Ankara Kampçılık İçin Tavsiyeler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Semih Taha Bal Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,275

Semih Taha Bal

Yeni Üye
Öncelikle merhabalar. Bizler arkadaş grubumuzla birlikte kamp yapmayı istiyoruz. Daha öncesinde büyüklerimle birlikte çok kez gitmiş olsam da kendi yaşıtlarım ve arkadaş grubumla ilk defa gideceğim. Ankara'da ikamet ediyorum. Arabam olmadığı için ulaşımı nasıl halledeceğimi bilmiyorum. Otobüsle gidebileceğimiz bir yer arıyoruz. Bana ulaşımını kolay sağlayacağım ve günümü geçirmekten keyif alabileceğim bir yer söyleyebilir misiniz?

Son düzenleme:

Etiketler
#kamp

Hocam ben de seninle aynı durumdayım biraz araştırdım o yüzden. Soğuksu milli parkına giden sıhhiyeden kalkan ego varmış, aştiden kalkan gerede otobüsleri de şahinler tabiat parkının önünden geçiyormuş.

merhaba, arkadaşlar yıllardan sonra bende ilk defa kamp yapmak için yer aradım Ankara dolaylarında ve 17-18 nisanda kazanda barajın diğer uc kısmında çadırımızı kurduk (pazar ilçesine yakın yerde )ve kimseden izin felan almaya gerek yok yanlız fazla sessiz bir yerdi bizim gittiğimiz tarihte ve birazda soğuktu ama keyifli bir deneyim oldu.Belki havaların ısınmasıyla daha fazla çadır kuran veya balığa gelip çadır kuran insanlar olabilir.Soğuksuda kamp için izin vermiyorlar çok ısrar etmemize rağmen izin vermediler.Şahinler tabiat parkına güzel diyorlar ama havalar soğuk olduğundan ve uyku tulumlarına pek güvenmediğmizden gidemedik ama en yakın zamanda orayı,aluç dağını,ışık dağını,güdül sorgun göletini deneyeceğim.Arkadaşları ikna edebilirsem tabi :smiley:

merhaba
çubuk karagölde kamp yasağı kalktı mı acaba bilen varmı.
yardımcı olursanız sevinirim.

Hayır orası değil.Yasak kalkmamis öğrendim.Dedigim yer cubukta.
Sizin dediğiniz yer Karagöl ışık dağı olması lazım.Bu arada orayla ilgili tecrübelerinizi paylasirsaniz sevinirim.Ailecek bu hafta sonu kamp yapmayı dusunuyoruzda.Yabani hayvan tehlikesi var mi.

Haklısınız ışık dagıydı. Ben sabah 5 gibi karagole giriş yapmıstım. Bu saatte yer bulunuyor rahatlıkla. Cok genis bir alana sahip. Ogleye dogru kalabalıklasmıstı. Yolları oldukca düzgün sayılırdı. Tuvalet ben göremedim ama su çesmesi var. Yabani hayvanın o kalabalıga girecegini sanmam ama cadır kamp alanlarının cok uc kısımlarında olursa durum farklı olabilir. Fakat genel olarak yaz mevsiminde gol etrafına hiçbir hayvan gelmeye cesaret edemez. Gece hep etrafta atesler yanıyordu. Bir baska golun kıyısını ıstemezseniz tepeye patıkadan arabayla cıkıp yuksek bir noktayada kamp atabilirsiniz. Son olarak sasırdıgım olay gece saat 1de bile o karanlık yollardan araclar alana geliyor ve gidiyordu. Genel olarak keyifli ve temiz biryer.

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Işıkdagı karagol
31bd073efcd9e550290f439df3f87020
24ddca31927f5d85054399e6d3f7382e
B34a70429d802b908762d98e984ace62
B0f6f48f928187895b46e5d939f240c7

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

ANKARA SINIRLARI İÇERİSİNDE MAKSİMUM 1 SAATLİK MESAFEDE ONLARCA TABİAT HARİKASI YERLER VAR KENDİM KİMYA MÜHENDİSİYİM KÜÇÜK AMA İYİ ORGANİZE OLABİLEN BİR GRUP OLUŞTURULABİLİRSE ANKARA CİVARINDA MAKSİMUM 1 SAATTLİK MESAFEDE FARKLI FARKLI KONAKLANABİLECEK ONLARCA TABİAT HARİKASI YERLER VAR. AMATÖR RUHLA HAREKET EDEBİLEN, MACERAPEREST KİŞİLER BANA ULAŞABİLİRSİNİZ WHATSAPP GRUBU OLUŞTURALIM 0 535 644 26 61

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR