Araba Ile Avrupa Tur Hazırlığı (nisan-mayıs 2017)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kumita45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 165
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 54,555
Air bnb yi ilk defa duydum..hemen indirdim, biraz inceledim güzel gibi..kafama takılan sadece bir soru var; evler yada odalar güvenlimi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Etiketler
Air bnb yi ilk defa duydum..hemen indirdim, biraz inceledim güzel gibi..kafama takılan sadece bir soru var; evler yada odalar güvenlimi?

Biz devamlı evin tamamını kiraladık, ev sahibinin profilini incelemekte fayda var, mesela öyle her şey yolunda gitmedi, Roma'da ilk ev sahibimiz yaşlı huysuz bir amcaydı anlaşamadık ve bizi eve almadı, airbnb tam para iadesi talep ettik ve tam para iadesi alarak hemen başka bir ev kiraladık, Niş'dede Booking ile olan rezervasyonumuza rağmen otel kabul etmedi, tabi müşteri hizmetlerini iyi kullanacaksınız, hemen yeni bir rezervasyon ve tam para iadesi ile başka bir yerde konakladık. Güvenilir siteler müşteri hizmetleri ağı çok güzel çalışıyor, tabi problemli ev ve oteller çıkabiliyor, artık bunlarda gezinin tadı tuzu diyelim.

HUAWEI KII-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Biz devamlı evin tamamını kiraladık, ev sahibinin profilini incelemekte fayda var, mesela öyle her şey yolunda gitmedi, Roma'da ilk ev sahibimiz yaşlı huysuz bir amcaydı anlaşamadık ve bizi eve almadı, airbnb tam para iadesi talep ettik ve tam para iadesi alarak hemen başka bir ev kiraladık, Niş'dede Booking ile olan rezervasyonumuza rağmen otel kabul etmedi, tabi müşteri hizmetlerini iyi kullanacaksınız, hemen yeni bir rezervasyon ve tam para iadesi ile başka bir yerde konakladık. Güvenilir siteler müşteri hizmetleri ağı çok güzel çalışıyor, tabi problemli ev ve oteller çıkabiliyor, artık bunlarda gezinin tadı tuzu diyelim.

Biraz şans işi gibi
Yorumlara iyi bakmak lazım

Merhabalar yakıtlar ile ilgili bir çalışma yapmaya çalıştım inşallah faydalı bir paylaşım olur. Öncelikle minimum kredi kartı kullandık, benzinliklere girdiğimizde ilk sorduğumuz soru, euro olarak ödemeyi yapabilirmiyiz oldu, %98 evet cevabı aldık ve kasada para birimi euro çevirilirken 1-1,5 euro civarında fazla ödedik (problem etmedik çünkü bulunduğumuz ülkenin para birimine çevirmeye çalışınca da aynısı yada daha fazlası fark ödeniyor ve o ülkenin alakasız parasının elinizde kalma durumu oluşabiliyor yada yeterince bozdurmamış olabiliyorsunuz) cep telefonumuza döviz çevirici programı yükledik ve her para birimini anında Türk parasına yada euro'ya çevirerek kazıklanmamaya çalıştık, mesela Sırbistan'da pompacılar çok çakal çıktı baskı yaptık ve çeviri programını kullanarak fazla para almalarını önledik. Bazı benzinlikler self servis kendiniz benzini koyuyorsunuz ve kasaya giderek ödüyorsunuz, yada ön ödemeli self servis benzinlikler var önce örnek 100 euro makineye yatırıyorsunuz pompayı seçiyorsunuz ve yeterince yakıt aldıktan sonra örnek 70 euro diyelim 30 euro para üstü otomatik geri alıyorsunuz, eğer self servis bir benzinlikte illa pompacıdan hizmet almak isterseniz yakıt fiyatı baya katlıyor. Bir excel dosyası ekledim kendi harcamalarımı paylaştım, biz yakıt politikamızı şöyle yaptık, Türkiye'den ful depo çıktık (çünkü Yunanistan otobanında benzinlik yok ve sanırım bizden pahalı yada aynı hiç yakıt almadık) Makedonya'ya girdiğimizde depolarımızı fulledik (tabi benden bir tavsiye her ülke sınırından girdikten 20-30 Km. sonra yakıt almakta fayda var daha hesaplı oluyor) Makedonya'dan çıkmadan tekrar depoları fulledik ve Sırbistan'a girdik, Sırbistan'ı transit geçerek Bosnahersek girince tekrar depoları fulledik, Bosnahersek çıkmadan tekrar depoları fulleyerek Hırvatistan'a girdik, Hırvatistan çıkmadan tekrar fulleyerek İtalya'ya girdik ve dönüş yolunda kendimizi Bulgaristan'a atacak kadar yakıtla geldik ve Türkiye'ye girmeden tekrar depoları Bulgaristan'ın ucuz yakıtı ile fulleyerek yolculuğumuzu bitirdik, inşallah çok kafa karıştırmadım...:smiley: Herkese iyi geceler, ayrıntılı birde total harcama tablosu oluşturmaya çalışıyorum, yavaş yavaş bilgilerimi ve tecrübelerimi kendi çapımda paylaşacağım.

Ekli dosyalar

• yakıt.xlsx
    11.7 KB · Görüntüleme: 379

Tekrardan merhabalar toparlamaya devam ediyordum, yurt dışı otoban harcamalarını güzel bir şekilde düzenledim buyrun...
Fotoğrafını çektim çok iyi değil, excel dosyasinida indirebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• YURTDIŞI OTOBAN.xlsx
    11.8 KB · Görüntüleme: 495

Yurtdışı otoban harcamaları 891b6b405fb631fd994b1a91dadd7c69

İtalya otobanı iyi para yemiş :smiley:
Aynen...:smiley:

Otopark ücretlerinin ayrıntıları, konaklama ücretlerinin ayrıntıları, yakıt ayrıntıları, otoban ücretlerinin ayrıntıları ve genel bilançoyu ekte paylaşıyorum arkadaşlar, fotoğrafları da arkasından paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• BİLANÇO.xlsx
    11.5 KB · Görüntüleme: 408
  • KONAKLAMA HARCAMALARI.xlsx
    11.2 KB · Görüntüleme: 338
  • OTOPARK.xlsx
    11.8 KB · Görüntüleme: 351
  • YAKIT.xlsx
    11.7 KB · Görüntüleme: 286
  • YURTDIŞI OTOBAN.xlsx
    11.6 KB · Görüntüleme: 328

Çalışmalarım bu kadar arkadaslar, sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım. 7781c586a7572444a105ffa44ca89e47 7a162f1e545b1f576a81948640bb7e8a 640ed49f5ed55d21bfa1bd9bc02a585b 9c218f5655a3f8dc14822415353a18ee 0184f80ae17fac6f0dde0bb42034d040

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,412
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

SON KONULAR

Geri