Ahmet Usta ve Yeni Jimny'im

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Bill187 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,144

Bill187

Ana Kamp
Arkadaşlar uzun süredir planladığım değişiklileri sizlerinde yönlendirmeleri ve destekleriyle gerçekleştirdim.

2007 AT aracıma öncelikle 2 inc orjinal kitle yükseltme yapıldı ve 1 inçlik flanşlar takıldı

Uzun düşünmeler hesaplamalar sonucunda BF Goodrich 235/75/15 lastiğe Ahmet ustayla beraber karar verdik ve inanılmaz yakışıklı durdu.

Ön tamponumuz da kesilerek sis farları yukarı taşındı, lastiğin sürtme payına karşı ön tamponun iç kısımlarıda düzeltildi ve ölçelerek hazır hale getirildi

BF nin efsane desenleri ve dişleri 235/75/15 gibi büyük bir ebatla buluşunca Jimny herkese tepeden bakan koca bir jip haline geldi.

Tamponda kesilen yerlerdeki bölgeler pastayla silindi ve orjinal boyasıyla rotüşlanarak eski haline getirildi

En sonda, flanş takanlar bilir arka cantların göbeklerindeki plastik parçalar takılamıyor ve orası çıplak kalıyordu.Önde parça var arkada yok hem uyumu bozuyor hemde çirkin duruyordu.Bunuda Ahmet Ustanın zekasıyla çözdük.Flanş dahil herşeyi söküp o plastik parçayi içten taktı ve orjinalindeki görüntü korunmuş oldu(yükseltme ve bu gibi işlemleri yapanlar ne demek istediğimi daha iyi anlıyacaktır).

Komple pasta cila ve iç temizlik yapıldı

Aracı bugun hem arazide hem asvalt ve yokuşta deneme fırsatım oldu.Asvaltta çok belirgin bir performans farkı görmedim.Açıkcası bu ebada kendimi daha kötü bir performansa hazırlamıştım.Yokuşlarda ve hızlanmada belirgin bir fark yok.Yakıtı daha ölçmedim ama motorum oldukça bakımlı ve 40 kuruş yakıyordu.Şimdi de 50 yaksın fazlasıyla değer.Arazide ise lastikler ve yükseltmeyle %50 civarı bir iyileşme oldu diyebilirim.

Ve gelelim Ustamıza, Ahmet usta enerjisiyle, elektiriğle, bilgisi ve zekasıyla Ankaralı dostlar için büyük bir şans.Karşınızda bir usta değilde sanki size yardım etmek isteyen, sizle beraber aracınızı güzelleştirmek isteyen bir arkadaşınız var.Sorduğunuz her soruyla ilgileniyor ve her isteğinize sizin pencerenizden yaklaşıp çözümler üretiyor.

Benim sanayi ustalarına karşı yaşadığım güvensizlik ve fobiyi kırdı diyebilirim.Parasını alınca farklı davranan, isteklere baştan savma cevaplar veren tutturabildiğine mantığıyla insanlardan ücret talep eden ustalar maalesef ki hiç birimiz yok diyemeyiz.Bundan sonra Ahmet usta forever diyorum.Bu işleri düşünen suzukici dostlarada mutlaka Sena jeep e bir uğramalarını tavsiye ederim.Burdan sevgili Çağın'ada teşekkür etmek istiyorum.O da saolsun benle hem fikirlerini paylaştı hemde Ahmet ustaya yönlendirdi.

Daha arka dif kilit ve bir kaç işlem daha var önümüzdeki Aylar için onlarada sıra gelecek

Fotoğraf paylaşımını akşama gerçekleştiricem.Darısı daha bu işlere girişmeyenlerin başına.

Etiketler
Ynt: Ahmet Usta ve Yeni Jimny'im

Resimler..

DSC01467

DSC01468

Engin cim çok yakışıklı duruyor kazasız belasız bol çamurlu günlerde kullanman dileği ile.

Artık getirde beraber çamurlayalım birazdan eymir tarafına çamurlanmaya gideceğim katıl istersen ;)

Çağın'cım yetişemedim sana bugun ama programlı b şekilde yapalım b ara.Gerçekten sabırsızlanıyorum artık.Bu arada forumumuzun yeni oluşumu olan teşekkürede bastım sendeki :smiley:.Senin yönlendirmelerin ve alakan olmasaydı bu işler daha zor olurdu.Bu hafta ortası Ahmet usta bir toplantıdan bahsetti sena jeepte.Bilgin var sanırım.Benide aydınlatırsan mutlu olurum.Selamlar.

Tesekkur ederim Engin. Zaten beraber paylasarak gezerek ogrenecegiz bu isleri birbirimize ne kadar faydamiz dokunursa ne mutlu bizlere. Bu arada camurlandi zemin bir eymir yapalim derim hafta arasi islerini ayarlayabilirsen haber verirsen gezeriz hepberaber. Toplanti hakkinda tam net ogreneyim bilgileri paylasirim selamlar.

Tamam Çağın.Günü söyleyin Salı, Çarşamba neyse uyarım size.Siteye bir süre girilemedi, sadece bana mı oldu yoksa herkese mi bilemiyorum. Biraraya gelelim artık.Sabırsızlanıyorum :smiley:Hiç gelen olmazsa ikimiz bi eğmir yaparız artık.Bu ara forum sessiz.Slmlar.

Yapalım Eymir evet azıcık çamurlanalım. ;D ;D Perşembe yada cuma akşama doğru konuşalım herkese uyarsa bir eymir yapalım

Çağın anca konuşuyoz bi biraraya gelemedik, forumunda maaşallahı var bu ara.Bizi anca bir kar biraraya getirecek gibi, durum onu gösteriyo ;D

Evet Engin haklisin. Yarin oglenden sonra isin yoksa bulusalim eymir cevresinde biraz gezelim Tuncay abi ye haber verelim musait olur musun?

Çağın ben yazdıktan sonra seni offline görüce çıktım 2 gibi, sende 2buçukta yazmışsın onuda bugun saat 16 da gördüm.Ya salı çarşamba b gün söyle öyle yapalım ha demeye olmayacak.slmlar..

bi an konuyu okurken konu Çağına ait zannettim :D ön tamponun kesilmesi vs ;)

Güle Güle kullanın aracınızı çok güzel olmuş kerata...

bu arada oranda oturanlara gıcık olmaya başladım canları istediklerii anda iniyorlar eğmire mühyeye :( benim evim eğmire 27 km :(

Teşekkür ederim.Valla biz eğmirciyiz ama ev söğütözünde, nerden baksan bi 10km si var.Baya uzaksınız siz heralde.Gelirseniz sizide bekleriz.Slmlar..

Bill187' Alıntı:
Teşekkür ederim.Valla biz eğmirciyiz ama ev söğütözünde, nerden baksan bi 10km si var.Baya uzaksınız siz heralde.Gelirseniz sizide bekleriz.Slmlar..

teşekkür ederim.evet biraz uzağım Subayevlerinde oturuyorum:(

Burakcim sayimiz artiyor gordugun uzere bidik Jimny cetesi hahahhaha ;D sakasi bir yana bir ara gidelim onumuzdeki sali 25-12-2012 de bulusalim mi Engin ne dersin Tuncay abiyede haber vereyim.

25 beraberiz çağıncım gelmek isteyen Jimnyci dostlarıda bekliyoruz.

Tamamdır Engin zaman ve yer verirsen Tuncay abiyle iletişime geçeceğim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR