Ağustos Ayı Orta Toroslar Etkinliği

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan huzursuz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,084

huzursuz

Yeni Üye
Uzun zamandır Orta Toroslarda Likya ya da Karia Yolu gibi bir uzun mesafe doğa yürüyüşü yolu oluşturulabilir diye düşünüyordum. Likya Yolu gibi profesyonel bir şekilde işaretlenmesi vs. ayrı bir mevzu. Deniz, yayla ve tarihi kesiştirebilmek bakımından zaten Likya Yolu'yla rekabet edebilecek güzergâh çok azdır. Kafamda oluşturmaya çalıştığım şey, daha çok Mersin'in Tarsus; Adana'nın Karaisalı, Pozantı ve Aladağ ilçelerini kapsayan bir bölgede doğa yürüyüşü ve kampçılık yapmak isteyenlere önceden hazırlanmış ve tecrübe edilmiş rotalar sunabilmekti. Daha da güzeli parça parça hazırlanıp tecrübe edilmiş bu rotalardan uygun olanları birleştirmek suretiyle uzun mesafe yürüyüşçüleri için cazip yollar oluşturulabilirdi. Yapılan etkinliklerin harita bilgileri, rotaların google earth dosyaları; meraklısı için paylaşılabilirdi. Bu bölgede yürüyüş yapan bireysel ya da grup girişimlerinin olduğunu biliyor, duyuyorum. Fakat internet ortamında yaptığım taramalarda yukarıda bahsini ettiğim çerçevede verilere rastlayamıyorum. Bu yılı, çocukluğumun geçtiği bu bölgede doğa yürüyüşü için uygun rotalar oluşturmakla geçirdim diyebilirim. Nihayet yeğenimle beraber bir karara varabildik. Sırayla Pozantı, Kızıldağ, Ekecik Yaylası (Karakılıç köyüne ait), Belemedik, Çakıt Vadisi, Kıralan, Kuşçular, Eminlik ve Keşli köyleri, son olarak Baş Oluk Yaylası (az önce adı geçen köylerin yaylası) üzerinden Akça Tekir'e ulaşan bir rota çizdim. Takriben 100 km. 6 Ağustos'ta (+1-2 gün oynayabilir) yolu ele almayı planlıyoruz. Rotanın görselini aşağıda paylaşacağım. İlgilenen olursa şimdilik edindiğim başka bilgileri de paylaşabilirim. Yolu bitirdikten sonra daha teferruatlı bilgi vermek mümkün olacak elbette.

WhatsApp Image 20160525

WhatsApp Image 20160525

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri