Ankara Gaye Land Rover Şikayet

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan barrettm82a2 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,885
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

barrettm82a2

bana bu topraklarda yarı tanrı camoka derler...
Yer
ankara
herkese selam. 3 yıldır 2001 freelander v6 kullanıyorum. aldıktan hemen sonra komple motor yaptırdığım ve şu an motoru 41000 km de olan aracımın fanı açılmadığı için ankara gaye otomotive götürdüm. mekandaki sorumlu arkadaş, ki kendisi anıl oto'nun eski personelidir, aracın motorunun inmesi gerektiğini söyledi. işçilik için 2000, parçalar için de arıza durumuna göre yaklaşık 5000-6000 tl gideceğini söyledi. ben de arabanın motorunun daha yeni olduğunu, bu parayı da veremeyeceğimi söyledim. daha sonra bu durum içime sinmedi. ben de yine anıl oto'nun kapanmadan önceki diğer ustası olan yasin ustanın mekanı Landtronik özel servise gittim. ki buraya da beni kayalar oto ankara'dan necati bey yönlendirdi. yasin usta arabaya baktı ve fan müşürünün arızalı olduğunu tespit etti. 50 tl olan müşür değişince fan çalışmaya başladı.

50 tl'lik arıza için 8000 tl hesap çıkaran mekanın takdiri sizlerindir. gaye otonun sahibine durumu bildirdim, ancak buradan da sizleri bilgilendirmek forumdaşlık adına boynumun borcudur. zira ben de herkesin iyi ya da kötü tecrübelerinden hep faydalanmışımdır.

anıl oto ankara şubesinin eski yetkilisi turgut bey'e de buradan selam eder, esnaflık namına kendisini mumla aradığımızı duymasını isterim. ayrıca ankara'ya yeni açılan kayalar oto'dan necati bey'e ne zaman ihtiyacım olsa hiç üşenmeden yaptığı yönlendirmelerden ve Landtronik'ten Yasin Usta'ya da işbilirliği ve esnaflığından dolayı teşekkür ederim. herkese bol çamurlar.

Etiketler
Ynt: Ankara Gaye Land Rover Şikayet

fan açılmadığı için motorun inmesi ,literatüre geçer.
Motor acaba hararet filanmı yaptı acaba diyeceğim ama ?

valla hararet de yok. üstelik yakındaki opelci arkadaşım baktı önce. bizi aşar, illa land rover'cıya götür deyince düştüm sanayiye.

hocam sen konuyu çok yanlış anlamış ve anlatmışsın. öncelikle fan neden açmıyor ona bakmamız gerek, burada fan müşiri, fan kontrol ve motor kontrol ünitesi kaynaklı olabilir denildi. motor gerçekten hararet görmüşse ki su kaynatmasından-taşırmasından dolayı ve de freelander kv6 motorun buna dayanıklı olmadığından kesinlikle motorunuz hararet gördü.

daha da önemlisi kapak falan sökmeden bir elektrikçi görsün fan devreye girsin sonrasında hararet olayına bakılması gerektiğinin bilgisini de verdim size.

servisi yada insanları kötülemeden önce sorunu bence kendinizde arayın. daha öncede sizinle çalıştık bakımdır yada başka bir şeydir opelci yada başka bir markaya bakan servislere yönelip arıza yaşadığınızda land rover servisine yöneliyorsunuz. bu tabiki sizin tercihiniz ona bir şey diyemem ama hoş değil bu yaptığınız. karalamak kötüdür..

Neyi yanlis anlamisim, ya da anlatmisim ki? Fan musuru bozukken, motoru acalim dediniz. Ben olayi yoruma acik olmayacak kadat net anlattim. Iftira atmadim, hakaret etmedim. Kaldi ki senin eski is arkadasin sorunu elli tl ye halletti. Daha neyi tartisiyoruz anlamadim. Ozur dileyecegine bir de yanlis anlattigimi soylemissin. Sen motor acilacak dediginde yanimda is arkadasim da vardi sahit olarak. Arabamin bakimlari da kapanana kadar anil otoda yapiliyordu.

haklı olduğum bir konuda sizden kesinlikle özür dilemem.. evet yanınızda arkadaşınız vardı teyit için bir kez sorun isterseniz. fan açıldıktan sonra hararet devam ederse kapak açılması gerekecek şu an pat diye kapak açılmaz dedim.. ankara daki land rover servisi parçacısı tanıdıklarıma da sorabilirsiniz beni.. hayırlı günler dilerim herkese...

arkadaşıma da sordum tekrar, teyit için. direkt motor açılacak, başka yolu yok; araba da on-on beş gün yatar demişsin.

ardacanbolat' Alıntı:
hocam sen konuyu çok yanlış anlamış ve anlatmışsın. öncelikle fan neden açmıyor ona bakmamız gerek, burada fan müşiri, fan kontrol ve motor kontrol ünitesi kaynaklı olabilir denildi. motor gerçekten hararet görmüşse ki su kaynatmasından-taşırmasından dolayı ve de freelander kv6 motorun buna dayanıklı olmadığından kesinlikle motorunuz hararet gördü.

daha da önemlisi kapak falan sökmeden bir elektrikçi görsün fan devreye girsin sonrasında hararet olayına bakılması gerektiğinin bilgisini de verdim size.

servisi yada insanları kötülemeden önce sorunu bence kendinizde arayın. daha öncede sizinle çalıştık bakımdır yada başka bir şeydir opelci yada başka bir markaya bakan servislere yönelip arıza yaşadığınızda land rover servisine yöneliyorsunuz. bu tabiki sizin tercihiniz ona bir şey diyemem ama hoş değil bu yaptığınız. karalamak kötüdür..
Oooo Arda hoşgeldin:smiley:))))

umut401' Alıntı:
Oooo Arda hoşgeldin:smiley:))))

hoşbulduk Umut abi :smiley:

müşür arızasını gideremeyecek değiliz tabiki ancak o an kendi işlerimin yoğunluğundan ben ilgilenemeyeceğim için zaten tavsiyede bulunmuştum... neyse olan oldu hayırlı günler herkese.

Günümüzde şu 3 meslek grubundan hep şüphe duyuyorum ve güvenemiyorum MALESEF.
1- Oto Tamircileri
2- Doktorlar.
3- Avukatlar.

ardacanbolat' Alıntı:
hoşbulduk Umut abi :smiley:

müşür arızasını gideremeyecek değiliz tabiki ancak o an kendi işlerimin yoğunluğundan ben ilgilenemeyeceğim için zaten tavsiyede bulunmuştum... neyse olan oldu hayırlı günler herkese.
Tabiki o basit arızayı giderebileceğinizi biliyorum.
Naçizane tavsiyem şu; bu tür basit bir arızanın atölyenizde giderilmesi giderildikten sonra sorun devam ederse arıza giderilmeden önce sözlü olarak,önceden arızanın zarar vermiş olabileceği yönünde bilgilendirme yapılması. Eminim anlatmışınızdır ancak, arıza dışarıda giderildiği için bu sonuçları doğurmuş belli ki. Ben servisinizin hatası olduğunu düşünmüyorum açıkça.

Hata kimde o zaman sayin yavuz ç? 8000 tl vermeyip 50 tl ye isini hallettiren son kullanici bendenizde mi? Yoksa benim isimi bir saatte 50 tl ye halleden usta da mi?

barrettm82a2' Alıntı:
Hata kimde o zaman sayin yavuz ç? 8000 tl vermeyip 50 tl ye isini hallettiren son kullanici bendenizde mi? Yoksa benim isimi bir saatte 50 tl ye halleden usta da mi?
Hata iletişimsizlikte

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

SON KONULAR

Geri