Adım Adım LPG li Karavan Isıtma Sistemi Montajı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bahcecim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 51,924
Ynt: Adım Adım LPG li Karavan Isıtma Sistemi Montajı

orsaalabanda' Alıntı:
Fotoğrafta termostat olarak belirtilen aparat yalnızca "ısı kademe ayar düğmesi" de olabilir. Bu tür aygıtlarda termostat genelde aygıtın kendi üzerinde, hava emiş bölümüne yakın bir yerlerde olabiliyor. Önce bu konuyu öğrenmek gerekiyor.

Cem bey'e 10 puan...

Etiketler

son 2-3 aydır montajı yapılmamış e-1800 truma ile uğraştım..kablo bağlantıları kesilmiş ve şeması olmayan bir ısıtıcıyla uğraşmak çok yordu..işin kötü tarafı araç içi kullanımda montajda hata yapılması kötü sonuçlar doğurabilirdi..bir çok denemelerden sonra kablolar eklendi..ölçü aletiyle kontrol edildi ..truma üzerindeki tek değşiklik orjinal 4.5 lt tüp yerine 30 lt lik arac lpg tankının takılması..basınç farkı göz önüne alınarak bir çok farklı mbar lık dedantör ile denemeler yapıldı ..tesadüfen elime gecen ve üzerinde 39 mbar yazan bir dedantör ile çalıştırmayı başardık(gerçek değer yazdığı tartışılır gerçi)benimde düşüncem yaşam ünitelerini yeterli basınçla çalıştırmaktı..ocak şuan faal durumda ,ısıtıcı da bir sorun olduğu kanısındayım..ağır devirde yanma azda olsa yeterli ama hızlı devire getirdiğimde gazı kesiyor..hafta sonu trumayı söküp içindeki yanma odasına ve ateşlemeye bakıcam..genel bir temizlik düşünüyorum..hızlı devirde gazın kesilmesiyle ilgili bir fikri olan varmı!!!
teşekkür ederim..

es45' Alıntı:
ağır devirde yanma azda olsa yeterli ama hızlı devire getirdiğimde gazı kesiyor..hafta sonu trumayı söküp içindeki yanma odasına ve ateşlemeye bakıcam..genel bir temizlik düşünüyorum..hızlı devirde gazın kesilmesiyle ilgili bir fikri olan varmı!!!
teşekkür ederim..

Truma 30 ve 50 mbar seçenekleriyle üretim yapmakta cihazınız 50 mbar ise yavaş devirde gaz yetiştirebiliyordur,hızlı devire gaz basıncı yeterli olmadığından
devreden çıkıyordur. İstanbul'da ikamet ediyorsanız buluşalım karavanımdaki gaz sistemi 50 mbar dedantörümü sökerim denemenizi yaparsınız.

güngör' Alıntı:
Truma 30 ve 50 mbar seçenekleriyle üretim yapmakta cihazınız 50 mbar ise yavaş devirde gaz yetiştirebiliyordur,hızlı devire gaz basıncı yeterli olmadığından
devreden çıkıyordur. İstanbul'da ikamet ediyorsanız buluşalım karavanımdaki gaz sistemi 50 mbar dedantörümü sökerim denemenizi yaparsınız.
açıklamalarınız için teşekkür ederim ..manisa /soma ikamet ediyorum..keşke yakın olsakta herşey kolaylıkla halolabilse..bulunduğum cvarda bu işten anlayan olmadığı için hep deneme yanılma yöntemiyle ve beyin fırtınasıyla bu işi çözdüm gibi..:smiley:)bahsettiğiniz gibi 50mbar lık bir dedantör le denemem gerekicek ..en kısa zamanda tedarik edip sonucu sizlere bildiririm..teşekkür ederim:smiley:

merhaba,

böyle bir sisteme sahip karavana, yolumuz üzerindeki bir benzinciden lpg alabilecek miyiz?

bildiğim kadarı ile birçok istasyon, böyle " sıradışı" donanıma sahip araçlara dolum yapmıyor.

bu konudaki deneyimlerinizi de paylaşabilir misiniz?

teşekkürler.

sinanucar' Alıntı:
merhaba,

böyle bir sisteme sahip karavana, yolumuz üzerindeki bir benzinciden lpg alabilecek miyiz?

bildiğim kadarı ile birçok istasyon, böyle " sıradışı" donanıma sahip araçlara dolum yapmıyor.

bu konudaki deneyimlerinizi de paylaşabilir misiniz?

teşekkürler.
selamlar..
buzamana kadar sıkıntı çekmedim dolumda ..pompacı arkadaşlar genelde bu konularda bilinçsiz olduğu için dizel aracım çalışırken lpg doldurtmak bir hayli komik bir okadarda şaşkınlık veriyor personele..30 lt lik tankımı sezon başında doldurduğumda bütün sene kullanıyorum..sıkıntı yok..

MERHABA, ÇOK ÖNEMLİ BİR KONUYA DEĞİNMİŞ VE ANLATMIŞSINIZ.TEŞEKKÜR EDERİM.ANCAK NE YAZIK Kİ EKLERİ SİSTEME GİRİŞ YAPMAMA RAĞMEN GÖREMİYORUM.ME YAPMAM GEREKİYOR?İLGİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM...

IMG 20181205 223253 592
Lpg li araçlar için ürettiği hassas depo seviye LPG göstergesi Karavan daki LPG tanki içinde uygulanabilir. Lpgmeter Facebook sayfasında ürün ile ilgili detaylı bilgiler bulu

Dostum banyoda hangi cihazı kullandınız. Mutfak tamam ısıtma pro-pex banyoda nasıl bir sistem uyguladınız.
Bilgiler için teşekkür ederiz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR