DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Araba Ile Yurtdışına Çıkışta Vekalet Için Yardım Ltf

'AVRUPA' forumunda cemknc tarafından 18 Ekim 2019 tarihinde açılan konu 531 kişi tarafından okunmuş, 2 cevap yazılmıştır

1. cemknc

cemknc Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Arkdaşlar yurtdışına çıkışla ilgili 2 sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim

Şirket arabası ile yurtdışına çıkacağım
    1 - Şirket ortağıyım , ve şirket müdürüyüm genede kendime vekalet vermelimiyim yoksa şirket evrakları yeterli mi?
    2 - Ukraynaya gideceğim (feribot ile arabayla beraber denizden) elimdeki vekalet yada şirket evrağını, ukraynacaya yada rusçaya yada ingilizceye çevirtirmem gereklimi. ?

Bilenler paylaşırsa sevinirim tsk

Etiketler:

2. janberkaydemir

janberkaydemir chusha

Alınan Beğeni:
    736
    Meslek:
    Emekli
    1.Ruhsatta ismini yazmıyor ise, şirket adınıza da olsa vekalet gerekiyor bilgisi verildi.
    2. Türkiye çıkışı hariç hiçbir geçişte sorulmadı, bizim gümrük görevlileri bu bilgiyi önceden sorduğum halde cevabını veremedi. Diğer ülkeler herhalde bu aracın kendi sınırları dışına çıkmasına izin veren ülkenin sorumluluğunda olduğunu düşündüğünden hiç sormuyorlar.

3. bartek

bartek Zirve

Alınan Beğeni:
    688
    Makedonya-Yunanistan hattında Yunan gümrük görevlisi , benden İngilizcesini istedi. Noter onayli İngilizcesi olması faydalı. İmza sirkulerinde genelde yurtdışı araç çıkarma oluyor.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...