Adria Aviva 472pk Tanıtımı (aydos Karavan Hüseyin Gençer Sohbetiyle)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tayfuntuna Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,315

Olmamış...Diğer firmaların hakkı yenmiş..

Bu bir firmnın ürünü veya karavanının incelenmesi değil,
direkt Firma reklamı olmuş.

Hüseyin Bey in zaten böyle,maskeli reklama ihtiyacı yok.
Bilinen bir Firması var ve kaliteli ürünler satıyor..

Ben aldım, kullandım, şusu güzel, busu harika dense olurdu.
Hepimiz kullandığımız karavanların iyi, kötü yanlarını açıklıyoruz.
Sitenin ana faydalarından biri zaten bu..

Bir de bu kardeşimiz youtuber olma gayretinde, ama site buna alet olmamalı.
Bence yönetim bunlara dikkat etmeli.

Merhaba, sadece bir video üzerinden yorum yaptığınız hissine kapıldım. Zira gezenbilir platformu üzerinde takip edenler biliyor, hem kamp videoları (kamp alanlarını ve karavan kullanımını tanıtan) hem de karavanı bizzat tanıttığım, "şusu güzel busu harika" dediğim videolarım fazlasıyla mevcut. Örneklerini aşağıda paylaşıyorum. Yorumunuzda kötü niyet olmadığını biliyorum ve fikrinizi belirttiğiniz için teşekkür ediyorum.

Bu bir firmnın ürünü veya karavanının incelenmesi değil,
direkt Firma reklamı olmuş.

Hüseyin Bey in zaten böyle,maskeli reklama ihtiyacı yok.
Bilinen bir Firması var ve kaliteli ürünler satıyor..

Ben aldım, kullandım, şusu güzel, busu harika dense olurdu.
Hepimiz kullandığımız karavanların iyi, kötü yanlarını açıklıyoruz.
Sitenin ana faydalarından biri zaten bu..

Bir de bu kardeşimiz youtuber olma gayretinde, ama site buna alet olmamalı.
Bence yönetim bunlara dikkat etmeli.

Ben biraz farklı düşünüyorum. Çekme karavan bölümünde yerli karavan üreticilerinin ürünlerini tanıtma olanağı var.
Türkiye’de Üretilen Çekme Karavanlar

Burada tanıtılan karavan yerli üretim olmasa da tanıtım şekli ve verilen bilgiler karavan arayanlara faydalı olabilir.

Konuyu diğer yönetici arkadaşlara da danışıyorum. Onların fikirlerini de aldıktan sonra tekrar konuya döneceğim

Örneklerini aşağıda paylaşıyorum. Yorumunuzda kötü niyet olmadığını biliyorum ve fikrinizi belirttiğiniz için teşekkür ediyorum.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Ben biraz farklı düşünüyorum. Çekme karavan bölümünde yerli karavan üreticilerinin ürünlerini tanıtma olanağı var.
Türkiye’de Üretilen Çekme Karavanlar
--------------------------------------------------------------------------------

Nazik dönüşlerinize teşkkür ediyorum.
Hüseyin Bey e diyorumki;

Bu yazı belirttiğiniz linkte, aracı olmadan,
üretici tarafından çekilmiş olarak yayınlansa idi,
sitenin tanıdığı bir hakkı kullanıyor satıcı, derdim.

Bu farklı olmuş, itirazım bu noktada.
Tabii bunlar benim değerlendirme kriterlerim,
site farklı düşünebilir.

Güzel içerikler.
Oyumu (Tabii bir oyum varsa) düşünceleri ve deneyimleri paylaşan arkadaştan yana kullanıyorum.
Geçmişteki kamp paylaşımlarını da birebir izledim.
Bu videoda hiç değilse adria'nın yerini görmüş oldum.
Bence bana bir şey kattı bu paylaşım.
Herkes sonuçta istediği paylaşımı yapabiliyor.
Ona bakarsanız bizim paylaşımlarımız da
Güney Karavanın işine geliyor olmalı.
Şimdi gidip Güney karavanın yerini görüntülesem,
Ordaki üretimi görüntülesem
Bir iki de röportaj eklesem,
niye bunu paylaşamayım ki?
Selamlar...

Selamlar,

Ben belli bir duruşu olan ve sattığı ürünü/hizmeti yücültmek yerine sadece doğruları söyleyen insanlar ıseverim. Bu yüzden Adria/Hüseyin beyin videolarını beğenip izliyorum. Kendisi ne ise onu söylüyor.

Tayfun beyin videolarını da izliyorum. Sadece keşke biraz daha araştırarak ve bilgi paylaşarak video çekse süper olur. Yani bilgilendirmeden ziyade, benim karavanım, ben aldım teması çok havada kalıyor.

Hüseyin Bey 400PS'i tanıtırken tuvaletinin küçüklüğünden yakınmıştı, ben de tavsiye için kendisini aradığımda aynı beyanda bulunmuştu. Karavanların kötü yanlarına da değinmekten çekinmiyorlar.

Tayfun Bey'in videolarını ilgiyle izliyorum. Eksikleri var. Elbette bir youtuber kendisi, bu bir üst rütbe filan değil ki?

Eksikleri neler? (Kendisi de burada iken hazır, bir iki öneri/eleştiri getirmiş olayım)

- Muhtemelen geleceği ve çocuğunun bu videoları izleyeceğini düşünerek videolarda çocuğa fazla yer veriyor. Oysa merak ettiğimiz, çocuk değil. Mesela, çocuğun karavanda nasıl uyutulduğunu, nasıl zaman geçirdiğini, soğuk havalarda çocuğu nasıl koruduklarını anlatsa çocuğun göründüğü sahneler daha anlamlı olurdu. Ama bir anne babanın çocuğuyla şakalaştığı yerler (videoda kimi zaman şirin dursa da) çok uzuyor.

- Kampinglerde karavanın bulunduğu yere elektrik çekerken kaç metre kablo gerekti? Kampinge giriş ve yerleşme ne kadar kolaydı/zordu? (Ben Saros Kamping'de, kampingin araç parkı düzenlemesini yapmaması ve girişi yeterince geniş tutmaması nedeniyle kampa girişte zorlanmıştım. Bir de acemilik zamanlarımızdı ve yol yorgunluğu vardı. İnceleme yapsam bunu söylerdim.

- Kampinge geldikten sonra karavanı dekuple etti ve neler yaptı? buzdolabını nasıl kullanıyor, tuvalet tankını nasıl boşaltıyor, kimyasal wc yakın mı ve yeterli mi, koku var mı?

- kamping tuvaletleri, duşları, diğer sosyal tesisleri ne durumda? En yakın market nerede?

vb.

Ezcümle, ben videolarını keyifle izliyorum. Bu yaz Alexandroupoli kampına giderken yanıma gopro aldım, tanıtım yapmak istemiştim. Ama kampingde tanıtım videosu çekmenin ayrı bir iş olduğunu ve kamp sukuneti içinde buna zaman ayırmanın biraz çaba gerektirdiğini fark ettim. Yapanlara saygı duyuyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri