DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Arabalı Aile(3) Vamos A Barcelona & Madrid

'AVRUPA' forumunda iklil konyalilar tarafından 24 Nisan 2019 tarihinde açılan konu 1497 kişi tarafından okunmuş, 38 cevap yazılmıştır

1. nasilgezdim

nasilgezdim Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    6
    Takipteyiz, hayirli yolculuklar.

2. nasilgezdim

nasilgezdim Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    6
    Harika fotolar. Barselona cok guzel

3. umidin

umidin Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1
    merhabalar,ben ümit demir.sizinkine çok benzer bir ispanya gezisi ayarladım.Ama kafamda bazı soru işaretleri var.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Sizden aldığım cesaretle ben de sofya-barselona ryanair den bilet aldım.
    Arabamla sofyaya gidip arabayı park and fly yada hotel ibis parkına bırakmayı düşünüyorum bu park yerlerinde sorun oluyor mu.Siz park yeri ve dönüşünde alma noktasında sorun yaşadınız mı?
    Anladığım kadarıyla her iki park firması da havaalanına servisle bırakıyorlar?dogru mu bu?
    dönüş uçağı gece saat 23:30 gibi olacak,bu saatte arabayı almada ve park yerine ulaşmada sorun yaşarmıyım.
    barselonada araba kiraladım 1100 euro teminat istiyorlar.Araba kiralamada sorun oluyor mu?Kafamda deli sorular var.

4. iklil konyalilar

iklil konyalilar Geziyorum !.. Öyleyse VARım !..

Alınan Beğeni:
    407
    Meslek:
    Göz Doktoru
    Merhaba Ümit bey,
    Telefonum kullanım dışı oldu ve fotoları eklemeye devam edemedim... En kısa sürede tamamlayacağım inşallah...

Park yeri ile ilgili hiçbir sorun yok, hatta uçağı kaçırdığımız için 2gün fazla da kaldı, gece 01:00'de aldık arabayı...
    Ayrıca rezervasyon yapıp Park&fly'a mail attığınızda da aynı gün içinde dönüş yapıyorlar. Rahat olabilirsiniz o konuda. Ödemeyi de k. Kartı ile yaptım, arabayı alırken...
    Otokiralamada Karta blokaj koyuluyor. Sa ırım bir ceza? veya hasar? durumu için....
    Yalnız ceza yememek mümkün değil, bir türlü çizgi renkleri ve park ile ilgili kuralları kavrayamadım...
    Dönüşte,arabayı teslim ettiğimde bir extra ödemedim...
    Blokaj kalkana kadar da korku(!) ile bekledim... Şükür bir extra ödeme çıkmadı...
    Kiralık Araç şirketinden şunu öğrenin : Şehir merkezlerindeki ZONA AUTORISADA lara kiralık araba ile giriş SERBEST Mİ?? Eğer serbestse çok rahat edersiniz...
    Pazartesi İstanbulda olacağım, sizin için geç değilse konuşuruz yine... Rotanız belli mi?

5. umidin

umidin Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1
    BArcelona girona valenciya cordoba malaga sevilla lisbon madrit toledo şeklinde kalacağım yerler olarak bu şehirlerde bazılarında bir bazılarında 2 gece kalacağım.bu arada record firmasından rentalcars com üzerinden araç kiraladım.kiralık araçla şehir dışına çıkmak yada ülke dışına (portekiz lisbona geçmek istiyorum)sorun olur mu?bulgaristan için vinyete internetten satın alabiliyormuyuz? zona autorisada dediğiniz bölgeler park alanları mıdır?
    sanırım araç parkları çok sorun olmuştur.

iklil konyalilar bunu beğendi.

6. iklil konyalilar

iklil konyalilar Geziyorum !.. Öyleyse VARım !..

Alınan Beğeni:
    407
    Meslek:
    Göz Doktoru
    Portekizce geçiş için Record firmasıyla iletişime geçin. Extra ödeme çıkacaktır(en azından sigorta için)...
    Zona Autorisada; izin ile girilen bölge-şehir merkezleri genellikle...Burada yaşayanlar/işyeri olanlar trafiğe veya belediyeye arabanın plakasını kaydettiriyor... EDS vb kamera ile izlenip de tespit edildiğinde ceza gelmiyor. (Belki? kiralık arabalar şirket tarafından zaten kayıtlı olabilir?) Sormakta yarar var.. . Değilse, bu bölgelerden uzak durmalı tabii...
    Mesela Toledo'da şehrin en uç noktalarına arabayla tırmandık, bir yere parkettik... 60 Euro park cezası sileceğe takılı bulduk. Yırtıp attık tabii(?!?!?) Bloke edilen K. Kartından da çekilmedi??? şansımıza...
    Bulgar vinyeti için: internet ten alabiliyorsunuz onu... Madrid'te arabayı Ring diyebileceğimiz bir çevreyolu? nun UZAĞINA bırakıp merkeze metro ile geldim.. 2 gün araba orada kaldı. Beyaz çizgili yol kenar parkı...
    Bundan Önce otele arabayla gidip aileyi ve eşyaları bıraktım, ki otel ZONA AUTORISADA bir caddede idi(!)... Bu bölgeleri önceden tespit etmek? de zor görünüyor ...
    Bir de paralı yollar çok pahalı. Navigasyonda bunları hariç bırakıp yol seçerek kullandım...
    Michelin road map'te otoyol ücretleri de yazıyor...

umidin bunu beğendi.

7. umidin

umidin Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1
    Verdiginiz bilgiler altin degerinde tesekkur ederim

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...