Araba Ile Bosna Hersek E Gitmek

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan UGY Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,883

UGY

Yeni Üye
Yer
Ankara
Herkese merhabalar biz iki arkadaş bosna hersek travnik şehrinde ki bir üniversiteye kayit olmak için araba ile gideceğiz bulgaristan sırbistan üzerinden gitmeyi düşünüyoruz.. rota, vize işlemleri ve araba ile ilgili belgeler hakkında bilgi verebilir misiniz ? Şimdiden teşekkür ederim.

Etiketler
Bulgaristan üzerinden memlekete gelen gurbetçiler hep şikayetçi oluyorlar. Yunanistan uzerinden gitmek daha mantıklı

Note 2 cihazımdan gönderildi

Shengen vizeniz olmadan Bulgaristan veya Yunanistandan geçiş yapamazsınız,geri dönüş yapabilmeniz içinde aldığınız shengen vizesinin çok girişli olması gerekir.ayrıca aracınıza green kart dedikleri uluslararası trafik sigortası yaptırmalısınız.

Arabanızın Türk plakalı olduğunu kabul ediyorum.
Araç sahibi aracın içinde olmalı,aracın ruhsatında Hususi yazmalı.Araç için Yurt dışında geçerli olan YEŞİL SİGORTA işlemi yapılmış olmalı.(bu yeşil sigortanın ücreti bellidir ama Bulgaristandan biraz daha ucuzunu alabilirsiniz).
Trafik kurallarına uyduğunuz sürece hiç bir sıkıntınız olmaz.Vize işlerini bilmiyorum çünkü yeşil pasaport kullanıyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri