Ankara Offroad ve Outdoor Etkinlikleri Grubu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jeomad Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8,847
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 590,342

Etiketler
Ynt: Ankara Offroad Ve Outdoor Etkinlikleri Grubu

Selim hocam şimdi okudum özeli.Fiyat yazarsanız sevinirim.Makul gelirse hala Rav4 düşünüyorum.Hatta bu akşam istanbula gitme planımda vardı ama vazgeçmem gerekti.1-2 araç bakacaktım.Selamlar

Fiyatı da özelden yazdım. Hayırlısı bakalım, bu iş beni biraz korkuttu, giderse özlerim keretayı :D

Yaw beyler, tatlı iyi hoş ta benim araba alma satma konusunda aklı başında birilerinin fikirlerine ihtiyacım var.
Sırf arabanın km saati ve modeli ilerledi ve hanım ilerde arabayı satamayız kaygısına girdi diye yeni araba arayışına girdim fol yok yumurta yokken. İmkanlar da belli 30-32 civarı en yeni arabalar mitsubishi'de, subaru da takipte, ama gel gelelim ben der ki, subaru'yu bilmem ama mitsubishi çok satmamış yedek parça sıkıntı olabilir, şu anda ortada albenisi fiyatından yüksek olan bir subaru da yok zaten, olsa da onların da parçaları pahalı... Öte yandan aynı model aralığında bir rav4 12-15 bin ytl kadar daha pahalı. Karar veremedim. ???

Şimdi onlar suv abi arazide işe yaramaz muhabbetini kenara çekip (ihtiyaç tipik bir suv zaten) bana bir fikir verin, acil lazım.

Bu muhabbet te çoçuk çocuk takımı üstüne vazifeymiş gibi arabanın cam sıyıraç fitilleni jiletle hafif kestiği günden sonra onları serviste sormam ve 3 ayda gelir cevabını almamla başladı. Cam sıyıraç fitili türünden yüz yılda bir lazım olan parçayı haliyle 15 yaşında arabalar için stoklamıyorlar. Arabayı pert eden kaza yapsan o sıyıraçlar kazadan sağlam çıkar. O türden birşey. Artık ne istediler onlardan bilemiyorum çok değerli bir araba olduğunu zannedip çalmaya kalkışmış olabilirler. Eğer böyle birşey olduysa arabanın içine girdikten sonra düz kontak yapıp arabayı çalıştıran adam km saatinde 290000'i görünce vaz geçip çıkıp gitmiştir. :D

mesut kose' Alıntı:
Omer yapacagimiz bir sey varmi, araman yeterli...

eksik olmayın abi sağol. bu hafta muayeneyi (halledebilirsem) halledip şu sena'ya uğramayı düşünüyorum. su eksiltmesi var şimdi de. sabahları egzozda damlacık şu bu yok. yağda da bozulma yok gördüğüm. ama bazen tahliyeden aşırı boşaltıyor durduğu yerde. kaçak bulamadı malum ustalar. anlamlı anlamsız bir eksiltme var yani artık devridaimden midir nedendir bakalım. contalık bir durum varsa baklava yerine helva benden dediğim gibi : )). ayna mahruti de çok yüksek ihtimal değişmiş benden önce 5. vitesi yok aracın 4 te 100 5 te 90 yapıyorum : ).yahut değişmemiş de 5 de 225 75 16 lastiği çeviremiyor onu da bilemedim henüz. öyle işte şimdilik ,yine içimi döktüm : ). öteki sadece çürüktü en azından çürük bu diyip geçiyordum eheh.

eksik olmayın abi sağol. bu hafta muayeneyi (halledebilirsem) halledip şu sena'ya uğramayı düşünüyorum. su eksiltmesi var şimdi de. sabahları egzozda damlacık şu bu yok. yağda da bozulma yok gördüğüm. ama bazen tahliyeden aşırı boşaltıyor durduğu yerde. kaçak bulamadı malum ustalar. anlamlı anlamsız bir eksiltme var yani artık devridaimden midir nedendir bakalım. contalık bir durum varsa baklava yerine helva benden dediğim gibi : )). ayna mahruti de çok yüksek ihtimal değişmiş benden önce 5. vitesi yok aracın 4 te 100 5 te 90 yapıyorum : ).yahut değişmemiş de 5 de 225 75 16 lastiği çeviremiyor onu da bilemedim henüz. öyle işte şimdilik ,yine içimi döktüm : ). öteki sadece çürüktü en azından çürük bu diyip geçiyordum eheh.

Bu araç kaç km'de?

sakyuz' Alıntı:
Dertlerle uğraşmak için biraz erken değil mi, daha sıfır sayılır :D

doğruluğu meçhul ben böyle aldım. dikkatsiz kullandılarsa geç bile belki. soğudum zaten yeterince 1 ayı anca dolmuştur ilanını bile koydum. sözde biraz çok verelim düzgün alalım dedik. neyse artık.

doğruluğu meçhul ben böyle aldım. dikkatsiz kullandılarsa geç bile belki. soğudum zaten yeterince 1 ayı anca dolmuştur ilanını bile koydum. sözde biraz çok verelim düzgün alalım dedik. neyse artık.

Ben bütün japonların japon olmadığını düşünmeye başladım.
Geçen baktığım mitsubishi 120bin km'deydi, adam bir sene önce termostatı bozuldu dedi telefonda yedek parça sorununun olmadığını anlatmaya çalışırken. Japonyadan uçakla getirmiş... Nasıl olmuş ta bozulmuş anlamadım.

Tabi arabanın nasıl kullanıldığı da önemli. Vaktini şehir içinde dur kalk trafiğinde geçiren araba çabuk yıpranıyor.
Bir de her ustanın uyarmadığı atlanan bakımlar var, mesela motor antifrizi kimisi 3 sene ömürlüdür kimisi 5, sanayide bir aletle ölçerler sonucu ne kadar doğrudur bilinmez, antifrizin üreticisi max. ömrü 5 sene diyor o ömür hiç dolmaz, özellikle belirtmezseniz değiştirmezler. Değiştirmezseniz motor içten paslanmaya başlar, o paslar soğutma sisteminde biryerlerden bir delik açar. O delik otomatik şanzımanı soğutan bölgedeyse şanzıman yağına antifriz karışır, o noktada çok geçmiş olsun, şanzımanın son günü olur o gün...

Ömer bana kalırsa fazla uğraşma o arabayla, fazla da masraf etme, bir an önce sat gitsin senden önceki sahipleri muhtemelen çok fazla oynamışlar zorlamışlar en sonunda da ihale sana kalmış bunları söyleyerek seni üzdüğümün farkındayım ama aynı şeyler benim de başıma geldi çok para harcadım hatta alıp sattığım arabaların içinde tek zarar ettiğim araçtı, dediğim gibi çok para ve zaman harcadıktan sonra arabayı düzelttim ama artık arabadan soğuduğum için sattım ve gerçekten o zaman en doğru işi yaptığımı anladım, ( Ha bu arada o aracın km'si kesinlikle doğru değildir an az ona 100-150 bin ekle :( )

Biz en iyisi tatlıyı sen aracı sattığın zaman yiyelim. :D :D :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.