Ankara Grubu Mühye Off-Road Parkurunda (28 Mart 2010)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ceranus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 156
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,476

Etiketler

Ynt: Ankara Grubu Mühye Off-Road Parkurunda (28 Mart 2010)

Bu gün sizleri aradım fakat bulamadım :-[ :-[
Bir kaç gündür siteye giremedim, dün gece eve gec gelmemin nedeni ile saat 12 de uyandım kahvaltımı yaptıktan sonra bu günkü geziyi gördüm hemen allal acele evimde yakın olduğu (k.esat) için belki sizleri bulur bir sıcak cayınızı içer sizlerle tanışabilirim ümidiyle mühiye köyünün yolunu tuttum fakat eğmire kadar gitmeme rağmen yol kenarlarında sizleri göremedim tabii sizleri arama telaşıyla fotoğraf cekmek ilk önce aklıma gelmedi, tabii eğmirden dönerkende bu mutsuzluk nedeni ile sadece bir kaç kötü manzara fotoğrafı cekebildim cok güzel olmasalarda sizlerle paylaşayım, keşke içinizden birinin numarası olabilseydi belki sizleri bulabilirdim.
Neyse artık belki bir dahaki sefere izinim pazar gününe rastladığında sizlerin aranızda olabilirim

P3285147

P3285148

P3285149

P3285150

Fotoğraflarını çektiğiniz göletin çevresinde off-road parkuruna geldik, sonra yemek için yukaıda bulunan çamlığa çıktık, biraz tepelerde dolaştıktan sonra parkura geri döndük. Göl yakınına ulaştığımız saatte siz de orada olsaydınız bizleri mutlaka görürdünüz.

Keşke daha önce ki etkinliklerin duyurularına göz atabilseydiniz, bir çoğunda benim numaram yazılı, ancak yinede gelebilme olasılığınız olduğunda duyurumuza bir mesaj atarsanız daha iyi olacaktır..

Etkinliğe katılarak bizlerle birlikte olan ve katılmak için çaba harcayan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Çok keyifli bir günü hep birlikte paylaştık. Kerem'in aracının diferansiyelinde meydana gelen arıza dışında bir sorun yaşamadan etkinliğimizi tamamladık. Kerem çok geçmiş olsun, son dakikada üzücü oldu gerçekten.

etkinlikten bu gün öğlen 12.30 gibi haberim oldu bu yüzden yazamadım 13.30-14.00 gibi de orada olmuş olmalıyım saatime bakmadım ama tahmin etmiştim karşıdak tepelere gitmiş olabileceğinizi fakat eymir gölü belki görsellik acısından daha cazip gelebilir ümidi ile oraya gittim sürekli gelmek istiyorum fakat çalışma saatlerim nedeniyle ayda 1 yada 2 kez pazar günü müsait oluyorum şansızlığım nedeni ile de geziler genelde iznim olmayan günlere rastlıyor

kerem geçmiş olsun umarım sorun çok büyük değildir, görselleri merakla bekliyoruz

ben çoktan geldim de yığıldım kaldım koltuğa yorgunluktan :smiley: çok güzel keyifli bir gün oldu arkadaşlar (sonu saymazsak) teşekkürler katılan herkese :smiley:

iroqua' Alıntı:
Bu gün sizleri aradım fakat bulamadım :-[ :-[
Bir kaç gündür siteye giremedim, dün gece eve gec gelmemin nedeni ile saat 12 de uyandım kahvaltımı yaptıktan sonra bu günkü geziyi gördüm hemen allal acele evimde yakın olduğu (k.esat) için belki sizleri bulur bir sıcak cayınızı içer sizlerle tanışabilirim ümidiyle mühiye köyünün yolunu tuttum fakat eğmire kadar gitmeme rağmen yol kenarlarında sizleri göremedim tabii sizleri arama telaşıyla fotoğraf cekmek ilk önce aklıma gelmedi, tabii eğmirden dönerkende bu mutsuzluk nedeni ile sadece bir kaç kötü manzara fotoğrafı cekebildim cok güzel olmasalarda sizlerle paylaşayım, keşke içinizden birinin numarası olabilseydi belki sizleri bulabilirdim.
Neyse artık belki bir dahaki sefere izinim pazar gününe rastladığında sizlerin aranızda olabilirim
ah ya karşılaşsaydık keşke.. öğlen 2 saatlerinde yukarda mangal yapıyorduk, o fotoğrafını çektiğin köprünün öncesinde (eymire doğru) offroad parkuru, mangal yaptığımız yer de baya bi üstlerinde.. hatta belki parkur çektiğin okların orası olabilir :D

ceranus' Alıntı:
Etkinliğe katılarak bizlerle birlikte olan ve katılmak için çaba harcayan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Çok keyifli bir günü hep birlikte paylaştık. Kerem'in aracının diferansiyelinde meydana gelen arıza dışında bir sorun yaşamadan etkinliğimizi tamamladık. Kerem çok geçmiş olsun, son dakikada üzücü oldu gerçekten.

saol zerrin, ama ben çok kaşındım bugün, illa bir şey gelecekti başıma :smiley: o olmasa sabah devrileyazdığım yere bir daha girecektim alp baştan sonra video çeksin diye :D

iroqua' Alıntı:
kerem geçmiş olsun umarım sorun çok büyük değildir, görselleri merakla bekliyoruz

abi sağol, çok büyük bir dert değil, ama yine işte ustaya götür, bekle ya da bırak vs, iş çıktı bi dolu :smiley: akisin ön diferansiyele bağlandığı yerde diferansiyel üzerinde 3 civatalı bir kapak var, o kapağı kırdım tamamen; ön diferansiyeli çatlattım diye çok korktum ama o sağlam görünüyor neyse ki.

yükseltmenin de etkisi var, oradaki açıları limitlerine yaklaştırıyor, askıda kalıp artı iyice zorlayınca bir şekilde kırdım.. şu anda ortayı kilitlemeden yürümüyor araba, muhtemelen o akis değişecek, artı o kapaktan bulunacak (kesin yoktur parçacıda hurdacıyla pazarlık edilecek), artı işçilik, artı zaman..

aracın gitmesini engelleyen bir şey yok ama , o son etaba da girerdim en dik yerden yokuş aşağı 2 çeker aslında :D

Kerem, ikinci defa o dik yerden inemedik Niva ile, demek biz yine Mühye parkuruna gideceğiz ;D

mangal keyfinden sonra, parkurda dolaşırken geldiğimiz orman kulesi

Img 3224

Img 3225

kerem ön aksı kesmiş olabilir yada nivaya ait değil fakat olayı anlaman için 2 fotoraf yüklüyorum, işaretli aks milinin ucundaki yivlerin zorlama ile sıyırmış olabilir çünki bu yivler ve yivlerin geçmiş olduğu yuva bazen cok zorlanmaycak yerde bile işlevini yitirebiliyor 1 numaralı resimdeki mil 2 numaradaki parçanın içine girerek lastiği çeviriyor bu dişler zorlama esnasında ezilerek işevini yitirip içeride boşa dönüyor ve lastiğe güç iletimini yitiriyor büyük bir ihtimalle bu mildeki dişli ve yiv sisteminde arıza var aksı kesse yürütmek zor olurdu

465759277 425750732 IMG 1455

Defender aks frezelikapak damg

Yavru köpekler çok şekerlerdi Kerem, ben de de videoları var yüklemeye çalışıyorum ..

Biz bütün gün, güneşli, sıcak bir havada off-road yaptık, eve döndükten sonra şiddetli yağmur başladı :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR