Ahşap Karavan - Ahşap Yürüyen Ev Projemiz.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EpoxyDiyarı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,596

EpoxyDiyarı

Yeni Üye
Merhabalar. Biz İstanbul'da Ahşap ve Orman ürünleri üzerine üretim yapan ltd bir firmayız. Yakın zamanda ahşap karavan, yürüyen ev ürünüzü yaptık. Birkaç kişiden edindiğimiz bilgilere göre karavanımızı karavan onay tipli bir römorke oturttuğumuzda direk ruhsat işlemlerini başlatıp satışa koyabiliyormuşuz. Yalnız kafamız biraz karıştı açıkçası. Tip onayı alındığında bir kere para veriyorsunuz ve diğer ürünlerde de bunun üzerinden satış yapabiliyorsunuz tse ile işiniz yok dendi. Yani karavan tip onaylı römork sadece yeterli mi ? Tip onayı buna mı dahil yoksa tip onayını başka bir yerden mi çıkartıyoruz ? Yoksa her ürünü yaptığımızda her seferinde karavan tip onaylı römork alıp karavana oturtturup, ruhsatını çıkartıp mı satmamız gerekiyor ? Ürünümüzün fotoğrafının aşağıya ekledim. Bu biraz daha örnek bir ürün oldu. Standartlara uygun değil. Bundan sonraki ürünlerimiz standartlara uygun yapıp satışa sunacağız. Bu arada yaptığımız karavanla ilgili fikirlerinizi düşüncelerinizi de belirtirseniz beni sevindirirsiniz.
Herkese iyi günler.

119731339 3954524194563016 2656046759331999295 n

119836010 3954524724562963 3293169363449507510 n

119958455 3967811653234270 6515527503903977278 n

119975150 3967812153234220 3329882732577792185 n

119980413 3967811516567617 5694163056977410481 n

120013246 3967812049900897 3198804035562455773 n

Etiketler
dost aci soyler. karavan farkli bir konu siz bildiginiz ise devam edin, tadiniz kacmasin. ille de yapacagiz diyorsaniz once tse ye gidin buradan verilecek bilgiler daha ziyade amator calismalar icin.

Bildiğim kadarı ile tekerlekli ev yapanlar şu yolu izliyor;
O2 belgeli römork alıyorlar. Ruhsat çıkartıyorlar. Sonra üzerine evi yapıyorlar. Gideceği yere götürüyorlar, sonra da trafikten çekiyorlar, çünkü her yıl TUV de muayenesi var.
Karavan ruhsatı alabileceklerini zannetmiyorum. Proje çizen mühendislere danışabilirsiniz.
Bu arada trafikten çektikten sonra o ev , imarlı ya da imarsız arsada kalabilir mi sorusununun da tam cevabı yok.
Bazı belediyeler göz yumarken , bazıları izin vermeyebilir. Kanunen altında tekeri olan değil, trafikte dolaşma ruhsatı olan römorku koyabilirsiniz.
Herkez yapıyor ama diyecekseniz. Ne yazık ki bizde yapanın yanına kar kalıyor.

Merhabalar. Biz İstanbul'da Ahşap ve Orman ürünleri üzerine üretim yapan ltd bir firmayız. Yakın zamanda ahşap karavan, yürüyen ev ürünüzü yaptık. Birkaç kişiden edindiğimiz bilgilere göre karavanımızı karavan onay tipli bir römorke oturttuğumuzda direk ruhsat işlemlerini başlatıp satışa koyabiliyormuşuz. Yalnız kafamız biraz karıştı açıkçası. Tip onayı alındığında bir kere para veriyorsunuz ve diğer ürünlerde de bunun üzerinden satış yapabiliyorsunuz tse ile işiniz yok dendi. Yani karavan tip onaylı römork sadece yeterli mi ? Tip onayı buna mı dahil yoksa tip onayını başka bir yerden mi çıkartıyoruz ? Yoksa her ürünü yaptığımızda her seferinde karavan tip onaylı römork alıp karavana oturtturup, ruhsatını çıkartıp mı satmamız gerekiyor ? Ürünümüzün fotoğrafının aşağıya ekledim. Bu biraz daha örnek bir ürün oldu. Standartlara uygun değil. Bundan sonraki ürünlerimiz standartlara uygun yapıp satışa sunacağız. Bu arada yaptığımız karavanla ilgili fikirlerinizi düşüncelerinizi de belirtirseniz beni sevindirirsiniz.
Herkese iyi günler.
Merhaba,

Mobil ev veya Tiny house siz nasıl isimlendiriseniz...

Bu ürün için ortalama 3500 kg a kadar olan (O2) Kategorili römorklar tercih edilmektedir.
Tip onay belgesi üst yapı ile birlikte alınmakta olup 1 kereye mahsus test, belgelendirme ve Danışmanlık ücreti ödenmektedir.
Dış görünümler çok önemli olmamakla birlikte sınır değerler aşılmamalıdır. Özellikle Genişlik: 2550 mm ve Yükseklik: 4000 mm

Ürünlerin kendi markanızla ruhsatlandırılmasını istiyorsanız, Dışarıdan alt şasi almaktansa kendi tip onay belgenizi almanızda fayda var.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR