DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
Duyuruyu Kapat
Gezenbilir 10. Geleneksel Kış Kampı Duyurusu Yapıldı. Detaylar İçin Tıklayınız!.

Adana Karataş

'BAŞSAĞLIĞI VE GEÇMİŞ OLSUN MESAJLARI' forumunda Tarkaner tarafından 11 Mart 2019 tarihinde açılan konu 193 kişi tarafından okunmuş, 8 cevap yazılmıştır

1. Tarkaner

Tarkaner Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    50
    Kamp yapan 5 kişi CO Karbonmonoksit zehirlenmesi 'nden vefat etmiş. Allah rahmet eylesin.

Forumdaş lara uyarı oldu ama acı bir uyarı.

Mekanları cennet olsun inşallah

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler:

2. arcamenel

arcamenel Kamp II

Alınan Beğeni:
    18
    haber linki varmı

3. Tarkaner

Tarkaner Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    50

4. arcamenel

arcamenel Kamp II

Alınan Beğeni:
    18
    zaman zaman bende giderim balık tutmaya belirtilen bölgeye. gece konaklamamda oldu cadırda yalnız kapalı alan için ateş ve türevi hiç birsey kullanmadım.
    Allah rahmet eylesin.

5. udisa

udisa Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    28
    Çocukluğumda iki kez mangal zehirlenmesinde ailece ölümden döndük. Odun kömürü ile yakılan mangal mavi alevle yandığı sürece asla kapalı yere alınmamalı. Tamamen köz olarak yandığında da, gözetim altında alınmalı. Asla uyunmamalı. Yazık olmuş.

6. suleymancirit

suleymancirit Balıkçı, doğa sever, kampçı , kamper karavancı

Alınan Beğeni:
    349
    Meşe kömürünün içinde tam olarak kömüre dönüşmemiş olanlar vardır , bunlara MARSIK denir , marsıklara vurunca odun sesi çıkarır , bu olgunlaşmamış kömürler tam kızarmaz ve zehirlenmeyi bunlar yapar , bu nedenle meşe kömürü ŞAKA ya gelmez .

Ancak sobanın olmadığı dönemlerde , mangalla ısınıldığından da bahsedilir .

Kömürlü terzi ütü sü ne yetişip kullandığımdan, kömür zehirlenmesi üzerine doktora mı çocuk yaşlarda yapmiştım .

7. ince999

ince999 Her ne yaşarsan yaşa,sonunda keyfini çıkar

Alınan Beğeni:
    859
    İzmir merkez idi değişti EDİRNE Merkez oldu
    Biz marsık odun kömürü diye yanarken ara sıra kıvılcımlar sıçratanına derdik.Küçük çocukluğumda akşam olunca her evin kapısının önüne odunla tutuşturulan alev alev Mangallar konurdu Manzara çok güzel olurdu.Ben dahil sokakların laf söz anlamaz veletleri bulduğumuz kağıt parçalarını bu mangallardan tutuşturur sonrada adı olmayan alevli bir oyun oynardık.Tabiki sokakta işittiğimiz lafın hakaretin bini bir para olurdu arasırada evde ifadeye çekilir sonrada bir güzel sopa yerdik kendi anamızdan babamızdan.
    Vallahi o sokaklarında mangal tutuşturulan yerleride günleride çok ama çooooooook özlemişim.:weary:

8. EvliyaCelebi2

EvliyaCelebi2 Zirve

Alınan Beğeni:
    1.963
    .

Allah gecinden versin, hani olur da yukarıda yanlış kapı adresi yüzünden arkadaşlarınızla buluşursanız, dediğinizi bol bol yapar özleminizi de giderirsiniz artık. :p

.

9. ilker 72

ilker 72 Kamp II

Alınan Beğeni:
    132

Ne kadar içten anlatmışsınız. Şimdi aynı sokaklarda, büyüklerde, çocuklarda birbirini tanımıyor.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...