Aladağlar Güney Yüzüne Paralel Yürüyüş Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan huzursuz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,304

huzursuz

Yeni Üye
Önümüzdeki temmuzun son haftası ve ağustosun ilk haftası arasında bir doğa yürüyüşü planlıyoruz iki kişi. Yürüyüş Aladağları Milli Parkı'nın güney yüzüne paralel bir şekilde planlandı. Kamışlı yaylasından başlayarak kuzey, kuzeydoğu yönünde ilerliyor, tespit edemediğim bazı yörük yaylalarından geçerek Acıman, Kapuzbaşı ve Barazama (Ulupınar)'ya varıyor. Gerçekleştirebilirsek Hacer Ormanları'nda birkaç gün takılmak istiyoruz.

Rotayı kml formatında, paylaşıma ekledim. Burada daha önce yürümüş ya da bir şekilde güzergahla ilgili bilgi sahibi olan birisi, tecrübelerini paylaşırsa memnun olurum. Özellikle su kaynaklarının durumu hayati. Teşekkür ederim şimdiden.

Not: Akdeniz Bölgesi'nde açtım konuyu; çünkü yürüyüş boyunca üç ilin sınırlarından geçiliyor. Başlangıç noktası ve yaklaşık üçte birlik kısmı Akdeniz Bölgesi'nde kalıyor. Kusurlu görülürse düzeltme yapılabilir.

Ekli dosyalar

• Kamışlı - Ulupınar.kml
    26 KB · Görüntüleme: 467

Etiketler
daha önce niğde demirkazık tarafından yürüyenlerden dinlediğime göre ;

- en az 4 kişi olmalısınız
- mümkünse daha önce yürüyen biri olursa iyi olur
- muhtemelen en az 7 gün süre yürüyecek olmanız nedeniyle enerji için , iyi bir gıda stoku ve yüksek rakım olduğundan uyku tulumu ve çadır gerekecektir . bunun için bir katır veya kuvvetli bir eşeğe ihtiyacınız olacak .
- ayrıca en azından bir tek tüfekte olsa bir av silahı v.b. ihtiyaç vardır .
- daha önce gidilen bir rotaya ihtiyacınız vardır ayrıca iyi bir gps ve harita kullanıcısı olmanız ayrıca 15 gün yetecek powerbank veya güneş sarjınız olmalıdır.
- 3 gsm şirketininde sim kartlarını bulundurmalısınız.

bunların hepsi olmazsa olmazlardır.
hele hele eşek ve katırsız yola çıkarsanız o dağ yollarında telef olursunuz.

bana sorarsanız bu geçişi yapan tur lar var . 2 arkadaş herhangi bir tura yazılın derim.

Üstad Aladağlar Millî Parkı'nı kuzey-güney doğrultusunda aşmayı planlamıyoruz. Millî Parkın güney sınırında dağlara paralel yürüyeceğiz. Daha önce farklı yerlerde benzer etkinlikler yaptık. Burada özellikle bilgisine ihtiyaç duyduğum şeyler

1. Su kaynakları.
2. Daha önce 2000 m. rakımda yürüyüş yapmadım. Benim oluşturduğum rota yer yer 2000 m.yi zorluyor ya da az da olsa geçiyor. Bu hususta dikkat etmem icabeden bir şeyler var mıdır? Malum tecrübe önemli, küçük ayrıntılar bile önem arz edebiliyor.

Hayvana gerek yok. Bahsi geçen yükler 15 kg.lık bir yük teşkil eder ki yürüyüşçünün normal ağırlığıdır. Diğer hususları da büyük oranda tedarik edebiliriz.

Teşekkürler ilginiz için.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri