Amartisörüm Patladı Parça Problemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan vetaytek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,101

vetaytek

Ana Kamp
Yer
YOZGAT/ÇAYIRALAN
ARKADAŞLAR ARACIM 4X4 110 HP ARKA SOL AMORTİSÖRÜM PATLADI.PARÇAYI TÜM TÜRKİYEDE BULAMADILAR(MAİS VE YETKİLİ RENAULT YEDEK PARÇACILARI).KAYSERİ SERVİSİNDEKİ YEDEK PARÇA SORUMLUSU ARKADAŞIN ÇABASIYLA 10 GÜN SONRA 1 TRANESİNİ BURSADAN 1 TANESİNİDE KONYADAN ZORBELA BULABİLDİ VE TAKTIRDIM BU ARADAKİ SÜREDE CİDDİ ANLAMDA STRSE GİRDİM ARACIMI KULLANMAK ZORUNDAYDIM ARACIM BEŞİK GİBİ SALLANIP DURDU.İLKİN PARÇA YOK FRANSADAN GELECEK DEDİLER AMA SONUNDA TÜRKİYEDEN BULDULAR. BU DURUMU SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM BİLGİLERİNİZE ;)

Etiketler
Ynt: Amartisörüm Patladı Parça Problemi

Bendede ön tampon bulunamamıştı 10 gün bekledim, servisler ellerinde parça bulundurmuyor müşteri beklesin umurlarında değil aracınız garanti kapsamında ise kiralık araç isteseydiniz yada müşteri hizmetlerini arayınca daha etkili oluyor.

vetaytek' Alıntı:
ARKADAŞLAR ARACIM 4X4 110 HP ARKA SOL AMORTİSÖRÜM PATLADI.PARÇAYI TÜM TÜRKİYEDE BULAMADILAR(MAİS VE YETKİLİ RENAULT YEDEK PARÇACILARI).KAYSERİ SERVİSİNDEKİ YEDEK PARÇA SORUMLUSU ARKADAŞIN ÇABASIYLA 10 GÜN SONRA 1 TRANESİNİ BURSADAN 1 TANESİNİDE KONYADAN ZORBELA BULABİLDİ VE TAKTIRDIM BU ARADAKİ SÜREDE CİDDİ ANLAMDA STRSE GİRDİM ARACIMI KULLANMAK ZORUNDAYDIM ARACIM BEŞİK GİBİ SALLANIP DURDU.İLKİN PARÇA YOK FRANSADAN GELECEK DEDİLER AMA SONUNDA TÜRKİYEDEN BULDULAR. BU DURUMU SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM BİLGİLERİNİZE ;)
Amortisör normal koşullardamı patladı ?

Benim aracın bir ara sol arka amortisörü yolda patlamıştı. İstanbuldan ankaraya öyle geldi mecburen. 2-3 yıl sonra aynı tekerleğin rulmanı değişti (ne tesadüf dedim). Belki sadece tesadüftür tabi... belki de değil

amortisör lastik değildir öyle pat diye patlamaz
çok sert çukura düşmek lazım ki anlık ani darbeye maruz kalsın vede patlasın
geçmiş olsun

JUNİOR' Alıntı:
amortisör lastik değildir öyle pat diye patlamaz
çok sert çukura düşmek lazım ki anlık ani darbeye maruz kalsın vede patlasın
geçmiş olsun
Sıfır lagunanın daha 1000 km olmadan motorunun kol çıkarttığına şahit oldum , parça hatalıdır düz yolda giderkende patlar , titanik içinde batmaz demişlerdi . Olmaz diye birşey yok yani . Önemli nokta ve kötü olan nasıl patlarsa patlasın amortisörü garantiye sokmazlar herhalde.

geçen arkadaşımın yeni aldığı henüz 3 bin km 'de ki tiguan'in motoru değişti buna ne demeli.. ???

geçen arkadaşımın yeni aldığı henüz 3 bin km 'de ki tiguan'in motoru değişti buna ne demeli..

Şanslıymış garanti süresinde patlamış, yoksa elinde patlayacaktı :D

dünde ben , sıfır discovery'nin geri vitese geçemedine şahit oldum.Vitesi her R'ye aldığında etrafı inleten bi ses çıkarıyordu ki millet korkup sesin kaynağını anlamaya çalışıyordu :eek: :eek: :eek:
Tabi onunda garantisi vardır yoksa durup dururken bi golf parası verir heralde vites kutusunun değişimine ;D

kışın arka fren rekoru kırılan sizmiyidiniz daha önce konusu olmuştu

Duster Hakkında Tecrübeleriniz

merhaba meslektaşım... ben zonguldakta serbest veteriner hekim olarak çalışmaktayım... şu anki aracım 2012 model kangoo. şimdiye kadar hep bu tarz araçlar kullandım(çoğu meslektaşlarımız gibi)... hep bir 4x4 e merakım olmuştur. fakat yakın zamana kadar 4x4 lerin gerek bagaj hacimleri gerekse yakıt sarfiyatları nedeniyle bu araçlardan uzak durdum.. son aracımı alırken duster'ı da incelemiştim.. o zaman iç dizaynını beyenmemiştim ve bazı şüphelerim ve önyargılarım dolayısyla kangoo satın almıştım...yeni dusterın broşürlerini gördüm, iç dizaynını beğendim ve duster dusterla ilgili forumları okumaya başladım, bu arada sizin yazılarınızı da gördüm.bizim bu bölgede sizin oralardaki kadar kar ve zor şartlar yok, ama yinede bazen zor yol şartları olabiliyor, bu gibi durumlarda insanın kendini güvende hissedip,bu yola girersem buradan rahatlıkla geri dönebilirim güveni olması gerek diye düşünüyorum.... bir veteriner aracı olarak duster nasıl? aldığınızdan beri ne gibi sorunlarla karşılaştınız....

Sayınmeslektaşım dastırı olan kişilerin neredeyse hiçbiiri bizim kadar dastıra ihtiyacı yoktur.gece gündüz yollarda olduğumuz için kontağı çevirdiğin zaman arabana güvenmen gerekir aracında zincir olmadan kışı geçitmenin rahatlığı anşatılamaz az önce bir köyden geliyorum yarım meyre kar hala ara yollar açılmamış ahırların önüne normal arabalarla gitmek mümkün değil bu rahatlığa alışınca vaGeçemezsin.yakıt konusunu gelince yazın 50 litreyle 750 km yi geçiyor kışında 700 e yaklaşıyor aman aman fark yok. Yeni dastır daha güzel modernize edilmiş aracım şu an 110000 de hala değiştirmeyi düşünmüyorum düşünsemde daatır olur.

Duster Tecrübeleriniz

aracınızın 110000 km olduğunu yazmışsınız... şimdiye kadar ne gibi arıza ve parça problemleriniz oldu.... forumdan okuduğum yazılarda aküsünün çok kısa sürede bittiği, cam suyu hortumunun koptuğu, değişik yerlerinden sesler geldiği v.b. şeyler yazılmış.... siz neler yaşadınız... vaktiniz olursa cevaplarsanız sevinirim.....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri