Alınık Unimog

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan motogezgin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,481

Etiketler
Om 352 ile om 352 a (turbolu versiyon) arasinda degisen neyse ona gore yaptim 406 dan bi cacik olmaz 416 ile gorunuste bir fark yok gibi dursa da yuruyeni bile farklidir 416 erdem abi de var bu aralar doka da duz kabinde 406 yurumez bide 80 o kadar 416 lar hizlidir 110 ben goriyorum

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu arada ehliyeti de araştırmadım herhalde bir imtahana girecegiz kamyoncularla :smiley:
Ben aldim otobus ehliyeti karavana donusunce karavanda gerek yok kamyon ehliyetine ozelden numarami yazdim mog konusunda bir kulamin arkasi kaldigi icin akliniza takilan sorularda yardim edilirim

406 yı beğenmiyorsunuz ama unimogun en sağlam motoru ve yuruyeni kısa şasi yapılma sebebi tam bir traktör olması kar kureme vs ziraat işleri için uygun.sürat büyük lastikle çözülen bir şey.zaten unimogunuz varsa 80 yapmış 100 yapmış çok fark etmez diye düşünüyorum.yokuşta hepsi düşecek sonuçta.tabi turbo farklı.
Ben temiz bir araç düşürüp çalışmıyan yerlerini yeni parça ile toplamayı ve en ağır bakımı yapmayı istiyorum karavana çevirmeden.

Bildiğiniz kare kasa beya daha yenice unimog varmı.erdem ustada ki beyazları gördüm 20 gün evvel sanıyorum plakaları yok onların

Parça kolumanda varmı ithal mi ediliyor sistem nedir.2. El parca dışında demek istiyorum.birde ehliyet işini anlamadım bunlar ruhsattta kamyon otobüs ehliyeti diye bir sey olduğunu bilmiyordum işin o kısmını hiç araştırmadım.bir de proje cizip onaylatmadan araç almaya çekiniyorum açıkcası sonra elde patlamasın.fiyatlar bir hayli yüksek zaten son sahip olma ihtimali çok fazla

Erdem abiyi iyi tanirim o moglar plakali, kare kasalar 80 90 binden basliyor samimiyetimle soyluyorum cok sikisik olsalar bile 65 in altina hic dusurmediler kare kasalarda , 2 el parca degil cogu kullanilmamis parca zaten, parca konusunda unimog cok iyidir pompasini komple 500 tl ye alirsiniz ama bazi parcalar plastik aksam avrupadan gelecek o konuda vamparts var mogworld falan var. Unimogda parca sikinti olmaz zaten bozmaz ve kirmaz kirilmaz yani ruhsatla ehliyetin alakasi yok kamyon oldugu icin e sinifi ile suruluyor hiz konusunda motordan ziyade ayna mahruti ana faktor 7/22 standart ayna mahruti orani bu hublar ve farkli oranlar ile hizlanir ya da arac yavaslar 406 lara gelince 416 ile ikiz platform ama iki lastik arasi daha dar ve kisa taklaci unimoglardir mesela 406 lara fast axle yani hizli dingil koymayi tavsiye etmezler hem iki lastik hemde iki dingil arasi dar oldugu icin

Parca konusunda kol- uman yardim etmez onlarla pek isiniz olmaz cunku zaten parca %99 olmaz olsa da rakami duyunca sizin isiniz olmaz

Image 416 ya da 435 motor home için iyi bence .. Biraz gaza getirir belki unimog almak isteyenleri diye bir de resim ekleyeyim ...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR