Araba Ile Avrupa Tur Hazırlığı (nisan-mayıs 2017)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kumita45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 165
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 54,599

Etiketler
Biz devamlı evin tamamını kiraladık, ev sahibinin profilini incelemekte fayda var, mesela öyle her şey yolunda gitmedi, Roma'da ilk ev sahibimiz yaşlı huysuz bir amcaydı anlaşamadık ve bizi eve almadı, airbnb tam para iadesi talep ettik ve tam para iadesi alarak hemen başka bir ev kiraladık, Niş'dede Booking ile olan rezervasyonumuza rağmen otel kabul etmedi, tabi müşteri hizmetlerini iyi kullanacaksınız, hemen yeni bir rezervasyon ve tam para iadesi ile başka bir yerde konakladık. Güvenilir siteler müşteri hizmetleri ağı çok güzel çalışıyor, tabi problemli ev ve oteller çıkabiliyor, artık bunlarda gezinin tadı tuzu diyelim.

HUAWEI KII-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

müşteri hizmetlerine nasıl ulaştınız.Telefon ile mi yoksa maille mi ? benimde italya roma da hotels.com dan bir yer tutmuştum sorun oldu. paramı iade etmemişlerdi

müşteri hizmetlerine nasıl ulaştınız.Telefon ile mi yoksa maille mi ? benimde italya roma da hotels.com dan bir yer tutmuştum sorun oldu. paramı iade etmemişlerdi

Her iki siteye de mail yolu ile ulaştım ama bu king’e telefon numarası ile ulaşabilirsiniz yalnız AİRBNB’ye sadece mail ile ulaşabiliyorsunuz, biz müşteri hizmetlerinden gayet memnun kaldık haklı taleplerimizi yerine getirdiler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cama yapıştırılan vinyet tarzı otoyol geçiş etiketilerinden almaya gerek yokmuş anlaşılan.

Bu kanıya nasıl vardınız anlayamadım ama alamadığımız wignet için Slovenya’da güzel bir ceza yedik kesinlikle alınması gerekiyor kesinliklede cama yapıştırılması gerekiyor...!

kısa kısa videolarla gezi anınızı aktarmanızı çok beğendim.
Youtube , geziler için hazırlanmış olan uzun videoları izlemek için harcanacak zaman olmadığı gibi ilginç olmayan yol görüntleride bir sonraki videoların izlenebilirliğini düşürüyordu.

Siz tam kıvamındaki uzunlukta güzel fon müziği eşliğinde vermeniz gerçek güzel olmuş. emeğinize sağlık.

kısa kısa videolarla gezi anınızı aktarmanızı çok beğendim.
Youtube , geziler için hazırlanmış olan uzun videoları izlemek için harcanacak zaman olmadığı gibi ilginç olmayan yol görüntleride bir sonraki videoların izlenebilirliğini düşürüyordu.

Siz tam kıvamındaki uzunlukta güzel fon müziği eşliğinde vermeniz gerçek güzel olmuş. emeğinize sağlık.

Teşekkür ederim paylaşımlarda tavsiyelerinizi dikkate alacağım aşağıdaki resimde wignet ile ilgili kısmını işaretledim
IMG 1482

Ilk once size hayirli yolculuklar diliyorum.
Araciniz lpg olduguna gore aracinizin dolum basi her ulkeye uymayabilir. Tavsiyem adaptor almaniz.
Ayrica buyuk benzin istasyonlari kullanmanizi tavsiye ederim. Odemeyide mumkunse banka karti ile yapiniz. Onceden yakit fiyatlarini ulkelere gore karsilastiriniz. Bir depo dolumunda ulkede ulkeye bayagi fark edebilir.
Rotaniz cok guzel, fakat Dubrovnik'e ugramanizi tavsiye ederim.

Teşekkür ederim paylaşımlarda tavsiyelerinizi dikkate alacağım aşağıdaki resimde wignet ile ilgili kısmını işaretledimEkli dosyayı görüntüle 498503

daha önceki mesajının ekinde wignetler yazılı değildi.O nedenle yazmıştım.Fakat siz daha sonra düzenleme yapmışsınız zaten.

Tekrardan merhabalar toparlamaya devam ediyordum, yurt dışı otoban harcamalarını güzel bir şekilde düzenledim buyrun...
Fotoğrafını çektim çok iyi değil, excel dosyasinida indirebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• YURTDIŞI OTOBAN (5).xlsx
    11.3 KB · Görüntüleme: 240

Ilk once size hayirli yolculuklar diliyorum.
Araciniz lpg olduguna gore aracinizin dolum basi her ulkeye uymayabilir. Tavsiyem adaptor almaniz.
Ayrica buyuk benzin istasyonlari kullanmanizi tavsiye ederim. Odemeyide mumkunse banka karti ile yapiniz. Onceden yakit fiyatlarini ulkelere gore karsilastiriniz. Bir depo dolumunda ulkede ulkeye bayagi fark edebilir.
Rotaniz cok guzel, fakat Dubrovnik'e ugramanizi tavsiye ederim.

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim ama başlıktan da anlaşılabileceği üzere biz bu tura 2017 yılında gittik geldik:smiley: şimdi 2018 yılı turumuz için ayrıyetten hazırlanıyorum gezi planlarımız bölümünde açık bir konum var, LPG dolum ağızları ile ilgili sayfada geriye doğru giderseniz ayrıntılı çok güzel bilgiler verdim bizim gittiğimiz ülkelerin hepsi Türkiye ile aynı Dolum ağzını kullanıyor. Dubrovnik’e 2016 yılında gerçekleştirdiğim arabalı Balkanlar turumda uğradım gerçekten çok mükemmel bir yer ben de herkese gitmesini tavsiye ediyorum. Yakıt istasyonları konusuna gelince biz kesinlikle kredi kartı kullanmayı tercih etmedik, devamlı nakit alış veriş yaptık, elimizde o ülkenin para biriminden kalan son paralar ile gaz aldık veya euro ile yakıt alırken Türk parasına güncel fiyattan çevirip çok dikkat ederek kazık yemeden almaya çalıştık vallahi gerçekten dürüst olacağım kesinlikle istasyonu seçmedik sadece en ucuz olan istasyonlara devamlı girdik ve hiç problem yaşamadık belki çok şanslıyızdır.

daha önceki mesajının ekinde wignetler yazılı değildi.O nedenle yazmıştım.Fakat siz daha sonra düzenleme yapmışsınız zaten.

Evet doğru söylüyorsunuz ilk paylaştığım da otoban, wignetlerini eklemeyi unutmuştum daha sonra düzenleyip düzelterek tekrar paylaşmıştım.

Merhaba bu yaz biz de Balkan turu düşünüyoruz aracımızla.Geçen yaz yaptığımız Avrupa turundan sonra Balkan ülkelerine gitmeye karar verdik.Almanya ve Hollanda'da gecen yaz daha çok zaman geçirmiştik.Yollarda giderken ve gelirken hiçbir sorunla karşılaşmadık.Bu sene rotayı Kapıkuleden çıkış yaparak Üsküp,Ohrid,Tiran,Budva,Kotor,Dubrovnik,Mostar,Spli.Opatija,Bled,Zagreb'den sonra dönüş yapmayı düşünüyoruz.Yunanistan'a uğrayıp uğramamayı karar veremedik.Uzun yol bizi zorlamaz geçen yaz 12.000 km yol yaptık bu sene sanırım yarısını yaparız.Sizin fikirlerinizi de alırsam belki farklı bir rota çizebiliriz.Aslında sadece Avusturya ve Macaristan tarafına gidip komple bu ülkeleri mi gezsek karar veremedik.Geçen yaz buralar çok hoşumuza gitti ama fazla gezemedik.Balkan ülkelerini de görelim istiyoruz:smiley:Açıkçası kararsısız

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.