DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Aladağlar Güney-kuzey Transı

'DAĞCILIK' forumunda amedeus32 tarafından 11 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu 9793 kişi tarafından okunmuş, 4 cevap yazılmıştır

1. amedeus32

amedeus32 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1
    arkadaşlar bu yıl aladağlar güney-kuzey transı yapmak istiyorum. daha önce batıdan doğuya yapmıştım. Sokullpınardan-kapuzbaşı şelalerine yeteri kadar bilgi ve kaynak var fakat bu rota için yeterli bilgi bulamamektayım özellikle gps rotası lazım yardımcı olabilecek arkadaşlarımız varsa sevinirim

Etiketler:

2. icman

icman Kamp I

Alınan Beğeni:
    0
    Ynt: Aladağlar Güney-kuzey Transı

Yanlız Güneyden Kuzeye geçmek ciddi tırmanışlar gerektiriyor. Dağ silsilelerini kesmek gerekiyor. Bu tür bir geçiş yapıldığını duymadım. Yani exterm bir faaliyet olur. Şimdiden başarılar...

3. amedeus32

amedeus32 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1

96-97 yıllalarında yapmıştıl aladağ ilcesinde gecip ama başlangı kısımlarını net hatırlamıyorum rotay agirsem gerisi sorun değil. yada bir gps rotası bulabilsem

4. amedeus32

amedeus32 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1

Arkadaşlar bu rotayı yapan yok mu hiç

5. faik kayhan

faik kayhan Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Meslek:
    Dağcılık ve Doğa Yürüyüşü Rehberi
    Web Sitesi:
    https://www.dagtrek.com
    Merhaba, üzerinden çok zaman geçmiş ama bilgi olması açısından söylüyorum ben bahsettiğiniz trans 2009 yılı yaz aylarında yaptım. Yelatan köyünden Çeloğlu yaylasına traktörle ulaştıktan sonra Doğuya doğru Köküt yaylasına ulaştım. Kokorot vadisinden kuzeye yönelerek H3 eteklerinden Yedigöller e geçtim ve MTA zirvesi ( o zman böyle bir ad bilinmiyordu) üzerinden Tekekalesi geçidi, Yıldız Gölü, Çömçe Karagöl Meydan Yaylası güzergahından Maden vadisinden aşağıya indim. Toplam 13 gün sürdü. (Zirve tırmanışlarıda yaptım daha kısa sürede bitirilebilir). Siz gerçekleştirdiniz mi etkinliği. Ben gitmeden önce yapan birisini bulamamıştım.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...