Aldıysak Başlayalım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan lyna Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 80
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,969
Seri 3 e hangi aracın hidrolik direksiyon uygulaması daha kolay yapıyor ?
P38 Range Rover. Şase dışında olduğundan minimum modifikasyon ile yapılıyormuş.Amerikada FJ40-BJ60 Toyota kutuları da kullanılıyor ama sanırım daha fazla uğraşmak gerek, ve tabi banko bin kat daha pahallıdır. Pompa olarak Dodge veya herhangi bir Amerikan Chevy vs pompa kullanıyorlar.

Etiketler
Direksiyon işini daha detaylı bir araştırayım minimum maliyet minimum modifikasyon gerektirecek şekilde. Park ve dar yeler dışında yolda çok sorun çıkartmıyor aslında kara direksiyon. Şu ara havaların garezi var bana tam arabayla ilgilenicem o gün yağmur yağıyor. Bir arpa boyu yol kat edemedim henüz. Hava filtresini K&N performans filtresi ile değiştirdim yağlı filtre ne olur ne olmaz bi kenarda duruyor. Bu haftasonuda pas geçicez artık misafirim geliyor araçla ufak bi piknik sözüm var. Saatler ileri alınıyor havalarda ısınıyor akşamları 1 2 saat ilgilenebilirim artık. Şuan en öncelikli konu elektrik sistemi oldu benim için. Fiberden yeni bir konsol yapıp ona göre göstergeydi düğmelerdi ayarlayıp tüm tesisatı 0 lamayı planlıyorum önümüzdeki ay.

Direksiyon işini daha detaylı bir araştırayım minimum maliyet minimum modifikasyon gerektirecek şekilde. Park ve dar yeler dışında yolda çok sorun çıkartmıyor aslında kara direksiyon. Şu ara havaların garezi var bana tam arabayla ilgilenicem o gün yağmur yağıyor. Bir arpa boyu yol kat edemedim henüz. Hava filtresini K&N performans filtresi ile değiştirdim yağlı filtre ne olur ne olmaz bi kenarda duruyor. Bu haftasonuda pas geçicez artık misafirim geliyor araçla ufak bi piknik sözüm var. Saatler ileri alınıyor havalarda ısınıyor akşamları 1 2 saat ilgilenebilirim artık. Şuan en öncelikli konu elektrik sistemi oldu benim için. Fiberden yeni bir konsol yapıp ona göre göstergeydi düğmelerdi ayarlayıp tüm tesisatı 0 lamayı planlıyorum önümüzdeki ay.
Şimdiden kolay gelsin. Bu arada sakın kendi kendinize panjurun arkasındaki direksiyonun deve boynu mu s-rot mu ne onu sökmeye kalkmayın. İçinde zemberek gibi bir yay var, öyle bir fırlar ki kör eder adamı Allah korusun. Basit ve mekanik gibi durmakla beraber çok alengirli ve spesifik bir araç....

Şimdiden kolay gelsin. Bu arada sakın kendi kendinize panjurun arkasındaki direksiyonun deve boynu mu s-rot mu ne onu sökmeye kalkmayın. İçinde zemberek gibi bir yay var, öyle bir fırlar ki kör eder adamı Allah korusun. Basit ve mekanik gibi durmakla beraber çok alengirli ve spesifik bir araç....
Uyarınız için teşekkürler şuan için direksiyon beklemede biraz daha. Kara direksiyonla devam. :smiley:

Uyarınız için teşekkürler şuan için direksiyon beklemede biraz daha. Kara direksiyonla devam. :smiley:
Aklınızda olsun orjinale yakın lastik ve bakımlı Series direksiyonu kullanılmayacak kadar sert değil, gayet zevkli. Ben ayrıca ön aks kafalarında fiber olan bilmemne parçalarını Defenderdaki gibi bilyalı tipe çevirtmiştim tornacıda. Tamirciler bilir bunu sanırım, tam hakim değilim. O da bayağı rahatlatmıştı.

Aklınızda olsun orjinale yakın lastik ve bakımlı Series direksiyonu kullanılmayacak kadar sert değil, gayet zevkli. Ben ayrıca ön aks kafalarında fiber olan bilmemne parçalarını Defenderdaki gibi bilyalı tipe çevirtmiştim tornacıda. Tamirciler bilir bunu sanırım, tam hakim değilim. O da bayağı rahatlatmıştı.
Direksiyon kutusunun yağını falan bi kontrol edeyim. Bahsettiğiniz yer neresi tam olarak anlamadım ama haftasonu bi bakayım. Aracı tanıdıkça insan biraz biraz alışıyor. Geçen kaldırıma çıkartarak çok rahat park ettim :D. Havalar kötü gitmese biraz yol kat edicem ama havanın garezi var bana haftasonları yağmurlu.

Direksiyon kutusunun yağını falan bi kontrol edeyim. Bahsettiğiniz yer neresi tam olarak anlamadım ama haftasonu bi bakayım. Aracı tanıdıkça insan biraz biraz alışıyor. Geçen kaldırıma çıkartarak çok rahat park ettim :D. Havalar kötü gitmese biraz yol kat edicem ama havanın garezi var bana haftasonları yağmurlu.
Yok yav gözükecek biryer değil. Ön aks taslarının içi. Küre şeklinde aks kafası içinde dönen zımbırtının bastığı yerlerde bunlarda fiber var da yeni modelde bilya var.(mış)

Lastikler 7.50 6.50 ile mi değiştirsem bilemedim. Düşün düşün işim içinden çıkamıyorum.

Merhabalar 110 defender alma serüvenimi bugün 1978 model 109 seri 3 ile sonuçlandırmış bulunuyorum.Yarın noter işlemlerinden sonra aracı teslim alacağım. Araç 1978 model 110 kapılar kaput ön ızgara ve motora sahip. Bu konuda bir kaç sorum ve çözüm önerisi ihtiyacım var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1-Bu sene zorunlu trafik sigortası fiyatları nasıl. Yaşım 25 ve daha önce üzerime araba yok.
2-Araç 1inci viteste vites atıyormuş mevcut sahibi aracı sürekli 2. viteste kaldırıyor bu bir sıkıntı oluşturur mu ? Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ?
3-Vites kutusunu aracın üstündeyken açıp müdahale imkanım olur mu ?
4-Vites aşırı yumuşak ve vites yolları çok uzak bu normal mi ? Vites kolunda boşluk varmış gibi çok aşırı haraket ediyor.
5-Sarı arazi vitesini aşağı bastırmak için çok fazla güç uygulamak gerekiyor buda bana normal gelmedi yumuşatma imkanım varmıdır veya bu sertlik neyden kaynaklıdır.Yukarı atmasında sıkıntı yok.
6-Aracın kaloriferi ve silecek su tankı motoru vs yok kalorifer yerine direk çorum kaloriferi takıcam ama silecek suyu için herhangibir aracın sistemini uygulasam olur mu ?
7-Radyatörden bir hortum çıkartarak 2.5 luk kola şişesine sokmuşlar ucunu ve içine su koymuşlar bunun amacı nedir acaba ?
8-Araçta ön hublar yok bunu kilitleyip mi iptal ettiler yoksa sadece hubı mı söktüler nasıl kontrol edebilirim ?
9-Araç çok uzun zamandır sadece lpg ile çalışıyor benzin sistemi aracın üstünde benzin koyup çalıştırmadan önce ne gibi kontroller yapmam lazım komple pompa tank hortum söküp temizlemek mi gerekir ?
10-Araca gaz alındığında eğer çok fazla dolarsa araç çalışmıyormuş bunun sebebi ne olabilir sizce ?

Kayalar ve humaoto dışında yedek parça bulabileceğim site önerilerine açığım bazı parçaları bulamıyorum. Antalya da seri ve defender sahipleriyle tanışmak isterim. Çok fazla sorum var biliyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

7.50 kalsın o zaman benim gözüme büyük gelmişlerdi :smiley:

Valla spor salonuna başlama niyetimden araçtan sonra vazgeçtim gerek pedalları olsun gerek direksiyonu olsun ayaklı spor salonu maşallah :D

P38 Range Rover. Şase dışında olduğundan minimum modifikasyon ile yapılıyormuş.Amerikada FJ40-BJ60 Toyota kutuları da kullanılıyor ama sanırım daha fazla uğraşmak gerek, ve tabi banko bin kat daha pahallıdır. Pompa olarak Dodge veya herhangi bir Amerikan Chevy vs pompa kullanıyorlar.
dodge bmv 3.18 mercedes 124 kasa uyar

IMG 2762970669949

p38 HD li bir araç makaslar difin üzerine alınmış güzelcene de rezervuarlı amortisörler takılmış

araç gayet başarılı olmuş ama kazın ayağı öyle değil bizler hep aracı gitmeye yönelik düşünüyoruz bide bu işin durması var ( Fren )

Yürür aksam üzerinde çok fazla modifikasyona bende karşıyım. Hidrolik direksiyon şehir içinde parkta veya dar alanlarda gerekiyor aslında düz yolda hidrolikten çokta bir farkı yok arazide henüz test edemedim ama yumuşak zeminde sorun olacağını sanmam. Bu ay şu elektrik işini halledebilirsem çok güzel olacak. Havalar bi fırsat vermedi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR