Arabalı Aile(3) Vamos A Barcelona & Madrid

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan iklil konyalilar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 68
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,273
Wizzair yolcusu kalmasııın !..
1 saat gecikmeli kalktık , ama sorun yok.Bu arada Sofya’da havalimanı neredeyse şehrin içinde ve ‘Miniatürk’ kıvamında... Çok kullanışlı buldum bizim heyyula(!) ile karşılaştırınca...
Liste de araba kiralama şirketinin deski üzerindeki detay bilgiler
B2A6F228 7F4E 45F4 A3E7 1D14E1A81338
75B56F9C 8C79 4E66 9CBA 602750942360

Etiketler

E2657EC5 EFFC 4BB3 B711 6619F56980D4
38AF36C0 A515 4D31 BC81 4DF32836D4FB
D71A06A9 3FD2 49FE 843C FCA6874343A5

1) Pueblo Espanol , bizim miniatürk? benzeri...Pek tutmadım
2)Katslan Nasyonal Galeriye giden yolda..Merdivenler ne kadar geniş , sadece burada yürümek bile ferahlatıcı
3)Magic de mont juic denen yer..Öndeki havuzda müzik eşliğinde sular fışkırıyor (show) , tepedeki Nasyonel Galeriye doğru da şelaleler falan....Güzel bir ortam , caddeler tur otobüsleri ile dolu...

DE1CD5BF 0D20 4C66 9AA0 EFE1EB62CBD3
9AA173A2 E683 4E57 A117 1BDF81774EEC

Catalunya Meydanına doğru yürüyoruz, bir duvar? çıktı karşımıza !..
Önündeki kalabalık dağılınca anladık ne olduğunu...Seramiğe işlenmiş tek tek fotoları büyük ölçekte birleltiren sanatçı , vermiş mesajını....

8028BB0A 77C7 444F BFEE 1FC6938FA4FC

Buradaki 8-10 kökten çıkan dalların yükseldikçe farklı kombinasyonlardaki kavuşmaları , insanlık için bir işaret veriyor...Alana, almak isteyene tabii...

Biz bu anıtı yapsak , yukardan aşağı doğru bu bağları ÇÖZMEYE ÇALIŞAN 3-4 tane de siyasetçiyi eklememiz gerekir...
:eek::mad:o_O

22453FE2 5934 49ED 9574 189840C17567
677D6926 565F 4D67 B7F3 3B07AA7A778E
268D2434 6CE1 418C 8766 4E2251698B65
3B1B73F0 74A1 421B 8B65 208486CB0A7B
24AB7D5B 3B93 43F9 815D D681FF629147

Günün erken saatlerini(14-20) Girona’da geçirdik...Öncelikle Otoban aklımda kalmış hemen bahsedeyim: Giderken 3-4 yerde durup oara ödedik ve fiş aldık.Toplam 5 euro-90 km için..
Dönüşte navi bize bir yol gösterdi.Otoban girişinde kart verdi makina, çıkışta para istedi:7,5 euro...
Bunla da bitmedi , bu ödeme sonrası yine bir yerde para istedi makina 1,66 da orada verdik!?!
Madrid yolunu Otobansız mu gitsek ne???

Girona’da ise binlerce(!) otoluk park yeri yapmış yönetim , ücretsiz(!)
Otoparktan çıkıp ıhlamur ağaçları altında nehrin kıyısından Katedrale geliniyor...Köprüyü geçinceye kadar 500m var yok.. Sonra surlara tırmandık falan...Yorgunluk atarken de Paella yeme ‘merak’ımızı giderdik.Tavada pişirilen bol domates soslu pilav, içinde deniz mahsulleri ...Dietimize pek uygunndeğil ama, mecburiyet :(:smileycat:

3. fotodaki meydan tam bir dikdörtgen oluşturuyor.Sanırım tüm güney avrupada bu var...Barcelona’da da ....adını unuttum?.....Ramblas’a hemen komşu bir yerde vardı aynısı...Eskiden hatırladığım birçok şehirde bu var...Roma? etkisi mi?..Bilenlere soralım ;)

Evet bey , teşekkürler...Siz tam bu mesajı yazarken bşz Park Güell’den Plaça Catalunya’ya gelmiş arabayı park ediyor(muşuz)duk...Tapas ve Paella sonrasında kendimizi o bölgede kaybettik, Barceloneta’da bulduk(!):eek:o_O
Bu arada bir köşeyi dönüverince karşımıza çıkan meydan(cık)lardaki müzik grupları , dinleyen ve dans eden insanların neşesi ,bitmeyen geceyi İspanyolların nasıl keyifle yaşadıklarını gösteriyordu adeta...

Mesajları bir türlü gönderemedim gezi boyunca . Ya foto yükleyemedim , ya da yazıyı yazarken internet bağlantısı koptu falan:worried: Bu nedenle dönüşte yaparım paylaşımları diyerek biraz vakit kazanmak da istedim . (Yukardaki mesajda 'Janberk Bey' yazmışken bile buraya yansımaması durumun özeti aslında)

Fotoları derleyip toparlamadan ÖNCE -hazır elim değmişken- gezinin yediğimiz 'GOL'ünü söyleyeyim : Dönüş Uçağını 1-2 dk. ile kaçırdık !...:eek::sweat:o_O

WizzAir acentasına ulaştığımızda , şirketin -biz gibi- uçağı kaçıranlar için 75 Euro'ya tek yön bileti sattığını öğrendik ve aldık....Amaaaa , 2 gün sonraya !...Bunlarla uğraşırken saat 12:00'yi geçti...Barcelona El Prat Havalimanı terkedilmiş bir binaya döndü !.. Gece uçuşları 1-2 tane !.. Sabah 05:00'te hayat canlanıyor tekrar ... Booking'den Estacion del França'nın karşısındaki bir yere rezervasyon yaptık ertesi gece için . Çoluk çocuk havaalanında geceledik(!):tired::(:confused:

Murphy Barcelona'daydı o gün -adeta !..:eek::(
Saat 14:00 gibi daha önce de parkettiğimiz otoparka arabayı bıraktık . 8 saat daha vaktimiz vardı nasılolsa !.. Check-in de sabah tan yapılmıştı . Uçağımızın hareketi saat 22:30'daydı(aklımda olan!!)
Saat 19:00 gibi şehirden hareket etsek , rahat yetişecektik uçağa , şehre mesafe 10-12 km olup trafik rahat akıyordu ... Ramblas senin-Pl.Cataluna benim dolaşırken saat 18:00 oluverdi . Bir pazaryerine girip 2 tapas yeme niyetiyle başlayan ''İhmal Zinciri''nde attığımız yazı/tura HEP YAZI geldi ... Tapas sonrası otoparka dönüşte çocukların WC ihtiyacı...Girdiğimiz ElCorteIngles'in wc'sinin 9. katta olması...Su almak için 2-3 dk kaybedilmesi...Otopark'a giderken yanlışlıkla 1 blok ileriye gidip dönülmesi...Arabayla yola çıkıp ters yola girmek...(Yol açıktı gerçi , trafikte zaman kaybı olmadı)...Havaalanı girişindeki benzinciden deponun fullenmesi...Rent a Car otoparkının girişinin 2-3 dk geç bulunabilmesi ... Arabayı Firefly değil de Goldcar otoparkına bırakınca , görevlinin talebiyle yerinin değiştirilmesi sırasında 1-2 dk kaybı...Veeee terminale girerken CHECK-IN EVRAKLARINA BAKARAK(!) UÇUŞ SAATİnin farkına varılması ile başlayan tempolu koşu:weary:o_O:eek:

Terminale girdikten sonra TERS yöne hamle edilip de geri dönüp ÜST KATtaki 'Departures' bölümünü bulmak...Bagaj kontrolünde 2 çantanın açılması , tablet ve tırnak makası(?) aranması...Pasaport kontrolü sonrasında W42 kapısına koşan çocukların gözden kaybedilip Y54-56 kapısına doğru hamle edilmesi...Çocukların Boarding kapısına ulaşması....Oradaki görevlinin biz(anne-baba) gelmeden işlem yapmakta gecikmesi...Kaptan'ın kapıyı kapattırması....Biz kapıya geldikten sonra , körükte bekleyen uçağın kokpiti ile karşı-karşıya olduğumuz halde ; körük uçaktan çekilmeksizin uçağın yaklaşık 10 dk daha beklemesi ... Boarding Görevlisinin ''...Çocuklar ile aynı anda gelseydiniz Kaptan alacaktı , 1 dk daha geç kaldınız...'' mealindeki açıklamaları ile iyice gerilmiş sinirlerin boşanması...:sweat::weary::sweat::weary:

Evet , bunca sefer atılan paranın YAZI gelmesi sonucu , Murphy(?) bize yapacağını yaptı...:sweat::confused:
ASLINDA tabii ki de bu ''Murphy'' içimizdeki Murphy !..
Apaçık ihmallerimizin bileşkesi ...
Gezinin son günündeki gevşemenin , kontrolsüzlüğe dönüşüp bu sonucu doğurması ...:worried:

Böylece Sofya'ya dönüş sonrasında yapacağımız 2 gecelemeli Burgas(Sunny Beach) dinlencesi de uçtuuuu gittiii !!.. :sweat::confused::oops:
Gezini maliyeti de 500 Euro civarında ARTTI haliyle ...:weary::eek::weary:

Mesajları bir türlü gönderemedim gezi boyunca . Ya foto yükleyemedim , ya da yazıyı yazarken internet bağlantısı koptu falan:worried: Bu nedenle dönüşte yaparım paylaşımları diyerek biraz vakit kazanmak da istedim . (Yukardaki mesajda 'Janberk Bey' yazmışken bile buraya yansımaması durumun özeti aslında)

Fotoları derleyip toparlamadan ÖNCE -hazır elim değmişken- gezinin yediğimiz 'GOL'ünü söyleyeyim : Dönüş Uçağını 1-2 dk. ile kaçırdık !...:eek::sweat:o_O

WizzAir acentasına ulaştığımızda , şirketin -biz gibi- uçağı kaçıranlar için 75 Euro'ya tek yön bileti sattığını öğrendik ve aldık....Amaaaa , 2 gün sonraya !...Bunlarla uğraşırken saat 12:00'yi geçti...Barcelona El Prat Havalimanı terkedilmiş bir binaya döndü !.. Gece uçuşları 1-2 tane !.. Sabah 05:00'te hayat canlanıyor tekrar ... Booking'den Estacion del França'nın karşısındaki bir yere rezervasyon yaptık ertesi gece için . Çoluk çocuk havaalanında geceledik(!):tired::(:confused:

Murphy Barcelona'daydı o gün -adeta !..:eek::(
Saat 14:00 gibi daha önce de parkettiğimiz otoparka arabayı bıraktık . 8 saat daha vaktimiz vardı nasılolsa !.. Check-in de sabah tan yapılmıştı . Uçağımızın hareketi saat 22:30'daydı(aklımda olan!!)
Saat 19:00 gibi şehirden hareket etsek , rahat yetişecektik uçağa , şehre mesafe 10-12 km olup trafik rahat akıyordu ... Ramblas senin-Pl.Cataluna benim dolaşırken saat 18:00 oluverdi . Bir pazaryerine girip 2 tapas yeme niyetiyle başlayan ''İhmal Zinciri''nde attığımız yazı/tura HEP YAZI geldi ... Tapas sonrası otoparka dönüşte çocukların WC ihtiyacı...Girdiğimiz ElCorteIngles'in wc'sinin 9. katta olması...Su almak için 2-3 dk kaybedilmesi...Otopark'a giderken yanlışlıkla 1 blok ileriye gidip dönülmesi...Arabayla yola çıkıp ters yola girmek...(Yol açıktı gerçi , trafikte zaman kaybı olmadı)...Havaalanı girişindeki benzinciden deponun fullenmesi...Rent a Car otoparkının girişinin 2-3 dk geç bulunabilmesi ... Arabayı Firefly değil de Goldcar otoparkına bırakınca , görevlinin talebiyle yerinin değiştirilmesi sırasında 1-2 dk kaybı...Veeee terminale girerken CHECK-IN EVRAKLARINA BAKARAK(!) UÇUŞ SAATİnin farkına varılması ile başlayan tempolu koşu:weary:o_O:eek:

Terminale girdikten sonra TERS yöne hamle edilip de geri dönüp ÜST KATtaki 'Departures' bölümünü bulmak...Bagaj kontrolünde 2 çantanın açılması , tablet ve tırnak makası(?) aranması...Pasaport kontrolü sonrasında W42 kapısına koşan çocukların gözden kaybedilip Y54-56 kapısına doğru hamle edilmesi...Çocukların Boarding kapısına ulaşması....Oradaki görevlinin biz(anne-baba) gelmeden işlem yapmakta gecikmesi...Kaptan'ın kapıyı kapattırması....Biz kapıya geldikten sonra , körükte bekleyen uçağın kokpiti ile karşı-karşıya olduğumuz halde ; körük uçaktan çekilmeksizin uçağın yaklaşık 10 dk daha beklemesi ... Boarding Görevlisinin ''...Çocuklar ile aynı anda gelseydiniz Kaptan alacaktı , 1 dk daha geç kaldınız...'' mealindeki açıklamaları ile iyice gerilmiş sinirlerin boşanması...:sweat::weary::sweat::weary:

Evet , bunca sefer atılan paranın YAZI gelmesi sonucu , Murphy(?) bize yapacağını yaptı...:sweat::confused:
ASLINDA tabii ki de bu ''Murphy'' içimizdeki Murphy !..
Apaçık ihmallerimizin bileşkesi ...
Gezinin son günündeki gevşemenin , kontrolsüzlüğe dönüşüp bu sonucu doğurması ...:worried:

Böylece Sofya'ya dönüş sonrasında yapacağımız 2 gecelemeli Burgas(Sunny Beach) dinlencesi de uçtuuuu gittiii !!.. :sweat::confused::oops:
Gezini maliyeti de 500 Euro civarında ARTTI haliyle ...:weary::eek::weary:

İklil hocam okurken bile o kadar gerildim ki sizin hislerinizi tahmin bile edemiyorum, çok geçmiş olsun ama her şeyden önemlisi sağlık olsun diyelim ve bunuda bir anı olarak cebimize koyalım, 2015’de çıkacağım İtalya seyahatinden sadece bir gün önce “izinler iptal edildi” haberini aldım, 2016 18 Temmuz’da gideceğim Kıbrıs seyahatim malum 15 Temmuz’da yaşananlardan dolayı iptal edildi, yine 2016 Eylül ayına aldığım Viyana seyahatim ohal ilan edilince güvenemedim ve kendim iptal edip daha sonra giderim dedim, 2017’de iki aile gecenin saat 22’sinde Roma’da evden atıldık, yine 2017’de iki araç Slovenya otobanında 150’er Euro ceza yedik, hayret 2018 Harika geçti ve 2019 seyahatimiz memlekette, ardından hava limanında ve Almanya’da ilk gün hastanelerde geçti önemli birşey değil benim kız viral bir enfeksiyon sonucu bol bol istifra etti, ikinci gün maşallah toparladı, demem o ki İklil hocam sağlık olsun para yine yerine koyulur “zaten çok problem ettiğinizi düşünmüyorum” bir akşam dostlarla birlikte yaktığınız mangal başında heyecanla anlatacağınız bir anı olarak inşallah hatırlarsınız..:smiley:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

İklil hocam okurken bile o kadar gerildim ki sizin hislerinizi tahmin bile edemiyorum, çok geçmiş olsun ama her şeyden önemlisi sağlık olsun diyelim ve bunuda bir anı olarak cebimize koyalım, 2015’de çıkacağım İtalya seyahatinden sadece bir gün önce “izinler iptal edildi” haberini aldım, 2016 18 Temmuz’da gideceğim Kıbrıs seyahatim malum 15 Temmuz’da yaşananlardan dolayı iptal edildi, yine 2016 Eylül ayına aldığım Viyana seyahatim ohal ilan edilince güvenemedim ve kendim iptal edip daha sonra giderim dedim, 2017’de iki aile gecenin saat 22’sinde Roma’da evden atıldık, yine 2017’de iki araç Slovenya otobanında 150’er Euro ceza yedik, hayret 2018 Harika geçti ve 2019 seyahatimiz memlekette, ardından hava limanında ve Almanya’da ilk gün hastanelerde geçti önemli birşey değil benim kız viral bir enfeksiyon sonucu bol bol istifra etti, ikinci gün maşallah toparladı, demem o ki İklil hocam sağlık olsun para yine yerine koyulur “zaten çok problem ettiğinizi düşünmüyorum” bir akşam dostlarla birlikte yaktığınız mangal başında heyecanla anlatacağınız bir anı olarak inşallah hatırlarsınız..:smiley:

Kızının hastalığına çok üzüldüm , buruk bir gezi başlangıcı olmuş , geçmiş olsun . Umarım devamı sorunsuz ve keyifli geçmiştir .
Tabii ki her işin başı sağlık diyoruz ve maddi kayıpları önemsememeye çalışıyoruz . Hastalıkların da hayatın bir parçasını unutmadan ve başa geldiği zaman da sabırla kabullenerek , insanoğlu olarak yapabileceğimiz/yapmamız gereken de bu olsa gerek ...

Geziyi paylaşmaya devam etmeden ÖNCE -duygularım da tazeyken- bu aksaklığı paylaşmak istedim ; TIP alanında rastladığımız 'herşeyin planlandığı gibi gitmeyebileceği' komplikasyon? dediğimiz hususların seyahatler açısından da karşılaşılabileceğini anımsatmak istedim Gezginlere ... B-plan(lar)ının önemini bir kez daha gözönüne sermenin yararlı olacağını düşündüm .

Bu vesile ile büyük usta Zweig'ın bugünlerde elimde olan kitabının önsözünden bir bölüm paylaşmak isterim :
''...Başka zamanlarda kendi halinde, peşpeşe ve yanyana gelişen olaylar, herşeyi belirleyen ve herşeye karar veren o bir tek anlık zaman dilimi içine sıkışıverir. Tek bir evet, tek bir hayır, bir anlık erken davranma ya da bir anlık geç harekete geçme, bu anı, yüzlerce kuşak da geçse, asla geri getiremez ve bu yitirilen an, bireyin ve ulusların yaşamını ve hatta bütün bir insanlığın yazgısını belirler...''

Bu denli dramatize etmiyorum tabii ki , ama ''İnsanlığın yıldızının parladığı anlar'' kitabındaki bu güçlü ifadeleriyle Stefan Zweig -adeta- hislerime tercüman olmuş....Zamanın ötesinden bir yerden .(Kitap 12 tarihi anı hikaye ediyor . İstanbul'un fethi-Kerkaporta da bunlardan birisi . Seyahat sırasında keyifle okunacak bir şaheser)

Ögrenip ders almak için soruyorum:Ceza sebebi neydi?

Geçmiş olsun gezilerin sayısı arttıkça şanssızlık yaşama ihtimalide yükseliyorbir kez seyehat edenin başına tatsız hiç bir şey gelmezken yirmi kez geziye çıkan birinin başına mutlaka talihsiz bir olay geliyor.Bizim dört yıl önce nordkap’a yaptığımız gezide karavanımız Norveç fyordlarında arıza yapınca beş gün yolda kaldık,aracı çalıştırıp dönüşe geçdiğimiz ilk gün avm otoparkında bıraktığımız karavanın yanına yaklaştığımızda camdaki ceza makbuzu dikkatimizi çekti makbuz elimize almadan karavanın kapısının açık olduğunu gördük,içerisi talan edilmişti hırsız girdiğini anlamamız geç olmadı.bu kadar aksiliğin üst üst gelmesi canımızı çok sıkmıştı ancak şimdi tebessümle hatırlıyoruz.

3086C008 0C0B 4E18 9B53 F7750C8DCBDF
12068612 4ADD 4D10 A8F0 A456A2D467A1
5180823B E300 4398 ACF6 8094B341775D
Güell Park......
Son resim ise bir ‘ithalat çalışması’(!)..
Türkiye’de Badadizz - Sooaann eksiğini iber yarımadasından -hesaplı?- kapatmak mümkün olur mu?

Olmaaaaz !!!...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.