Anket/ Çekme Karavan Konaklama Önceliği ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Doğrucu Davut Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,070

Çekme karavanım var veya olmasını planlıyorum. Konaklama için

• Kullanılan toplam oy
    42
Süleyman abi benim araç doblo, üstüne sepet yaptım 250 lik pimaştan depo yapıp koydum (35 litre). Sepetin bir tarafına bir metre ara ile iki somun kaynattım, somunlara 120 cm demir boruyu vidalayınca 1x1 duş ve wc kabini oluyor, portatif wc de aldım. Sepetin diğer tarafınada önüne ve arkasına araca paralel 1 metre iki tane boru vidalıyorum 3x3 tentem oluyor.
Ekli dosyayı görüntüle 519144Ekli dosyayı görüntüle 519143
Süper...

Etiketler

Değerli bir bașlık.

Değerlendirmelerimde hep Avrupa deneyimlerinden yola çıkarım. Cünkü orada yașananlar Türkiye’de yașanacaklar olma ihtimali çok kuvvetli.

Avrupa‘ da çekme karavanın konaklama yeri kampingler ve çekme karavanında kalabileceği karavanparklar. Karavancıların göz bebeği Iskandinavya‘ daki gelișmelerde bu yönde.

Nedeni: Cekme karavanın çevreyi rahatsız etme potansiyelinin yüksek olduğu düșüncesi/deneyimi.

Türkiye halen çok yönüyle bir karavancılar cenneti. Tanıdığım Avrupalı karavancılarda aynı düșüncedeler.

Bu durumun ne kadar süreceği, özellikle Türkiye’deki karavancıların çevreye olan duyarılılığına bağlı.
İşimiz zor desenize Hüseyin bey, daha biraz önce markete çıktık eşim ile, yürürken yolda 44 plaka bir karavancı dostumuzu gördük, şehrin göbeğindeki parkın kenarına parketmiş elindeki sigarayı ileriye fırlatıyordu, karavanın dışarı konmuş masasının önü çekirdek kabukları ile doluydu ve yürüyüş yoluna masasını kurmuş beşlik simit gibi yayılmıştı. Muhatap olmamayı tercih ettik ama ilerideki görevliye de durumu anlattım. Biz dönerken yoktu orada. Yani demem o ki, öncelikle insan olduğumuzu unutmamalıyız.

Meşhur Yalım parkımızda yıllardır hep karavancılar olur ve kalırlar, günlerce hatta bazı abilerimiz aylarca, ama bu modellere hiç tahammül göstermeyiz.

O plakayı bilerek yazdım 44 diye, okuyorsa bilsin kendisini.

Süleyman abi benim araç doblo, üstüne sepet yaptım 250 lik pimaştan depo yapıp koydum (35 litre). Sepetin bir tarafına bir metre ara ile iki somun kaynattım, somunlara 120 cm demir boruyu vidalayınca 1x1 duş ve wc kabini oluyor, portatif wc de aldım. Sepetin diğer tarafınada önüne ve arkasına araca paralel 1 metre iki tane boru vidalıyorum 3x3 tentem oluyor.
Ekli dosyayı görüntüle 519144Ekli dosyayı görüntüle 519143
İlker bey biraz daha ayrıntılı fotoğraf koyabilirmisiniz?Özellikle pimaş borunun su bağlantılarını merak ediyorum.

.
Sevgili millet :smiley:
Karavanda su deposu falan derken, bu başlığın mecrasında kayma oluyor.
Uygun başlık bulur veya açarsanız, çözümlerinize ulaşabilmek de daha kolay olur.
Pimaşlı su deposu çözümünü burada bulmak kimin aklına gelebilir ki ? ;)
.

Son düzenleme:

İşimiz zor desenize Hüseyin bey, daha biraz önce markete çıktık eşim ile, yürürken yolda 44 plaka bir karavancı dostumuzu gördük, şehrin göbeğindeki parkın kenarına parketmiş elindeki sigarayı ileriye fırlatıyordu, karavanın dışarı konmuş masasının önü çekirdek kabukları ile doluydu ve yürüyüş yoluna masasını kurmuş beşlik simit gibi yayılmıştı. Muhatap olmamayı tercih ettik ama ilerideki görevliye de durumu anlattım. Biz dönerken yoktu orada. Yani demem o ki, öncelikle insan olduğumuzu unutmamalıyız.

Meşhur Yalım parkımızda yıllardır hep karavancılar olur ve kalırlar, günlerce hatta bazı abilerimiz aylarca, ama bu modellere hiç tahammül göstermeyiz.

Sayın lautreamont, görevliye durumu anlatmakla bence doğrusunu yapmıșsınız. Yasakların gelmesinin genellikle sorumlularıda bizlerden.

Yasaklar ҫok ҫabuk geliyor. Yasağı kaldırmak ҫok uzun sürüyor.

Iki yıl günce bu günlerde güney Italya’da denize girmek iҫin karavanı yüzlerce aracı alabilecek bir yere parkettik. Henüz deniz sezonu aҫılmadığı iҫin parkyerinde bizim karavandan bașka araҫ yoktu ama bu yasak levhası vardı.
Anigif   Kopie

Park yasağı biz karavancılara verilen en ağır ceza.

Iskandinavya ülkelerinden güneye doğru gelen bir bașka yasak șekli motokaravancılara biraz avantaj sağlıyor. Așağıdaki resim Temmuz 2018’de Isveҫ’te deniz kenarında bir park yerinden. Bu yasak levhasına göre bu parkyerine ҫadır kurmak ve ҫekme karavan parketmek yasak.

No Camping motokaravan iҫin. Aracın dıșına ҫıkmamak șartıyla park edilebilir anlamında.
No Camping1

Bu şahıs çok ayıp etmiş , benim plakamda 44 , ancak Malatyalı değilim , 44 plaka yazmak pek hoş olmamış , bütün 44 plakalara ve aziz malatyalıları da ağır bir itham altında bırakmış , lütfen düzeltin

Bu şahıs çok ayıp etmiş , benim plakamda 44 , ancak Malatyalı değilim , 44 plaka yazmak pek hoş olmamış , bütün 44 plakalara ve aziz malatyalıları da ağır bir itham altında bırakmış , lütfen düzeltin
Merhaba Süleyman bey. Siz değilseniz sorun yoktur, üzerinize alınacak bir durum yok. Ben Malatyalıları itham etmedim, şu an Antalya merkezde olan 44 plakalı füme Mercedes Sprinter sürücüsünü itham ediyorum, kendisi nereli bilmem. O yüzden düzeltme gereği duymuyorum.

Konu biraz eski ama ben yeni üyeyim ne yapayım, konuları geriye doğru okuyorum. Ben de ilk etapta kampingi tercih edeceğim ama tecrübe kazandıkça ve mümkün oldukça doğada kendi başıma da kamp yapmayı da çok isterim.
Bugün İstanbul Karadeniz sahil kısmındaki Şile, Ağva, Riva sahillerindeki kamp yerlerini arayarak fiyat bilgisi edindim. Benim gibi fiyat bilgisi merak edenler için aşağıda bazı tesis isimleri ve fiyatlarını yazıyorum;

*Ağva Seferoğulları Camping - 80 TL
*Ağva Greenpark Camping - 100 TL
*Şile İstanbulkamp - 200 TL
*Şile Woodyville - 435TL

Kendi karavanın ile 435 TL ödediğin tesiste oda fiyatları ne kadar çok merak ediyorum, yarın arayacağım. Karavana portakallı pekin ördeği servis ediyorlar herhalde! 🙂

Konu biraz eski ama ben yeni üyeyim ne yapayım, konuları geriye doğru okuyorum. Ben de ilk etapta kampingi tercih edeceğim ama tecrübe kazandıkça ve mümkün oldukça doğada kendi başıma da kamp yapmayı da çok isterim.
Bugün İstanbul Karadeniz sahil kısmındaki Şile, Ağva, Riva sahillerindeki kamp yerlerini arayarak fiyat bilgisi edindim. Benim gibi fiyat bilgisi merak edenler için aşağıda bazı tesis isimleri ve fiyatlarını yazıyorum;

*Ağva Seferoğulları Camping - 80 TL
*Ağva Greenpark Camping - 100 TL
*Şile İstanbulkamp - 200 TL
*Şile Woodyville - 435TL

Kendi karavanın ile 435 TL ödediğin tesiste oda fiyatları ne kadar çok merak ediyorum, yarın arayacağım. Karavana portakallı pekin ördeği servis ediyorlar herhalde! 🙂

Ne istediğini bilmeyen öyle bir toplum olduk ki. Yıllardır kamp yaptığım yerlere Crawlar karavanla gelip, on beş yirmi dakika takılıp giden, yada son model Mercedes le gelip sanki Bağdat caddesinde geziyormuş gibi takılan tipleri görünce. Sizin fiyat tarifesi bana hiç yabancı gelmedi.. Her malın bir alıcısı vardır.

Son düzenleme:

.
"Karavana portakallı pekin ördeği servis ediyorlar herhalde! "

Şiddetle yanlışınız var !
TripAdvisor ve Google'da yazılanlara bakılırsa, servis edilen tek şey, yenilecek güzel bir ayva olmalı ? :yum:

Ararsanız, bizden habersiz AB'ye girmeyi nasıl başardıklarını da bir sorun derim..
.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,409
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri