Adria Çekme Karavan Fiyat/performans Hakkında Görüşleriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan trek71 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 80,286

trek71

Özgürsen, Varsın!
Telsiz Çağrı Kodu
TA2OBY
Sevgili Dostlar Merhaba,

Bir off-road çekme karavan yapma projeme eşim içişleri ve maliye bakanı sıfatıyla son noktayı koydu; fizibiliteden geçemedik. :smiley:
Daha önceden gördüğümüz bir Hymer'i ve maltepe buluşmasında gelen başka bir Hymer'i yakından inceleyince "böyle bir şey alalım; hiç uğraşma" dedi.

Sonra da internetten Adria karavanları incelemiş; özellikle Adora modelindeki panaromik modern tasarımı çok beğendi.

örnek resim:
http://adria-caravans.com/images/adora/2014/adria-adora-2014%20(3).jpg

Adria karavanlar hakkındaki düşüncelerinizi almak isterim.

Alman'ların yorumlarına baktığımda "eh işte orta-sınıf bir karavan; işçilik kalitesi iyi ama işlevsel olarak mükemmel değil" tarzında yorumlar gördüm. Fiyat/Performans açısından iyi demişler. Tabii adamlar öyle detaylara takılmışlar ki bizim için konu bile değil. Mesela diyor ki: Tuvalette dik oturamıyorsun azıcık öne doğru eğilmen lazım; yoksa sırtın katlanır lavaboya değebiliyor.

Bir de bu yabancı karavanlara baktığımda temiz su deposu hep 45-50llt gibi küçük tasarlanmış...Bize yetmez gibi geliyor.

Ne dersiniz?

Etiketler
Ynt: Adria Çekme Karavan Fiyat/performans Hakkında Görüşleriniz

Merhaba Behçet bey,

Oturma gurubuna bakınca İngiliz tarzı uygulanmış, çok ferah ve rahat dizayn ancak bu dizaynda sabit yatak görünmediğinden
yorum yapamadım. İngiliz dizaynlarında bu oturma gurubu aynı zamanda yatakda oluyor. Adria ayrıca sabit yatakta yapmışsa
karavanda bayağı uzuyor.

Benim şu an elimdeki çekme karavan İngiliz yapımı olduğundan + - yönlerini görebilirsiniz. Karavan camının sızdırmazlık
için nasıl olması gerektiğinide gözlemleyebilirsiniz :(

Selamlar

ne denirki fotoğraf harika.buradan yıldızları izlemek gerek geceleri ama yatarken kıvrılıcakmıyız okonuda yorum varmı sitelerinde :D

Behçet Bey,ülkemizde çekme karavan kültürü yok,motokaravan neden düşünmüyorsunuz,ilk sahibinden temiz bir panelvandan dönüşüm daha ideal değilmi?
Bizde eğilim o yönde,yurtdışı gezilerinizdede rahat edersiniz,benim aile küçük,ben şahsen transporter panelvandan yapmayı düşünüyorum.Orta kasa sprinter yada PSA grubu çok rahat yeter size...

Levent Bey, sizi müsait bir zamanınızda ziyaret etmek istiyorum; elinizdeki karavanları yakından incelemek çok faydalı olacak.

Neden mi çekme karavan? Bize en uygunu böylesi; gittiğim yerde arabayı ayırıp istediğim şekilde serbestçe dolaşabiliyorum.
Ya da sabah bir toplantıya gitmek için arabayı kullanıyorum.

Panelvan ya da motokaravanla toplantıya gittiğimi düşünsenize :smiley:

Olur Behçet bey,

dizaynı görerek size uygunmu değilmi karar verirseniz süpriz yaşamazsınız. Görüşmek dileğiyle.

Bu arada Adria markası Türkiye'ye geliyor. Buna çok sevindim.

Belki yabancı karavan isteyenler için toplu sipariş ve fiyat avantajı sağlanabilir.

Fiyatların makul olacağını ümit ediyorum.

Sevindirici bir haber.Fiyatlar konusunda umarım haklı çıkarsınız.Adria action 361 düşündüğüm karavan modeli.

trek71' Alıntı:
Bu arada Adria markası Türkiye'ye geliyor. Buna çok sevindim.

Belki yabancı karavan isteyenler için toplu sipariş ve fiyat avantajı sağlanabilir.

Fiyatların makul olacağını ümit ediyorum.
bu bilgiyi nerden aldınız

Yakın bir karavancı dostum, Hüseyin Gencer Adria Türkiye distribütörlüğünü aldı. Bilgi ilk eldendir. Ancak hazırlık doneminde web sitesi ve showroom oluşturulana kadar sipariş almıyorlar. Yani çok az daha beklemek gerekecek

Bizim cihette durum şöyle: Bir adet Adora 593 UP bekliyoruz. Ayrıca bir tane de camper alıyoruz. Camper'ı kısa gezilerde kısa zamanda hareket kabiliyeti ve dağa taşa vurmak için kullanacagız.

Bu şekilde karavan konusuna uzunca bir süre için nokta koyduğumuzu düşünüyorum.

Behçet Bey 593 demek 5.93 mt demekmi? Fiyatlar ne aralıkta bir bilgi varmı? Camper ile ilgili bir gelisme varmı? Adria dan benim için de araştır bir yandan. Belki şartlar uyarsa beraber veririz siparisi :smiley:

Alparslan hocam, biz biraz fors kullanıp showroom için verilen siparişlerin arasına kendi siparisimizi de soktuk. Nisan sonunda teslimat bekliyoruz. Fiyatlar konusunda benim bir şey soylemem uygun olmaz; yakında fiyatları ve modelleri açıklarlar zaten.

Sadece şunu söyleyebilirim; bazı modeller tüketiciyi çok sevindirecek fiyat seviyelerinde olacak gibi duruyor.

Vakti geldiğinde ben yardımcı olurum. Ancak işin güzel tarafı vaatler ve -cek -cak yerine karavana dokunarak, kapısını penceresini yakından inceleyerek karar verme imkanı olacak.

Camper için de bir dosttan 90 model Mercedes MB100 Euramobil almaya karar verdik.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri