Amerikan'dan Defender'a.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan doruksimsek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,500

doruksimsek

Ana Kamp
Selam arkadaşlar,
Faal olarak bir 97 Grand Cherokee ZJ kullanıcısıyım, şu sıralar ilanda bir Defender dikkatimi çekti. Fotoğrafı ekliyorum, aracı tanıyan olursa da ayrı yorum yapabilirse sevinirim. Bir amerikan kullanıcısı olarak Defender'a geçmemin olumlu/olumsuz yönleri ne olur kullananlara sormak istedim. Araç görsel olarak beni oldukça tatmin etti, henüz canlı olarak gidip görmedim bir ara gidip görmeyi planlıyorum şu sıralar. Kısacası kendi ZJ'imi satıp bu Defender'a geçiş yapmak akıl karı bir iş olur mu, olmaz mı sorum budur. Bu araçlara yabancıyım, 10 bin TL harcayarak arabayı problemsiz bir hale getirebilir miyim, karakteristik sorunları var mıdır, varsa nedir bunları sizlere danışmak istedim. Şimdiden teşekkür ederim değerleri yorumlarınız için.

Ekran Resmi 2019 06 18 205829

yanlış anlaşılma olmasın iyi fiyat derken motor nedir 2.5 düz dizelmi tdi mi bu fiyat neye göre 49000 tl birde kamp mı off road mu amacınızı yazarsanız ona göre fikir vereyim

Evet araç
2.5 düz vites tdi. 95 model 115.000 km, yüksek ihtimalle swap motor

Sent from my iPhone using Tapatalk

kampsa ve heryere gitmek istiyorsanız defender güzel araçtır masrafı azdır gerçi son günlerde onun da parça fiyatları arttı ama bu araçla günlük 150 km günlük iyidir aştığı zaman yorar ciddi anlamda yorar benimde ilanda aracım var ama yapılan işlere ve üstündekilere bakarak fiyat yazmıştım şimdi bu aracı benimkiyle kıyaslarsak fiyat bence fazla hocam

kampsa ve heryere gitmek istiyorsanız defender güzel araçtır masrafı azdır gerçi son günlerde onun da parça fiyatları arttı ama bu araçla günlük 150 km günlük iyidir aştığı zaman yorar ciddi anlamda yorar benimde ilanda aracım var ama yapılan işlere ve üstündekilere bakarak fiyat yazmıştım şimdi bu aracı benimkiyle kıyaslarsak fiyat bence fazla hocam

Amerikandan Defender’a yazmamın sebebi buydu aslında :smiley: 5.2 v8 sahibi olarak masrafı iyi bilirim şuan sahip olduğum araca göre kıyas yapmak istiyorum biraz da

Amerikandan Defender’a yazmamın sebebi buydu aslında :smiley: 5.2 v8 sahibi olarak masrafı iyi bilirim şuan sahip olduğum araca göre kıyas yapmak istiyorum biraz da

sizin aracınıza göre çok masraf çıkarmaz o kesin eğer defenderınıza bakarsanız oda size bakar gibi bir durum var ancak cherooke deki konforu mümkün deil bulamazsınız aracı günlük 100-150 km den fazla kullanırsanız ciddi yorar ve enteresandır o zaman masraf çıkarmaya başlıyor tecrübeyle sabittir.

sizin aracınıza göre çok masraf çıkarmaz o kesin eğer defenderınıza bakarsanız oda size bakar gibi bir durum var ancak cherooke deki konforu mümkün deil bulamazsınız aracı günlük 100-150 km den fazla kullanırsanız ciddi yorar ve enteresandır o zaman masraf çıkarmaya başlıyor tecrübeyle sabittir.

Çok teşekkür ederim değerli bilgiler için. Fakat belli bir kilometreden sonra problem yapıyor olmasına anlamlandıramadım, ne gibi sıkıntılar çıkartır?

Çok teşekkür ederim değerli bilgiler için. Fakat belli bir kilometreden sonra problem yapıyor olmasına anlamlandıramadım, ne gibi sıkıntılar çıkartır?

Şöyleki ben karadeniz turuna çıktım ordu-samsun konakladım ordan amasra sıkıntı yok amasradan ankaraya giderken arazi şanzımanı yağ kaçırmaya başladı korka korka Ankaraya vardım yaptırdık ordan direk Antalyaya gelicem hararet ve araçta genel bi sıkıntı hissettim afyonda mola verdim gece araçta yattım tabi ordan antalyaya geldim difransiyellerdeki yağ bayağı eksilmişti ve sol ön tekerden yağ kaçağı vardı yani araç uzun yol için yapılmamış uzun yolda kullandığınızda bi yerden selam veriyor ki ben aracıma çok iyi bakarım yani düşünün.

Şöyleki ben karadeniz turuna çıktım ordu-samsun konakladım ordan amasra sıkıntı yok amasradan ankaraya giderken arazi şanzımanı yağ kaçırmaya başladı korka korka Ankaraya vardım yaptırdık ordan direk Antalyaya gelicem hararet ve araçta genel bi sıkıntı hissettim afyonda mola verdim gece araçta yattım tabi ordan antalyaya geldim difransiyellerdeki yağ bayağı eksilmişti ve sol ön tekerden yağ kaçağı vardı yani araç uzun yol için yapılmamış uzun yolda kullandığınızda bi yerden selam veriyor ki ben aracıma çok iyi bakarım yani düşünün.

Anladım, aklımın bir kenarına yazdım bu bilgileri. Tekrar teşekkür ederim, saolun

Merhabalar defender 110 kamyonet için istenen fiyat bana göre fazla. 49 bin lira bandında 5 kapılı station wagon bakabilirsiniz. Ayrıca düz dizelden ziyade puma, bd30, 300tdi gibi üzerinde defender'ı daha iyi taşıyabilecek motorlar olan araçlar bakmanızı tavsiye ederim. Zira 5.2 v8'den sonra yokuş çıkamayan ve hızlanamayan bir araba kullanmak sizi defender'dan soğutabilir.

Sevgilerimle

merhaba kardeşim zj den inip defendere binmek ?????? 225 beygirden inip 300 tdi 115 beygir en babası td5 ten bahsetmiyorum ne gerek var v8 kurban olayım yapmayın...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri