Air-tr 446 Telsiz Frekans Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rx_tx Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,820

rx_tx

Yeni Üye
Air-TR 446 telsizin reset(Fabrika ayarlarına dönerken) menüde frekans değiştirme potunu çevirdim ekranda UHF ve VHF yazıyordu bende geri çıkarken age yazısı geldi tekrar çıkarken meğerse onaylamışım ekranda erase (sil) geldi bende çıkmaya çalıştım olmadı ve tüm frekanslar silindi sadece 3 adet frekans geldi normalde 16 adet frekansı vardı ama silindi ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

ben internetten araştırdım telsiz'e yazılım atıyorlar rx ve tx kablolarını bularak ama benim telsiz aynen boafeng kulaklik gibi ikili giriş var boafeng kablosu bu cihaza uyabilirmi yoksa uymazmı diye almadım internette dolaşırken usb to ttl çevirici bir araç var üzerinde rx,tx,gnd ve +5 v var ve bunu sipariş verdim adı pl2303 usb ttl çevirici adaptör acaba bu olurmu olursa erase (sil) edilmemiş telsize bağlayip o standart frekanslarını alıp erase(sil) edilmiş telsize atabilirmiyim

Air-TR 446 telsizin reset(Fabrika ayarlarına dönerken) menüde frekans değiştirme potunu çevirdim ekranda UHF ve VHF yazıyordu bende geri çıkarken age yazısı geldi tekrar çıkarken meğerse onaylamışım ekranda erase (sil) geldi bende çıkmaya çalıştım olmadı ve tüm frekanslar silindi sadece 3 adet frekans geldi normalde 16 adet frekansı vardı ama silindi ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

ben internetten araştırdım telsiz'e yazılım atıyorlar rx ve tx kablolarını bularak ama benim telsiz aynen boafeng kulaklik gibi ikili giriş var boafeng kablosu bu cihaza uyabilirmi yoksa uymazmı diye almadım internette dolaşırken usb to ttl çevirici bir araç var üzerinde rx,tx,gnd ve +5 v var ve bunu sipariş verdim adı pl2303 usb ttl çevirici adaptör acaba bu olurmu olursa erase (sil) edilmemiş telsize bağlayip o standart frekanslarını alıp erase(sil) edilmiş telsize atabilirmiyim
baofeng program kablosu ile baofeng 888s programı kullanarak birkaç kere frekans attım.Frekansları silinmemiş bir telsizden kopyalama yapılıyor.Ama bu konuda bilgi edinmen lazım.Yani kabloyu takınca hemen olmuyor.Usb sürücüsünü yükleyip (prolific) bağlantı portlarını eşitlemen gerekir.Yoksa bilgisayar telsizi görmez ve bağlantı kuramazsın.

baofeng program kablosu ile baofeng 888s programı kullanarak birkaç kere frekans attım.Frekansları silinmemiş bir telsizden kopyalama yapılıyor.Ama bu konuda bilgi edinmen lazım.Yani kabloyu takınca hemen olmuyor.Usb sürücüsünü yükleyip (prolific) bağlantı portlarını eşitlemen gerekir.Yoksa bilgisayar telsizi görmez ve bağlantı kuramazsın.
Teşekürler

pl2303 usb ttl ile ve bf 888s programını kullandım yine olmadı rx,tx,gnd kısımlarını baofeng ile şema şeklinde gösterimini aynen yaptım driverleri kurdum pl2303'ün ama olmadı internette araştırırken bir cihaza rastladım adı th-446 pmr aynı air-tr 446 pmr'ye benziyor onu deniyeceğim ama olmaz ise boafeng kablosuyla olurmu hangi model diye bulacağım birde telsizi hangi moddayken yazılım atılıyor telsiz kapalıyken denedim olmadı,telsiz açıkken denedim olmadı "CLONE" moddayken denedim olmadı,tuşa bastığımda "clo u" geldi o moddayken de denim olmadı.

@KIZMAZ YARDIM LÜTFEN

Merhaba
Bende'de iki adet air tr 446 var bende bir program var ama windows 7 de çalışıyor işinize yararsa size verebilirim tabii (amatör telsizci)iseniz

Merhaba
Bende'de iki adet air tr 446 var bende bir program var ama windows 7 de çalışıyor işinize yararsa size verebilirim tabii (amatör telsizci)iseniz

Evet programı verebilirmisiniz

gerçekten işime çok yarar zaten o günden beri telsizi kullanamıyorum bozulduğundan beri

program,yazılım atarsa gerçekten çok sevinirim

birde hangi kablo ile atılıyor

Son düzenleme:

Siz komple silmiş siniz kanalları program ile kanal eklemek gerekiyor bendeki program windows 7 de çalışıyor
ama program kablosu lazım

Evet program kablosu hangisi uyar çünkü kablo tipleri aynı ikili jack ama usb kısmında çip var ama air tr 446 pmr cihazına uyan hangi kablolar var acaba tek sıkıntı o çok çeşitli kablolar var

PMR 446 Kullanıcısı Arkadaşlar ;
Grubun organizasyonu ve bir yerlere gelebilmesi için
yıllardır yaptığım çalışmalar gibi bu gurupta da
halen çalışmaya devam etmekteyim
Ben bireysel olarak elimden geleni 2008 den beri yapmaktayım ve yapıyorumda
Ancak tek başıma yapabildiklerim ve yapabileceklerim sınırlı olup, bu konuda gurubu ileriye taşımak için desteklerinizi bekliyorum.
Sayımız giderek artacaktır ve Türkiye de her İl ve İlçesinde PMR Telsiz kullananların desteğine ihtiyaç olacak.
İl ve İlçe, hatta Belde olarak, bu işleri takip edebilecek, Telsizi ve zamanı bulunan İL Yöneticisi olarak görevlendirilecek kişilere ihtiyaç olacaktır.
İl ve Grup Moderatörlüğüne gönüllü olan, Telsiz işini bilen, alt yapısı olan bu konuya zaman ayırabilecek arkadaşların müracaatlarını rica ediyorum.
Yaptıklarımı veya yapacaklarımı merak ediyorsanız , http://www.qrz.com da SEARCH bölümüne " TB2BEY " yazıp ararsanız belki sorularınızın bir bölümüne cevap bulabilirsiniz.
PMR kullanan tüm tanıdıklarınızı bu guruba davet edin, hatta onları PMR telsiz alması için ikna edin, pişman olmazsınız.
Facebook'a Giriş Yap | Facebook

Teşekkür ederim
Saygılarımla
A.T.Atabey
TB2BEY

AIR 446 dual band değildir, VHF veya UHF dir,
Teşekkürler

Telsizimi 22 Kasım 2018 den itibaren kullanamıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

Bana sadece hangi kablo ile yazılım atılıyor ve hangi moddayken atılıyor o önemli

yazılım konusuna gelince air-tr446 ya benzer tıpa tıp benzerlik gösteren telsizin yazılım atma programıyla atacagım.

Merhaba mesajı dün gördüm
yazma ile olmuyor
eğer telefon ile görüşebilirsek anlatırım çok basittir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Geri