Ambulans Aracimi Sökme Ve Sifirdan Başlama Çabam.. :(

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bycanerty Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,745

bycanerty

Ana Kamp
Selam abiler ablalar, yaklaşık 2,5 ay önce almış olduğum ambulans çıkması amerikan ford E-350 aracıma ruhsat alamadım malesef, karavan firmanısa bırakıp hazır alma düşüncesinde idim ancak beklemediğim şekilde maddi konuda sorun çıktı, , aracı aldım zaman mantığım şuydu aracın dolaplarının hazır olması 220 elektrik tesisatının çekili olması, ısı yalıtımının olmasının bana çok büyük avantaj olacağını bir yatak ve bir ocak koyarak karavan ruhsatı alırım diye hayaller kuruyordum ki o iş öyle olmuyor denildi. konuştuğum tecrübeli arkadaşlar abiler aracın içini komple sökmem gerektiğini söyledi, açıkcası biraz isyan edesim de gelmedi değil, çünkü yani ben bir yatak ve ocağımı koyup kendi halimde eşim ve bebeğimi alıp kısa geziler yapacaktım, şimdi yapılı olan birşeyi söküp baştan başlayacağım, maddi zorluğum olduğundan dolayı da artık kamyonet ruhsatı falan alırım mecbur ne diyelim sağlık olsun ...

Son bir ümit sorayım eğer aracımın dolaplarını tesisatını bozmadan bu hali ile yatak ve ocak koyup ruhsat almamın bir yolu var ise çookk çook sevinirim.

IMG 20170917 161425

IMG 20170917 161410

Proje o şekilde çizilirse karavan ruhsatı alabilirsiniz

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dolapları sökmeye gerek yok , kim dediyse yanlış demiş , yatak ve ocak ilave edip o şekilde proje çizdirip motokaravan ruhsatı alabilirsiniz , işi bilen bu işleri yapan iyi bir proje bürosu bulup yaptırabilirsiniz .

yatak,ocak ,masa ,koltuk ve duş kabini isterler.duş kabini yapıp(kullanmayacaksanız tesisata gerek yok) içine bir de portatif tuvalet koyarsanız sorun kalmaz.Gebze de sizi hiç uğraştırmadan projenizi çizip onaylatacak ve iki gün içinde tüm işlemleri bitirecek bir firma var.Melkod mühendislik gebze diye aratırsanız google dan çıkıyor.Bana da başkası tavsiye etmişti ,çok memnun kaldım o yüzden ben de tavsiye ediyorum.

benim düşüncem de o idi abi arkayı kapatacak şekilde yatak koyup ön tarafa da tüplü sabit bir ocak koymak ama o şekilde olmaz deniyor,
yatak,ocak ,masa ,koltuk ve duş kabini isterler.duş kabini yapıp(kullanmayacaksanız tesisata gerek yok) içine bir de portatif tuvalet koyarsanız sorun kalmaz.Gebze de sizi hiç uğraştırmadan projenizi çizip onaylatacak ve iki gün içinde tüm işlemleri bitirecek bir firma var.Melkod mühendislik gebze diye aratırsanız google dan çıkıyor.Bana da başkası tavsiye etmişti ,çok memnun kaldım o yüzden ben de tavsiye ediyorum.

siz melkod mühendisliği abdullah beyi arayın,olmaz diye bir şey yok.ben mesajımda yazdığım şekilde aldım.

Aracınızın karavana dönüşümünde duş kabini ve tuvalet zorunluluğu bulunmuyor, ilgili yönetmelikte istenenler yatak, ocak(mutfak), oturma grubu ile sınırlı.

Selam abiler ablalar, yaklaşık 2,5 ay önce almış olduğum ambulans çıkması amerikan ford E-350 aracıma ruhsat alamadım malesef, karavan firmanısa bırakıp hazır alma düşüncesinde idim ancak beklemediğim şekilde maddi konuda sorun çıktı, , aracı aldım zaman mantığım şuydu aracın dolaplarının hazır olması 220 elektrik tesisatının çekili olması, ısı yalıtımının olmasının bana çok büyük avantaj olacağını bir yatak ve bir ocak koyarak karavan ruhsatı alırım diye hayaller kuruyordum ki o iş öyle olmuyor denildi. konuştuğum tecrübeli arkadaşlar abiler aracın içini komple sökmem gerektiğini söyledi, açıkcası biraz isyan edesim de gelmedi değil, çünkü yani ben bir yatak ve ocağımı koyup kendi halimde eşim ve bebeğimi alıp kısa geziler yapacaktım, şimdi yapılı olan birşeyi söküp baştan başlayacağım, maddi zorluğum olduğundan dolayı da artık kamyonet ruhsatı falan alırım mecbur ne diyelim sağlık olsun ...

Son bir ümit sorayım eğer aracımın dolaplarını tesisatını bozmadan bu hali ile yatak ve ocak koyup ruhsat almamın bir yolu var ise çookk çook sevinirim.
Öncelikle hayırlı olsun Allah kazasız belasız sağlıklı günlerde kullanmayı nasip etsin. 2012 yılında aynı araç aynı düşünce ile yola çıktım aracın birçok şeyini yeniledim o zaman Ebay ve Paypal henüz ülkeyi terkettirilmemişti vaktim ve yerim müsait olduğu için herşeyi kendim yaptım. Projeyi Denizlide Harun İMREK info@ahitasarim.com hazırladı Sanırım İzmirden onaylattı. Emniyet tadilat faturası filan sordu. Çekme belgesinde yazmasına rağmen Muğla TÜV 2008 2013 arası ceza alması ilk moral bozukluğu, sonra trafik sigorta soygunu bıktırdı. Ağız tadıyla binemeden tekrar trafikten çekmek zorunda kaldım. Zira 2016 yılında 4~20 bin arası teklifler vardı. Yeni düzenlemelerden sonra 1700 tl civarına düşmüş.

SM-C9000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öncelikle hayırlı olsun Allah kazasız belasız sağlıklı günlerde kullanmayı nasip etsin. 2012 yılında aynı araç aynı düşünce ile yola çıktım aracın birçok şeyini yeniledim o zaman Ebay ve Paypal henüz ülkeyi terkettirilmemişti vaktim ve yerim müsait olduğu için herşeyi kendim yaptım. Projeyi Denizlide Harun İMREK info@ahitasarim.com hazırladı Sanırım İzmirden onaylattı. Emniyet tadilat faturası filan sordu. Çekme belgesinde yazmasına rağmen Muğla TÜV 2008 2013 arası ceza alması ilk moral bozukluğu, sonra trafik sigorta soygunu bıktırdı. Ağız tadıyla binemeden tekrar trafikten çekmek zorunda kaldım. Zira 2016 yılında 4~20 bin arası teklifler vardı. Yeni düzenlemelerden sonra 1700 tl civarına düşmüş.

Aracınızın karavana dönüşümünde duş kabini ve tuvalet zorunluluğu bulunmuyor, ilgili yönetmelikte istenenler yatak, ocak(mutfak), oturma grubu ile sınırlı.
abii şuan ford e serisi olan birisini gördüğüm için çok mutlu oldum.. :smiley: rica etsem aracınızın iç fotoğraflarını atarmısınız bana, birde benim aracın ruhsatında özel amaçlı - ambulans m 6 koltuk gözüküyor sizinki de öylemi idi ? son sorum da arka tarafta bulunan malzemeleri sökmeniz gerekti mi sizin ?

abi bu arada iletişime geçtim kendisi ile eskiden yapılabildiğini ancak şuan yapamayacağını kabul edilmeyeceğini söyledi , kıymetini bilin ruhsatınızın :smiley:)

Merhaba
Öncelikle aracınızı sağlıkla, keyifle kullanınız, çok ilginç aynı araçtan, aynı amaçla bir tane almak üzereyim, yaşadığınız sıkıntılar beni de çok üzdü. Sizinle iletişime geçmek isterim. Eğer uygun görürseniz bilgi paylaşımı için e posta adresim,
r.ozacar@gmail.com
GSM 05322669888

Kolaylıklar dileklerimle
Rıfat Özacar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.