ALINIK DEFENDER 2.5 DÜZ DİZEL MOTORU

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan umity412 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,756

umity412

her şeyin başı sağlık...
Yer
ovacık-karabük
92 DEFENDERIMIN MOTORU YATAK SARDI. OLAY KARABÜKTE GEÇTİĞİ İÇİN DAHA HİÇ AÇTIRMADIM. GÖRDÜĞÜM O Kİ ARACI ANKARAYA GÖTÜRÜP REKTEFİYEYE SOKMAK TA, BURDA REKTEFİYE ETTİRMEK TE EN AZ 2500LİRAYA MALOLACAK. TABİ PİSTON KOLLARININ, EGZANTRİK MİLİNİN KIRILMASI GİBİ DURUMLAR VARSA MALİYET DAHA DA ARTACAK. ZATEN ELİM BOLLAŞTIĞINDA PUMA MOTORA GEÇMEK İSTİYORUM, BENİ ŞİMDİLİK 6-7 AY İDARE EDEBİLECEK DÜŞÜK MALİYETLİ BİR ÇIKMA MOTOR ARIYORUM. MOTOR YÜKSELTMEK GİBİ NEDENLERLE ELİNDE ÇALIŞIR DURUMDA VE MÜMKÜNSE KARABÜK YAKINLARINDA ÇIKMA 2.5 DÜZ DİZEL ORİJİNAL DEFENDER MOTORU OLAN VARSA İLETİŞİME GEÇEBİLİRSE SEVİNİRİM.

ECZ. ÜMİT YENİCE
umityenice@windowslive.com
05326787567
OVACIK/KARABÜK

Etiketler

Ynt: ALINIK DEFENDER 2.5 DÜZ DİZEL MOTORU

nissan bd30 motor alın takın, diğer motora zaman ve para harcamayın. belki bd30 daha ucuza gelir orjinal makineden... 100 beygirlik torklu bir aracınız olur...

kusura bakmayın yanıtlamakta biraz geciktim. mkeden çıkma yedek motorlardan bulduk, yarın kısmetse bağlayacağız. bd30 motor ihtimali de oldukça makuldü fakat sanırım böyle daha ucuza geldi. tabi yıllarca yatmış motor, ne kadar çalıştırıp almış olsak ta ne çıkacağını bilmek olanaksız. hakkımızda hayırlısı olsun.
hepinize ilginiz için ayrıca teşekkür ederim.

umity412' Alıntı:
kusura bakmayın yanıtlamakta biraz geciktim. mkeden çıkma yedek motorlardan bulduk, yarın kısmetse bağlayacağız. bd30 motor ihtimali de oldukça makuldü fakat sanırım böyle daha ucuza geldi. tabi yıllarca yatmış motor, ne kadar çalıştırıp almış olsak ta ne çıkacağını bilmek olanaksız. hakkımızda hayırlısı olsun.
hepinize ilginiz için ayrıca teşekkür ederim.

mrb mke den tek motor alınabiliyormu
ne tür motorlar var
deneme imkanı varmı
bi de fiyat nedir

yok hayır mke den tek motor alınamıyor. ama bazı hurdacılar toptan alıp perakende satıyorlar. ankarada ivedik hurdacılar sitesinde bulabilirsiniz. yerinde çalıştırıp deneyerek alıyorsunuz. ama tabi ki ne kadar sıfır da olsa yıllarca yatmış motorlar. özellikle enjektörler konusunda sorun yaşanması muhtemel. o yüzden eski motorunuzun kullanılabilir durumdaki parçalarını özenle saklamanızı öneririm. ben enjektör ve kızdırma bujilerimi eskileriyle değiştirdim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri