Alınık/tavsiye Lr Disco 1 & Rr P38 & Zj & Ford Explorer

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan umut067 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 48
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,826

umut067

Kamp II
Yer
ANKARA
Sevgili Arkadaşlar,

Bazılarınız bilir geçtiğimiz yıl sahip olduğum 96 model G. Cherokee ZJ aracımı satmıştım. Bu aracı almadan önce çok araştırıp aldım ancak gönlümde RR P38 vardı, sonra nasıl olduysa ZJ aldım.

Şirket açtığım için sattım, aradan 1 yıl geçti işler yoluna girince yeniden V8 krizim tuttu :smiley: 2. araç olarak 4x4 V8 bakıyorum. Aşağıdaki bilgiler ışığında tavsiyelerinize ihtiyacım var;

İhtiyacım olan; Heybetli, içi geniş ve tavan mesafesi yüksek, yükseltme işlemleri çok maliyetli olmayan bir V8. Genellikle şehir içi, hafta sonları dağ bayır gezi ve hafif off road. Bütçem 25 bin tl.

Kendi görüşlerim ise şöyle;

- ZJ kullanırken eksikliğini hissettiğim tek şey tavan yüksekliğinin az oluşu, yerden yüksek olmayışı, yükseltmek istesem de (3,5 - 4 inç) maliyetli olmasıydı.
-Explorer 5.0 çok heybetli, onu alırsam body lift yapmam gerekiyor çünkü o da en fazla ZJ kadar yüksek, yani beni kesmez. Bu işlemler (kupa yükseltme) çok mu maliyetli olur acaba ?
- Discovery 1 çok seviyorum aslında şuan gönlümde o var. Hem içi geniş tavan mesafesi yüksek, yerden de yüksek. Ama bütçeme göre bulabilmem kolay olur mu acaba ? Çift hava yastıklı ve otomatik olanı. (bütçem 25 bin TL civarı)
- RR P38 için 99 ve yukarısı bosh marka parçalar kullanıldığı için daha çok tavsiye ediliyor. Nedense forum yazılanları okuyunca hep akıllarda şu oluşuyor, P38 alıran her an yolda kalabilirsin, tatil gezi off road günlük kullanımda her an madur olabilirsin vb... Bu doğru mudur yahu, bu aracı satın alıp da 'bakımını tam gerektiği gibi yaptırıyorum ve bu nedenle beni hiç utandırmadı, madur etmedi' diyen bir arkadaşımız yok mudur ? P38 yerine Disco 1 seçmek daha mı az süpriz demek ?

Tavsiyelerinizi ve değerli yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Hatta aracını satan varsa özellikle Disco ve P38 bana ulaşabilirler.

Kardeşim
Benim araç satılık.
Beğenirsen 266396350 nolu ilan , bilindik sitede.
Görüşmek üzere..

Fiyatı ne olmalı sence ki uygun olsun.. Neden soruyorum biliyor musun, sitedeki akran araçlar içinde nerdeyse en uygunlarından birisi.. Yanlış mı düşünüyorum??

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınıın o fiyatı hakedip etmediği konusunda bir yorumum yok. Akranları arasında en uygunu mu ? Bence hayır :smiley: Çünkü çok daha uygunları var ama dediğim gibi ne derece temizler bilemiyoruz.

Tavsiyede bulunacak veya sorularıma cevap verebilecek arkadaşlarımın yardımını rica ederim

Başkan bence ortadını bulursunuz aranızda atla deve yok daha evvel kullanan birisi olarak söylüyorum düzgün bi araç gibi duruyor biraz sen çıkarsın biraz da satıcı abimiz düşer olur gibi

Bütçeyi yazdım müdür üstüne çıkamıyorum. 4.6 P38 buldum ona bakcam pazartesi

Satılmış ilanı kakmış maalesef. Disco veya ZJ aramaya devam ediyorum. Tavsiyesi olan varsa beklerim..

Daha evvel hiç jeep kullanmadım bildiğim sadece forumda okuduklarım ve izlediğim videolar..motor ömrü nedir şanzuman sıkıntı olurmu çünkü hemen hemen tamamında şanzuman yeni yapıldı o yeni bu yeni şu yeni arkadaş bi insan satacağı arabayı baştan aşağı yenilermi?

En son talip olduğum P38 sahibi 25bin tl bakım ve tamir yaptım dedi 25 bine bırakıyordu ben de şaşırmıştım.. Motoru şamzumanı ustasına göstermek lazım, bendeki zj 280 bindeydi gayet iyiydi. Tam bilmiyorum ama hararet sorunu yaygın galiba bilen birinin bakması şart. 500bin km de olanlar da var hala yürüyor bakımlı olmasına bağlı bir durum.

Kardeşim bugün 2 araç gösterdim 2 side yıkık bitane 5.2 bitane de 4.0 bin tane metiye diziyolar arabanın canı çıkmış

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri