Antalya'nın İlk Özel Off Road Pisti

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Tempus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 294
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,398

Tempus

Nissan Patrol SD33 Turbo
Yer
istanbul
Antoff bir ilke daha imza atarak Türkiye’nin ilk özel Off Road pistini inşa etmeye başladı. Güzel tatil şehrimiz Antalya’ya off road severler artık hem tatil hemde off road hobilerini yapmak için gidebilecek. Fikir ve emek sahibi herkesi tebrik eder başka şehirlerimizinde benzer pistlere kavuşmasını temenni ederiz.

[attachment=1]

Antoff’ un uzun zamandır ihtiyacı olan off-road pistini yapmak için bi uygun arazi bulduk. Arazimiz Kundu bölgesinde otellerin yanındadır. Arazinin büyüklüğü 20 dönüm . İçerisinde yapmak istediklerimize bugün bi kepçe kiralayarak başladık.
Bu alanda tahtaravalli, kütükler üzeri geçiş, tepeler, kanallar, şaşırtmalı çukurlar, su geçişi , özellilkle çamur geçişi gibi bölümler olmasını düşünüyoruz. Burda boş vakitlerimizi değerlendirmek ve off-road hobimizi yaşamak için pistimizi yapıyoruz. Bir takım eksiklikler var daha yapılacak, kafemiz , mangal ve piknik alanımız , araç park yeri, kamp ve çadır alanı olacak . İlerki zamanlarda bungalov tipi yerler yapılacak ve araç yıkama olacak.
Antoff olarak bu pisti tamamen kendi imkanlarımızla yapıyoruz, amacımız Antoff olarak burayı off-road faliyetlerimiz ve eğitimlerimiz için kullanmak, dışarıdan gelen off-road severlerinde kullanımına açmak. Aileleri ile hem Antalya’da tatil yaparken hemde off-road zevkini yaşayabilmelerini sağlamak.

Ahmet Demir
Antoff Başkanı

Alıntı: http://www.4x4dergi.com/2011/04/07/turkiyenin-ilk-ozel-off-road-pisti.html

Antoff

Etiketler

Ynt: Antalya'nın İlk Özel Off Road Pisti

Başarılarından dolayı ANTOFF kutlamak isterim, örnek bir davranış göstererek tüm kulüp ve derneklere örnek oluyorlar.

Gönül ve emek verenlere kolay gelsin.

Saygılar.

teşekkürediyorum arkadaşlar gelişmeler kendi imkanlarımızla yörütme çabasında olunca yavaş yavaş olucak artık .
birazzaman alabilir.

Antoff bu girişimi ile birçok off road kulübüne örnek olacak bir çalışma başlatmış. Off Road’un bir noktaya ulaşmaya çalışırken, engelleri aşmak için mücadele etmek olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu tarz pistler tabiri caizse işin “rajonuna” ters.

Ancak bu tarz pistler sayesinde, off roadcular araçlarına yaptıkları modifikasyonları deneyebilecekler, farklı yerlerden gelen misafirlere off road heyecanını kısa bir turla yaşatabilecekler, off road hakkında bilgisi olmayan insanlara farklı tatlar, duygular yaşatabilecekler. Oyunlar ve yarışlar düzenleyebilecekler vs…

Bu konular düşünüldüğünde hemen her off road kulübünün kendine ait bir pisti olması gerektiğini düşünüyorum.

Antoff’u bu çalışmalarından dolayı tebrik ederim.

Saygılar…

Ayrıca Boloff olarak bizimde böyle bir düşüncemiz var. Hatta yıllardır varmış... :smiley:
Ancak kulübe ait bir arazi henüz bulamadık, umarım en kısa zamanda bulabiliriz...

gelip denemek için can atıyorum. birde artezyen kuyusu açtırın. yazın da suyu basın ohhhhh. ondan sonra 4 mevsim offroad.. deymeyin keyfine......

Ormanların ve yangın yollarının offroad araçlarınca tahrip edilmemesi açısından güzel bir hizmet. Hem de eğitim ve test amaçlı da kullnılacağı için daha bilinçli sürücüler yetişecektir. Bilmiyorum veriyorlar mı ama, bir de araç yıkama hizmeti verseler tam süper olacak.

bekirnayır' Alıntı:
gelip denemek için can atıyorum. birde artezyen kuyusu açtırın. yazın da suyu basın ohhhhh. ondan sonra 4 mevsim offroad.. deymeyin keyfine......
bekir kuyuya gerek yok santrafiş bulduk kanal var yandan geçi yor buarada balıkta var içinde istersen balık tutabilirsin
3 m derine inince su alttan fışkırıyor yanlız bir çamur varki sorma gitsın

CİNCİN' Alıntı:
Ormanların ve yangın yollarının offroad araçlarınca tahrip edilmemesi açısından güzel bir hizmet. Hem de eğitim ve test amaçlı da kullnılacağı için daha bilinçli sürücüler yetişecektir. Bilmiyorum veriyorlar mı ama, bir de araç yıkama hizmeti verseler tam süper olacak.

Bakın bu süper fikir. Adam pistten çıkacak, aracına tanzikli suyu bastıracak, tertemiz evine dönecek... :smiley:
Açan köşeyi döndü :smiley:

araç yıkama yeri ve yıkama pompası alındı jetonlo

burası için çok düşüncelerimiz varyavaş yavaş

Kunduda 3 metreyede gerek kalmadan su çıkar zaten.Dereler , toprak, yeşil, ellerinize sağlık.

antofu gönülden tebrik ederim , çok doğru ve başarılı hamleler bunlar , bu sporu sadece erkek sporu değilde ailelerle beraber haftasonu etkinlliği olarak organize ediyorlar .

hayran kalmamak mümkün değil , helal olsun size.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR