Aksesuarlar Ararken Dikkatimi Çekti. ''karavan" Kelimesi Geçince Fiyat %50-60-70 Artıyor. Nedendir?

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zaferyilmaz99 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,436

zaferyilmaz99

Ana Kamp
Mesajlar
39
Tepkime puanı
12
Arkadaşlar yaklaşık 1-2 yıldır. Kendi imkanlarımla karavanımı toparlamaya çalışıyorum. Mesela bir ürün arıyorum en basiti internete kapı tutucu aparat yazıyorsun. örneğin online satış sitelerine bakıyorum. Örnek: 29,90 TL - 39,90 TL. karavan malzemesi satan firmaların internet sitelerine giriyorum 119,90 TL. Geçenlerde açılır camları değiştirmeye karar verdim, internetten yine karavan malzemesi satan yere baktım 5.900 TL fiyat yazmış 1 tanesine montaj hariç diye de belirtmiş. Ben tüm camlarımı 1.750 TL'ye yaptırdım. Hem de canavar gibi de oldu. bu kadarda olmaz ya yazıktır, bu sadece bu örnekler için değil her aradığım parçada neredeyse aynı şeyle karşılaşıyorum. İthal ürünler olduğu için pahalı diyebilirsiniz, ancak ülkemizde de aynı ürünleri üreten bir çok firma var, Bu ülkede karavancılık gelişsin istiyoruz, diyoruz. ama bu şartlarda zor gözüküyor.
 

Etiketler

tahir81110

Kamp II
Mesajlar
255
Tepkime puanı
230
Yer
Kırklareli
Parazit mantığı ile geçimlerini sağlayanların sevdiği kelimeler karavan, tekne. Onların sayesinde onlarsız nasıl yaşanır öğrenip uyguluyoruz.
 

mudem35

Ana Kamp
Mesajlar
52
Tepkime puanı
21
İnsanımız fırsatçı da o yüzden. Sırf bu yüzden uygun fiyata kamp ve karavan ürünleri üreten bir işletme kurasım var.
 

tahir81110

Kamp II
Mesajlar
255
Tepkime puanı
230
Yer
Kırklareli
İnsanımız fırsatçı da o yüzden. Sırf bu yüzden uygun fiyata kamp ve karavan ürünleri üreten bir işletme kurasım var.
Fırsatçılık mantığını anlayabilirim ve kısa sürelerde bulunması güç ürünler için olabilir. Ama bu durum sürekli, geçim yolu yapmışlar. Bence parazit sözcüğünün sözlük anlamını bire bir karşılıyorlar.
 
tahir81110

Kamp II
Mesajlar
255
Tepkime puanı
230
Yer
Kırklareli
.
Bizim köftehorların o kadar da günahını almayın, bütün dünyada durum farklı değil.
Ticaret sadece rekabetle terbiye edilebiliyor..
Ağabey haklısın günahlarını alıyorum. Bizimkiler dünyaca ünlü üretici parazitlerden de bir üst sınıf parazit. Parazitin ürettiğinin de üzerine en az parazit kadar koyup satıyorlar. Buyurun size basit örnek, 3-4 kişilik melamin tabak takımları tekne, karavan malzemesi satan yerlerde 1.000 TL civarında satılıyor. 6 kişilik porselenden ayırt edilmeyecek güzellikteki melamin yemek takımını 200 kusür liraya mal ettim yaklaşık 8 ay önce. Hem de yerli üretim.
 

Doğrucu Davut

Gezen konumuyla beraber önyargısını da değiştirir
Mesajlar
1,207
Tepkime puanı
1,612
Yer
Kuzey Ren / Almanya
.
Tahir bey, bizim alıcımız da masum değil. ;)
Yani duruma iki taraf da dahil.

Seneler önce bir arkadaşımın İstanbul'da arabasını park etmesi için valeye verdiği bahşişi görünce inanamamıştım. Monaco halt etsin..
 

tahir81110

Kamp II
Mesajlar
255
Tepkime puanı
230
Yer
Kırklareli
.
Tahir bey, bizim alıcımız da masum değil. ;)
Yani duruma iki taraf da dahil.

Seneler önce bir arkadaşımın İstanbul'da arabasını park etmesi için valeye verdiği bahşişi görünce inanamamıştım. Monaco halt etsin..
Ağabey, haklısınız alıcımızda da problem var, alıcımızda teşvik ediyor bazı şeyleri. Siz benim mesajlarımı; ahlak ve vicdan yoksunu yaşam formları için yazdığımı kabul edin.
 

Bestamibey

Kamp I
Mesajlar
125
Tepkime puanı
1
Yer
İzmir Alsancak
Benim karşılaştığım örnekte de, sattığı malı kalitesizleştiren satıcı, alıcı böyle istediği için yaptığını söylüyor. Dediği doğruysa alıcıyı da anlamak mümkün değil. 3 sene önce karavan malzemeleri satan bir firmadan t5 aracım için ön cam güneşlik almıştım. Aldığım malzeme 3-4 milim kalınlığında, kenarları bez dikişli, vantuzlarının tutma yerleri metal çerçeveli güzel bir malzemeydi. Bir kaç ay önce bir arkadaşım bende gördü beğendi aynısını istedi. İnternet alışverişinden anlamadığı için benden rica etti. Firmanın ilanından sipariş verdim, ürün elime geldi şok oldum. Ürünün benim aldığım ürün ile alakası yok. Piyasada 20 liraya satılan en adi ve en ince güneşlik malzemesinden üretilmiş dandik bir ürün göndermişler. Firmayı arayıp şikayetimi belirttim. Ürünü niye bu kadar kalitesizleştirdiklerini sordum. Firma sahibi cevap olarak " Eski kalitedeki ürünü müşterilerin istemediğini, rahat katlayabilmek için daha ince olması gerektiğini " bildirmişler. Firmada bu şekilde ürünü inceltmiş. Anlamadığım şey , insanlar kaliteli bir malı niye kullanmak istemez veya daha kalitesiz bir ürüne niye 3 kat pahalı fiyat öderler. Verdiğimiz paraya bir top bizofol ABBA alır arabanın tamamını kaplarım.
Utancımdan arkadaşa ürünü vermedim. Firmanın ürünü piyasadan çektiğini belirttim. Artık bir malzeme alırken, görerek almayı tercih ediyorum.
 

zaferyilmaz99

Ana Kamp
Mesajlar
39
Tepkime puanı
12
Geçen tente yaptırayım dedim, son aşamaya geldik sayılır ama abim bu karavana takılacak deyince Oooo o zaman montaj falan bu baya tuzluya patlar ben sana diyim dedi, Başka bir gün frenli kaplin araştırıyorum, Bursada bir yere gittim, çok tutar haberin olsun dedi ilgili kişi, işin içine karavan kelimesi girince resmen (satıcının,esnafın) gözünde ''USD'' işareti belirip yazar kasa sesini duyuyorum gibi geliyor. Ben karavan işine girmeden evvel elimden pek bir iş gelmezdi bir şey almaya karar verdiğimde maddi imkanlar el verdiğince gider en kalitelisini almaya çalışırdım ama sırf aç gözlü karavan malzeme satıcıları ve elini bir şeye sürmek istemeyen ustalar sayesinde bir dünya şey öğrendim. Yurtdışında yaşayan ve karavan merakı olan arkadaşım var, buradaki karavan kültürünü görsen inanamazsın, ustaya bir telefon açıyorsun 30 dk. takım taklavat yanında bitiyorlar dedi, ağzım açık kaldı. Ben ustalara yalvar yakar kapısına kadar karavanı götürüyorum adama rica minnet 10 günde iş yaptıramıyorum.
 Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,619
Mesajlar
1,495,122
Kayıtlı Üye Sayımız
170,012
Kaydolan Son Üyemiz
ogunkunt

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst