DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
  1. NISSAN X-TRAIL'İ BATI TOROSLAR'DA TEST ETTİK!. OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
    Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
ARAÇ TESTİ: NISSAN X-TRAIL

NISSAN X-TRAIL'İ TOROSLAR'DA TEST ETTİK!.
OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Adım Adım LPG li Karavan Isıtma Sistemi Montajı

'ISINMA' forumunda bahcecim tarafından 12 Şubat 2010 tarihinde açılan konu 25660 kişi tarafından okunmuş, 27 cevap yazılmıştır

1. bahcecim

bahcecim Kamp II

Alınan Beğeni:
    9
    Ynt: Adım Adım LPG li Karavan Isıtma Sistemi Montajı

Cem bey'e 10 puan...

2. karagozlers

karagozlers Doğa bizleri çağırıyor

Alınan Beğeni:
    3

Nede olsa usta karavancı benim gibi acemi değil

3. es45

es45 Kamp I

Alınan Beğeni:
    5

son 2-3 aydır montajı yapılmamış e-1800 truma ile uğraştım..kablo bağlantıları kesilmiş ve şeması olmayan bir ısıtıcıyla uğraşmak çok yordu..işin kötü tarafı araç içi kullanımda montajda hata yapılması kötü sonuçlar doğurabilirdi..bir çok denemelerden sonra kablolar eklendi..ölçü aletiyle kontrol edildi ..truma üzerindeki tek değşiklik orjinal 4.5 lt tüp yerine 30 lt lik arac lpg tankının takılması..basınç farkı göz önüne alınarak bir çok farklı mbar lık dedantör ile denemeler yapıldı ..tesadüfen elime gecen ve üzerinde 39 mbar yazan bir dedantör ile çalıştırmayı başardık(gerçek değer yazdığı tartışılır gerçi)benimde düşüncem yaşam ünitelerini yeterli basınçla çalıştırmaktı..ocak şuan faal durumda ,ısıtıcı da bir sorun olduğu kanısındayım..ağır devirde yanma azda olsa yeterli ama hızlı devire getirdiğimde gazı kesiyor..hafta sonu trumayı söküp içindeki yanma odasına ve ateşlemeye bakıcam..genel bir temizlik düşünüyorum..hızlı devirde gazın kesilmesiyle ilgili bir fikri olan varmı!!!
    teşekkür ederim..

4. güngör

güngör Zirve

Alınan Beğeni:
    143

Truma 30 ve 50 mbar seçenekleriyle üretim yapmakta cihazınız 50 mbar ise yavaş devirde gaz yetiştirebiliyordur,hızlı devire gaz basıncı yeterli olmadığından
    devreden çıkıyordur. İstanbul'da ikamet ediyorsanız buluşalım karavanımdaki gaz sistemi 50 mbar dedantörümü sökerim denemenizi yaparsınız.

5. es45

es45 Kamp I

Alınan Beğeni:
    5

açıklamalarınız için teşekkür ederim ..manisa /soma ikamet ediyorum..keşke yakın olsakta herşey kolaylıkla halolabilse..bulunduğum cvarda bu işten anlayan olmadığı için hep deneme yanılma yöntemiyle ve beyin fırtınasıyla bu işi çözdüm gibi..:smiley:)bahsettiğiniz gibi 50mbar lık bir dedantör le denemem gerekicek ..en kısa zamanda tedarik edip sonucu sizlere bildiririm..teşekkür ederim:smiley:

6. sinanucar

sinanucar Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0

merhaba,

böyle bir sisteme sahip karavana, yolumuz üzerindeki bir benzinciden lpg alabilecek miyiz?

bildiğim kadarı ile birçok istasyon, böyle " sıradışı" donanıma sahip araçlara dolum yapmıyor.

bu konudaki deneyimlerinizi de paylaşabilir misiniz?

teşekkürler.

7. es45

es45 Kamp I

Alınan Beğeni:
    5

selamlar..
    buzamana kadar sıkıntı çekmedim dolumda ..pompacı arkadaşlar genelde bu konularda bilinçsiz olduğu için dizel aracım çalışırken lpg doldurtmak bir hayli komik bir okadarda şaşkınlık veriyor personele..30 lt lik tankımı sezon başında doldurduğumda bütün sene kullanıyorum..sıkıntı yok..

8. 404

404 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Bu tesisatın görselleri silinmiş,
    Mümkünse güncelleyebilir misiniz

9. Akdeniz45

Akdeniz45 Moderatör

Alınan Beğeni:
    2.116

10. 1aydaingilizce

1aydaingilizce Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    MERHABA, ÇOK ÖNEMLİ BİR KONUYA DEĞİNMİŞ VE ANLATMIŞSINIZ.TEŞEKKÜR EDERİM.ANCAK NE YAZIK Kİ EKLERİ SİSTEME GİRİŞ YAPMAMA RAĞMEN GÖREMİYORUM.ME YAPMAM GEREKİYOR?İLGİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM...

11. pulvo47

pulvo47 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    11
    Görseller yeni topiktede desteklenmiyor. +1
    LPG montajı planlıyorum.
    Takipteyim.

12. kaanki

kaanki Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    19
    Propex sitesine ulasilmiyor