadım.

Yine siz bilirsiniz ama giden gitmiş geçmiş olsun eski paraya su için.kafanizda soru işareti var ise hiç acimayin çorba parasını atıp aracı emin olduğunuz kalifiye tanıyan bir servise ustaya bırakın.

Bir nissan kullanıcısı olarak bu tür araçlar sadece kendi ustasında yürüyor,yoksa 3 kere daha iner o motor emin olun.deneme yanılma ile iş yapiyorlar.

S60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Size en yakın Maslak Sanayii'de Gürcan Ssangyong servis, Nevzat Usta.
Başka yere gitmeyin.

Bu araçları servis dışında ellettiniz mi ayar kaçıyor; dikiş tutmuyor.

Arkadaşlar motor sıfırlandı eskisinden iyi oldu gücü çekiși muazzam fakat bugün farkettim ondeki kayıșın bağlı olduğu çarklardan biri sağ alt köședeki dönmüyor diğerleri dönüyor ama kayıș orada sürtüyor haliyle motoruda zorluyor olabilir çok isiniyor cunku. Sorun nedendir ve bu ne zamandır Boyle bilmiyorum yeni bir masraf yada yıpratma yapmıșmıdır her hangi bir parçaya?

265 65 18 ile çözdüm sorunsuz gayette yol tutușu muazzam 18 jant benim. 4 mevsim aldım sert biraz sankibama yeni diye olabilir.
merhabalar bizde bu aracı alıcaz da 265 70 16 neden takmadınız 265 65 18 ile araç yükseldimi biraz resmi varmı acaba burdan yükleyebilirmisiniz acil lastik alıcam da çok makbule geçer...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri