Aile Ile 2.kampımız (işıkdağı Karagöl'den Salın Yaylasına)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bozoo Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,656

bozoo

Ana Kamp
Herkese Merhaba,

Yazın yapmayı planladığımız uzun soluklu kamp gezimiz için, ailece ikinci bir deneme kampı :smiley:yapalım düşüncesi ile 25 Haziran günü Işıkdağı Karagöl’e doğru yola çıktık..

İlk kampımızdan (Aile Ile Ilk Kampımız (çamkorundan Sorgun Tabiat Parkına)) farklı olarak bu sefer etrafı tel çitle çevrili olmayan tesisi olmayan :smiley: bir yer tercih ettik.. Zaten tuvalet çadırımızda var dedik;)..

Yol üzerinde Kurtboğazı Barajı Mesire alanına ve Sorgun Milli Parkına da uğrayıp kamp yapılıp yapılmadığı öğrenelim dedik..Yapılmıyormuş:(.. Şurayada Ankara'dan Çadır Kampı İçin Ailecek Gidilebilecek Güvenli Yerler ekledim..

En son internette Karagöl ile ilgili güncel bir yazı olarak bulduğum Sn. Doğanay Vural’a ait web sayfasındaki yazı (Işık dağı – Karagöl) yararlı oldu.. Kızılcahamam’da genç ve dinamik bu doğa aşığı arkadaşla da tanıştık.. Kamp yapılacak yeni güzel yaylaları da tavsiye etti.. Hazırladığı şu videonun

gazıyla sucuk ve et almayı da unutmadık:smiley::.

Kızılcahamam’dan Çerkez yoluna dönüp 20 km sonra Salın köyü girişi (Bu giriş kaçırılsa bile ileriden Belpınar üzerinden Yağcıhüseyin’e yine asfalt yol bulunmakta, dönüşte buradan geldim manzara doyumsuzdu) ve Karagöl jeositi tabelasından tekrar sağa dönerek Yağcıhüseyin köyüne doğru devam edilir.. Yol asfalt.. Bu köyde yol ikiye ayrıldığında (ikiside Karagöle gider) sola doğru olan yoldan devam etmeli, diğer yolda asfalt Karagöle gelmeden 2-3 km önce bitmektedir..
Yol

Yolda çeşmenin birinde su doldurmak için durduğumuzda yaşlı ve yorgun bir teyze ile karşılaştık.. Çeşmede yüzünü yıkarken “Yandım yavrum yandım bahçeden geliyorum hem de niyetliyim çok ama çok susadım..”

Teyzem bu sıcakda bu oruçlarımızın sevabını inşallah Allah (c.c.) çok farklı verecek diye konuşmaya başladık..

-“Hoşgeldiniz yavrum nere böyle..?”

- Hoşbulduk teyze karagöle iftar ve sahur yapmaya:smiley:

-“Nerden bilirsin sen Karagölü ben daha hiç gitmemişim!”

-İnternetten teyze, çok güzel buralar görelim dedik..

-“Bizim Salın yaylası var biz oraya giderik Karagölü ne yapcan yaylaya git yaylaya..”

sözleri ile gülümseyerek ayrıldık..(Salın yaylasını Doğanay’da özellikle tavsiye etmişti..)

Ve Karagöl..
IMG 20160626 125042

Karagl Harita 2

Göle doğru indiğimizde yol ikiye ayrılıyor yolda rastladığım önümdeki 3 araç sağdan gölün batısına doğru devam etti.. Biz ise soldan devam ettik.. (Soldaki yoldan devam etmeyi şu linkde görmüştüm Gezelim Görelim Kamp Yapalım: Işık Dağı Karagöl 4. Kamp )

Üstte resimde görülen yere çadırımızı hemen kurduk... Göl çevresinde 2-3 çadır ve piknik için gelen 2-3 aile vardı ve enduro motorsikletlilerde etrafta turlar atıyorlardı.
IMG 20160625 175755

IMG 20160626 094150

İftar yakın diye yeni sobayı ;) ateşledik çömleği sırlayıp :smiley:kavurmaya başladık..
IMG 20160625 192003

Devamı var:smiley:..

Son düzenleme:

Etiketler
Devamı..
Çocuklar ile akşam kamp ateşi için bayağı bir odun topladık..
Muhteşem ikili kamp ateşi ve çay:smiley:..

IMG 20160626 011739

IMG 20160625 222650

Çocuklar kamp ateşine çam kozalağı atmaktan yorgun düştüler ve yattılarJ..

Sahura kadar yıldızları izleyerek oturduk:smiley:

Sabah Karagöl ve ufukta Işıkdağı;
IMG 20160626 124645

IMG 20160626 125000

IMG 20160626 125005

IMG 20160626 125951

Devamı var:smiley:..

Devamı..
Pazar günü güneş tam depedeyken Salın yaylasını da gezip görelim diye Karagöl’den sağa dönüp 3-4 km ilerde Salın yaylasına ulaşıyoruz..
Yol saln
IMG 20160626 142120

Köy içinde suyu buz gibi çeşmelerden sadece yüz ve el yıkama işlemi yapıp içemeden devam ediyoruz..

Yaylanın kuzey doğu istikametinde orman yangınları için 3-4 yıl önce yapılmış bir bent gölet var.. Suyu çok berrak.. Dağ suları ile beslendiğini ve ağustosta besleyen derenin kuruduğunu dönüşte yine çeşmede :smiley: bir amcadan işittim..Yanındaki teyzenin “Annem 93 yaşında hala yaylada benden dinç..” sözüde hala aklımızda..
IMG 20160626 133856

IMG 20160626 134617

Genç kardeşimiz Doğanay Vural’ın ve çeşmedeki ilk teyzenin Salın yaylası tavsiyelerine uyup kalmak vardı diye iç geçiriyoruz. İnşaallah bir başka kampa deyip göletin çevresini gezmeye devam ediyoruz…
IMG 20160626 140849

IMG 20160626 140518

Bu güzel çam ormanları, sular içinde bol oksijeni koyacak yer bulamayıp:( Gölet etrafında bir başka kampta kuracağımız çadırın yerini netleştirdikten sonra:smiley: dönüş yoluna geçiyoruz..

İyi kamplar dilerim..

Sn.bayar28 yorumlarınız için teşekkürler..Cep telefonu ile ancak bu kadar çekebildik:smiley:..Kızılcahamam taraflarına yolunuz düşerse inşallah görürsünüz..

Sn. arikandalı yorumlarınız için teşekkürler..Yılların kampçısı değilim ama içimizdeki kamp özlemini uzun bir süredir hep ertelemiştim..Şimdi içimizdeki kamp ateşi alevlendi bakalım hayırlısı:smiley:..

DÜZELTME..
Yazı içinde belirttiğim;
Yol üzerinde Kurtboğazı Barajı Mesire alanına ve Sorgun Milli Parkına da uğrayıp kamp yapılıp yapılmadığı öğrenelim dedik..Yapılmıyormuş:(..
Sorgun Milli Parkı sehven yanlış yazılmış olup Kızılcahamamdaki ilgili parkın adı Soğuksu Milli Parkı'dır.
Sorgun Milli Parkında kamp yapılmaktadır..

Hocam , aynı sobadan bende de varda , Semaveri nasıl ayarladın onun üstüne anlatma şansın var mı ?
Hocam, Soba üzerine ben semaveri uyarlamadım zaten ürün bu şekilde Büyük Boy Toprakli Semaverli Soba Mangal GittiGidiyor'da 226090512
Eğer denge durumunu soruyorsanız da bu sobanın iki modeli varmış,biri küçük biri büyük, Küçükde denge,pişme mesafesi vb. şikayetler aldıkları için firma büyüğünü tasarlamışlar. Bendeki bu büyük modeli. Bu sobaların üreticisi Demiray ticarette sobaları yapan Süleyman Bey çok ilgili birisi size yardımcı olacaktır..DM'den Süleyman Beyin bendeki numarasını gönderdim..
İyi kamplar dilerim..

denk gelirsek memnuniyetle , semaverimiz var bize de bekleriz :smiley: bu gitmiş olduğunuz yerde tuvalet duşu halledebilecek bir yer var mı ?
köy yeri olduğundan sanmıyorum ama :smiley:

denk gelirsek memnuniyetle , semaverimiz var bize de bekleriz :smiley: bu gitmiş olduğunuz yerde tuvalet duşu halledebilecek bir yer var mı ?
köy yeri olduğundan sanmıyorum ama :smiley:

Hocam, Bende semaveri,ızgarayı, mangalı ayrı ayrı taşımadan bıktığım için bunu almıştım:smiley:..
Şu linkde Ankara'dan Çadır Kampı İçin Ailecek Gidilebilecek Güvenli Yerler belirttiğim gibi hem Karagöl hem Salın yaylasında WC ve duş imkanı bulunmamakta..Özellikle karagöl yağcıhüseyin köyüne oldukça yakın köy camii WC'si veya ayrı bir tuvalet/duş çadırı (Andoutdoor Kamp Tuvalet çadırı And011 GittiGidiyor'da 226802583) kullanılabilir:smiley:..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR