Aladağ Ocak 2020 Kış Kampı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bafralı7939 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,060

bafralı7939

DEFENDER 300 TDİ
Yer
ANKARA-SAMSUN
Bolu Aladağ Göksu göletinde 2 gün 2 gece karlar üstünde keyifli bir kampımızı geride bıraktık.
Gezenbilirden epeydir uzaktaydık neden bilmem benim gibi birçok kişi takibi bırakmış face ve instagram galiba biraz daha etklili oldu paylaşımlarda.Gündüz 10 derecelere çıkan sıcaklık gece -20 leri buldu.
DSC 0508
DSC 0523
DSC 0532
DSC 0568
DSC 0591
[[/ATTACH]
DSC 0610

Son düzenleme:

Etiketler
aladağ kamp

Fotoğraflar harika yönetim kış kampınıda yapmaz oldu artık bu gidişle bizde sosyal medyadan haberleşip gidecegiz gibi kamplara

ortam, kamp, fotoğraflar harika.

tebrik ederim.

bir ara araç üstü çadır hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.

istanbuldan bizde gelmek istiyoruz ocak erken oluyor bizim için-toparlanma noktasında her sene ; şubat 20 gibi mümkünse alınabilinirse daha iyi olur sanırım.

ortam, kamp, fotoğraflar harika.

tebrik ederim.

bir ara araç üstü çadır hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.
Selamlar araç üstü çadırın kullanımı gerçekten çok güzel yerle bağlantınızı kesiyorsunuz içinde 8 cm yatak olduğu içinde konfor mükemmel uzun yıllar yer çadırlarını kullandım çok farklı birbirinden.Her türlü araca takılıyor araçtan yana sıkıntı yok binek araçlara kolayca uygulanıyor.Kış şartlarında araç içi webastoya ek düzenek ile çadıra sicaklığıda verdiniz mi bütün kış kampları size otel konforunu sunar.sormak istediğiniz konu varsa yardımcı olabilirim.

Sen Bafralı7939,
LC mi sattıktan sonra uzun bir süre bu konulara ara vermiştim. Şimdi yeniden bir L200 ile doğaya dönüş niyetindeyim. Aklımda L200 ün arka kasası üzerine oturtabileceğim bir sistem var, bu konu halkında bana yol gösterebilir misiniz?
Yanıtlarsanız memnun olurum.
Selamlar, saygılar....

Sen Bafralı7939,
LC mi sattıktan sonra uzun bir süre bu konulara ara vermiştim. Şimdi yeniden bir L200 ile doğaya dönüş niyetindeyim. Aklımda L200 ün arka kasası üzerine oturtabileceğim bir sistem var, bu konu halkında bana yol gösterebilir misiniz?
Yanıtlarsanız memnun olurum.
Selamlar, saygılar....
selamlar yardımcı olmaya çalışırım.ben bu işlerin imalatcısı veya parçacısı değilim sizler gibi kullanıcısıyım.

selamlar yardımcı olmaya çalışırım.ben bu işlerin imalatcısı veya parçacısı değilim sizler gibi kullanıcısıyım.
Cevap için çok teşekkür ederim.
Uzun incelemeler ve değerlendirmeler sonucunda, araç üstü çadır konusunda kafamda bir çok şey yerleşti. Nasıl ve ne yapmam gerektiğine kendimce karar verdim. Sadece karar veremediğim konu, bu aslında birazda keyfe keder, kış kampında araç üstü çadırın içinde belli bir ısıyı nasıl sağlarım.
Ben uyku konusunda sorunlu biriyim. Tulum içinde kesinlikle uyuyamam, uyku anında çok hareket ederim. O yüzden çadır içi ısı konusu benim ana sorunum gibi oldu şimdilik.
Bu konu hakkında önerisi veya görüşü olan varsa lütfen paylaşsın.
Şimdiden teşekkür ederim.

Cevap için çok teşekkür ederim.
Uzun incelemeler ve değerlendirmeler sonucunda, araç üstü çadır konusunda kafamda bir çok şey yerleşti. Nasıl ve ne yapmam gerektiğine kendimce karar verdim. Sadece karar veremediğim konu, bu aslında birazda keyfe keder, kış kampında araç üstü çadırın içinde belli bir ısıyı nasıl sağlarım.
Ben uyku konusunda sorunlu biriyim. Tulum içinde kesinlikle uyuyamam, uyku anında çok hareket ederim. O yüzden çadır içi ısı konusu benim ana sorunum gibi oldu şimdilik.
Bu konu hakkında önerisi veya görüşü olan varsa lütfen paylaşsın.
Şimdiden teşekkür ederim.
Araç içine dizel ısıtıcı koy , ısıtıcı borusunu yan camdan aparat ile yukarı çadırın içine çıkart , sıcacık uyu A84f55c4bf7fc064d36667e1ba53eb7a

Süleyman Bey
Aparat derken, nasıl bir uygulama tarifliyorsunuz. Diesel ısıtıcı konusunu biliyorum. Aparat konusunda desteğinizi rica ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Vebastonun sıcak havayı üflediği borular vardır,ona ek yapıp tavan üstü çadıra uzatıp,sıcak havayı çadır içine vereceksiniz Fbd82012122d5be6ac01f40c2db72ca6

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Süleyman Bey
Aparat derken, nasıl bir uygulama tarifliyorsunuz. Diesel ısıtıcı konusunu biliyorum. Aparat konusunda desteğinizi rica ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Araç içinden , ısıtıcı hortumu , araç dışına çıkararak araç üstü çadırın içine almak için

1- yan cam delinerek dışarı alınır
2- şoför yan camı üst noktasına saç veya plastik ayıraç konur ve bu ayıraçın üzeri delinerek dışarı alınır

Sıcak hava hortumunu , araç içinden araç dışına almanın başka yolunu bilen arkadaşlar varsa , yardımcı olsunlar .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri