Akarsu Kamping-amasra

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cygnet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,301

cygnet

Kamp I
Sonunda batı Karadeniz gezimize başladık..
Amacmız Sinop'a dek sahil yolundan Pino'nun Pİ2010 model çekme karavanı ile gitmekti ama yol durumunu hiç bilmediğimiz için Yeniçağa'a dek İst.-Ankara otoyolunu kullandık.
Gelgelelim nerede kalacğımız konusuna.
İnternette yaptığım detaylı araştırmada Amasra'da kamping bulamadık ama Amasra'yı 14 km geçince Çakraz mevkiinde AKARSU KAMPİNG adlı bir yer buldum.Tel ettim açık yol tarifi aldım..Fiyat ve diğer bilgilerden sonra 13.08 de körlemesine buraya gelmek üzere yola çıktık.
5 Saat sonra kampingdeydik..
AKARSU KAMPİNG'in sahibi bir kaç sene önce Bodrum/Torba kavşağında motosikletine çarpan bir aracın sebep olduğu trafik kazasında ölen şarkıcı BARIŞ AKARSU'nun amcası..
Kamping vasat sayılabilecek tipte belki çok fazla şey isteyenleri memnun da etmeyebilir ama neticede deniz kenarında..Ağaçlıklı..Bize mutfak verdiler..WC ve duşlar evimizdeki kadar temiz ..Klozetler alafranga..Öyle kaynar bir sıcak su var ki ılıştırmadan yıkanmak olanaksız..Sahipleri de kamping içinde ki 2 katlı evde yaşıyorlar..
Kampingde ayrıca içinde 2 şer yatak olan 4 adet de bungalow var.
Karavanda 4 kişiye dek konaklama elektrik dahil 30 TL geceliği.
Denize uzaklığı aslında sıfır ama Kardeniz'de arazi hep yamaç şeklinde olduğu için denize ulaşmak için yamaç aşağı doğru merdivenle 25 basamak inilmesi gerekiyor.. Deniz çakıl taşlı..Böyle olduğu içinde bardağa koyup içilesi su kadar temiz. Ancak saatten saate suyun sıcaklığı burada farkediyor..Dün denize girdiğimizde kendimiz Bodrum'da sandık..Bu öğlen ise giremedik , çünkü mart nisan suyu gibiydi.

Akarsu kamping'in internette tel no var.Kolayca bulabilirsiniz.
Sahibi Abdulah bey ve eşi Fikriye hanım öylesine misafirperverler ki , geldiğimiz gün sanki kendi evimize gelmiş gibi hissettik kendimizi..
Yemek konusunda istediğini her menüyü ister mangalda ister tavada yapıp servis ediyorlar..Öyle de bir yemek sunumu yaptı ki Fikriye hanım kendimizi 5 yıldızlı bir otelin restorantında sandık. Hiç abartmıyorum.

Ulaşım bilgisine gelince..Önce Bartın'ı sonra Amasra'yı daha sonra da Çakraz'ı geçeceksiniz..Ancak Amasra'ya geldiğinizde yolda ki yol tabelasında Cide-Sinop yönünde ilerleyin..Böylece yol kısalıyor..Yol sathı da zahmetsiz kalitede ve çok geniş..Kurucaşile-Cide yönünde giderken Çakraz'ı 5-6 km geçince yavaşlayın..Yolun solunda bir tabela göreceksiniz..Üzeride YÜKSEL KAMPİNG yazıyor..Gösterdiği yönde sola sapıp devam edin..Yol asfalttır..3-4 km gidince ileride yol çatal yapıyor ve siz solu seçin..5-600 mt sonra köye gelirsiniz..Akarsu veya Yüksel kampingi sorunca size elinizle koymuş gibi gösterecekler...
BARIŞ AKARSUnun evi de kampa bitişik zaten.

Biz tavsiye ediyoruz..
İkinci bir tavsiye nedenimiz ise Cide'ye dek giden 55 km lik yolda enfes koylar bulacaksınız ve geldiğinize şükredeceksiniz.

Gezimizle ilgili detaylı anlatımı da Yurtiçi geziler bölümünde aktaracağım.

Etiketler

Ynt: Akarsu Kamping-amasra

Cok guzel paylasimdi. Soylediginiz fiyat cadir yeri fiyati ile ayni mi acaba?

turn your DREAMS into REALITY

30 Ağustos 2014 günü Akarsu Kamping'te bir gece konakladım. Günlük karavan ücreti 40 TL. Çadır için 30 TL. alınıyor. Bu ücrete elektrik, su, Wc-duş, mutfak ve internet dahil. Sahil 20 metre kadar aşağıda kalıyor. Merdivenle iniliyor ve çakıl taşlı.

DSC05336

DSC05337

DSC05339

DSC05340

DSC05341

Su an Akarsu Camping'deyiz. Biz cok begendik. Daha once yapilan aciklamalarin hepsine katiliyoruz. Fiyat karavanlar icin 50 TL olmus. Kolay bulunabilmesi icin koordinatlari veriyorum: N 41 47'38.547 E 32 30'3.285'.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR