Arabalı Aile(3) Vamos A Barcelona & Madrid

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan iklil konyalilar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 68
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,241

iklil konyalilar

Geziyorum !.. Öyleyse VARım !..
Yer
istanbul
Sevgili Gezenbilir Ailesi ;

Bir kez daha aileyi yollara dökeceğiz bu Haziran anlaşılan .:smileycat:
Hem de bu kez rotayı biraz saptırarak , biraz uçak biraz araba ile seyahat ederek İspanya'ya gideceğiz .
Sevgili Kumitas'ın geçen yıl verdiği ilhamla , oraya uçakla varıp araba kiralamayı düşündük . Şehiriçi gezilerini de metroyla yapacağız artık ...:wink:
Çok sıcak bir mevsimde planladık geziyi , ama okullar falan da kapanmadan gidemeyiz ki !..:confused:
Gezinin en güzel kısmı belki de gezinin hayalini kurmakla geçen geziyi planlama ve gezi tarihini iple çekme dönemi ...
İlk gezimizi planlama döneminden itibaren paylaşmıştım
Arabalı Aile Venedik'e Giderken ....
Hem de gezerken aynı günlerde fotoları+yazıları paylaşıma devam etmiştim . Bayağı yorucu ve o kadar da keyifli bir gezi olmuştu .
İkinci gezimizi ise , döndükten sonra paylaşmış , gezerken bir yandan da paylaşım telaşı yaşamamıştım .
Arabalı Aile(2) Belgrad-budapeşte Yolunda

Bu kez de seyahat tarihine epey uzunca bir zaman var. Öyleyse en baştan başlayayım : Planlama ve rezervasyonlardan . Sonrasında da bakalım geziyle simültane paylaşmak daha güzel gibi geliyor bana , sıcağı sıcağına , dumanı tüterken :rolleyes: Yapabildiğimiz kadarıyla yaaaniii !..:smileycat:

Umarım bir terslik yaşanmaz ve zamanında bu geziyi gerçekleştirebiliriz . Bu kez yurtdışı çıkışımız arabayla olsa da ''Uçak bağlantısı'' zamanlama konusunda bizi biraz zorlayacak ...:worried:
Çünkü Barselona uçuşumuz İstanbul'dan değil SOFYA'dan !...:eek:o_O:tonguewink:

Etiketler
''...Bu da nerden çıktı böyle?..'' dediğinizi duyar gibiyim ... Bir 'internet-gezgini(!)' olarak zaman zaman web üzerinde seyahatler(sanal) yapıyorum . Bunlardan birisinde de bir uçuş-arama-motoruna(reklam olmasın) denk geldim...Avrupa'nın hesaplı uçuşlarının Türkiye'ye pek nadir uğradığını gördüm . Ama batı komşularımıza uğruyor bu uçuşlar !. ''..Pekiii Sofya'ya kadar İstanbul'dan 500 km yapmaya değer mi?..'' diye soruyorsunuz tabii :
4 kişi olunca , bir de bu gezi dönüşüne 2 gece Sunny Beach dinlencesi eklenince hesabımıza geldi açıkcası .
Haaaa !.. Bu arada Sofya Havaalanı websitesine de girdim . Oradan da seçtiğim şirketin uçuşlarını birkaç gün taradım . Yarım saati pek aşan bir rötar ile karşılaşmayınca , biletleri aldım ...
Barcelona'dan kiralacağımız araçla Valensia-Madrid gezip yine Barselona'dan uçacağız kısmetse .
Bir acemilik yapıp araç kiralamada depo seçeneğini ''Full-Full'' seçmeyince , 'Depo doldurma parası? gibi bir bedel ödemem gerekti . :-( :-(

Barselona'da bir daire , Madrid'de de bir Hostal(?) tuttuk ... Şimdiden program kaba hatlarıyla oluştu..
İspanya turlarını da web'den takip edip göreceğimiz yerleri bulacağız bundan sonra...
Tabii ki Gezenbilir'deki İspanya gezilerini de unutmadan !...
Öncelik Gezen+bilen'lerin tecrübelerinde olacak

Metro barcelona 2019

''...Bu da nerden çıktı böyle?..'' dediğinizi duyar gibiyim ... Bir 'internet-gezgini(!)' olarak zaman zaman web üzerinde seyahatler(sanal) yapıyorum . Bunlardan birisinde de bir uçuş-arama-motoruna(reklam olmasın) denk geldim...Avrupa'nın hesaplı uçuşlarının Türkiye'ye pek nadir uğradığını gördüm . Ama batı komşularımıza uğruyor bu uçuşlar !. ''..Pekiii Sofya'ya kadar İstanbul'dan 500 km yapmaya değer mi?..'' diye soruyorsunuz tabii :
4 kişi olunca , bir de bu gezi dönüşüne 2 gece Sunny Beach dinlencesi eklenince hesabımıza geldi açıkcası .
Haaaa !.. Bu arada Sofya Havaalanı websitesine de girdim . Oradan da seçtiğim şirketin uçuşlarını birkaç gün taradım . Yarım saati pek aşan bir rötar ile karşılaşmayınca , biletleri aldım ...
Barcelona'dan kiralacağımız araçla Valensia-Madrid gezip yine Barselona'dan uçacağız kısmetse .
Bir acemilik yapıp araç kiralamada depo seçeneğini ''Full-Full'' seçmeyince , 'Depo doldurma parası? gibi bir bedel ödemem gerekti . :-( :-(

Barselona'da bir daire , Madrid'de de bir Hostal(?) tuttuk ... Şimdiden program kaba hatlarıyla oluştu..
İspanya turlarını da web'den takip edip göreceğimiz yerleri bulacağız bundan sonra...
Tabii ki Gezenbilir'deki İspanya gezilerini de unutmadan !...
Öncelik Gezen+bilen'lerin tecrübelerinde olacak

Ekli dosyayı görüntüle 512474
Biz Turkiyeden çıkarak Barcelona/ Valencia/Toledo/ Madrid yaptık. 3 gün Barselonada araç kullanmadık. Sonrası için tren bileti ararken telefona düşen promosyondan 35Tl ( Evet 35 Tl) 2018 Otomatik vites Mercedes Vito düşürünce unutulmayacak bir güzel gezi oldu.

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Biz Turkiyeden çıkarak Barcelona/ Valencia/Toledo/ Madrid yaptık. 3 gün Barselonada araç kullanmadık. Sonrası için tren bileti ararken telefona düşen promosyondan 35Tl ( Evet 35 Tl) 2018 Otomatik vites Mercedes Vito düşürünce unutulmayacak bir güzel gezi oldu.

Tam bir piyango olmuş gerçekten de:smiley:
Araç kiralarken karşıma hakikaten inanılmaz rakkamlar çıktı ... İnanamadığım için nispeten 'makul' bulduğum seçeneği tercih ettim .:eek:

Bu arada geziyle ilgili şu hazırlıkları yaptım :
18'inde İstanbul'dan çıkıp , Sofya'da gecelemeyi planladık . Orada şehir merkezine yakın bir ev rezerve ettik . Ayrıca Sofya Havalimanına ücretsiz Shuttle servisi olan Park&Fly-Sofya'da da arabaya yer kiraladık (57Leva) . Dönüşte 28'i sabaha karşı arabayı alıp , Burgas-Sunny Beach'e devam edeceğiz . Sunny Beach'te de 2 gece konaklamayı da dün itibariyle hazır ettik .
Pazar günü de döneceğiz inşallah ...

2014 yılında sizinkine benzer bir tur yapmıştık,o zaman thy malaga’ya yeni hat açtığı için uçak biletlerini çok ucuzdu.aracı da hesaplı kiralayınca endülüs bölgesine portekiz’i de katmış müthiş bir hafta geçirmiştik.yunanistandan olan uçuşları araştırdığımda pek hesaplı gelmedi demek bulgaristana da bakmak gerekiyormuş:smiley:.iyi geziler, baş döndüren gezinizin notlarınızı bekliyoruz.

Bu aralar gündem çok yoğun . Bir yandan gözümüz Euro kurunda :(:eek::mad:
Bir miktar nakit doğru zamanlamayla hazır olsa da , kart kullanımlarında o günkü kur ne olacak(?) endişesini duymamak imkansız . İstanbul seçiminin tekrarı bizi ne yazık ki yurtdışında yakalıyor :weary:
YSK'nın gadrine uğradık(!) :worried: Yapacak birşey yok , çaresiz katlanacağız başımıza gelecek sonuca .
BELKi(?) bir kez daha da tekrarı olabilir , neden olmasın??? O zaman kullanma şansı buluruz biz de oyumuzu . :smirk:
İnanıyorum ki biz burada olmasak da herşey çok güzel olacak ...:smileycat:

Barcelona'da her köşebaşında belediyenin bisikletleri var , belki onlardan şehiriçinde yararlanmak gerekecek . Metro ağı da oldukça geniş ve T10 ticket diye birşey var , herhalde onu kullanacağız . Arabayı uygun bir yere parkedip şehri yaya gezmek her zaman en doğrusu değil mi ?:wink:

Bu arada Barcelona -Liverpool futbol maçları(3-0 / 0-4) ve Anadolu Efes-Barcelona basket maçlarıyla BARCELONA epey anılır oldu bugünlerde . Biz de kalacağımız evin sahibi Enrique ile mesajlaşmaya , ahbaplık etmeye başladık bu tür vesileler ile .
Geçen haftaki İspanya Genel Seçimlerini bile bir gözden geçirdik , memnun sonuçlardan:Sosyalistler önemli ölçüde oylarını ve meclisteki sandalye sayısını arttırmış . Katalan bağımsızlıkçılar da fazla gürültü yapmıyor anladığım kadarıyla:(
Tur şirketlerinin programlarından ve dostlardan aldığımız tavsiyeler ile internet üzerinden Barcelonayı gezmeye ve de zamanı programlamaya da başladık ...

Bu aralar gündem çok yoğun . Bir yandan gözümüz Euro kurunda :(:eek::mad:
Bir miktar nakit doğru zamanlamayla hazır olsa da , kart kullanımlarında o günkü kur ne olacak(?) endişesini duymamak imkansız . İstanbul seçiminin tekrarı bizi ne yazık ki yurtdışında yakalıyor :weary:
YSK'nın gadrine uğradık(!) :worried: Yapacak birşey yok , çaresiz katlanacağız başımıza gelecek sonuca .
BELKi(?) bir kez daha da tekrarı olabilir , neden olmasın??? O zaman kullanma şansı buluruz biz de oyumuzu . :smirk:
İnanıyorum ki biz burada olmasak da herşey çok güzel olacak ...:smileycat:

Barcelona'da her köşebaşında belediyenin bisikletleri var , belki onlardan şehiriçinde yararlanmak gerekecek . Metro ağı da oldukça geniş ve T10 ticket diye birşey var , herhalde onu kullanacağız . Arabayı uygun bir yere parkedip şehri yaya gezmek her zaman en doğrusu değil mi ?:wink:

Bu arada Barcelona -Liverpool futbol maçları(3-0 / 0-4) ve Anadolu Efes-Barcelona basket maçlarıyla BARCELONA epey anılır oldu bugünlerde . Biz de kalacağımız evin sahibi Enrique ile mesajlaşmaya , ahbaplık etmeye başladık bu tür vesileler ile .
Geçen haftaki İspanya Genel Seçimlerini bile bir gözden geçirdik , memnun sonuçlardan:Sosyalistler önemli ölçüde oylarını ve meclisteki sandalye sayısını arttırmış . Katalan bağımsızlıkçılar da fazla gürültü yapmıyor anladığım kadarıyla:(
Tur şirketlerinin programlarından ve dostlardan aldığımız tavsiyeler ile internet üzerinden Barcelonayı gezmeye ve de zamanı programlamaya da başladık ...
Valencia dan Madride geçerken yol üzerinde Toledoya uğrarsanız güzel bir yeri görmeyi de listenize eklemiş olursunuz.

Evet , aileden iLK talep geldi : ''...Casa de Papel'in çekildiği yeri de görecek miyiz?...'' :(:eek:

Eeeee....Göreceğiz tabii , neden olmasın (?)
Hemen bir internet araştırması yaptım , nasılsa henüz fırsat var :
Casa De Papel’in Çekildiği Yere Gittik!!
Bizden ÖNCE de birileri merak edip gitmiş ... Demek ki dizi gerçekten de ilgi odağında:smiley::smileycat:

Hocam beni gerçekten çok onure ettiniz teşekkür ederim, sizden ve arkadaş çevremden aldığım bu pozitif dönüşler ve tabiri caizse dağıttığım ilhamdan dolayı galiba ben bir gezginim galiba artık ben oldum diyorum kendi kendime..:smiley: çok keyif alıyorum tekrar tekrar mutlu oluyorum, gezi dönüşünde tecrübelerinizi paylaşmanız dileklerimle şimdiden iyi eğlenceler. (2020'de fantastik bir tur hayalim var "Cebelitarık'tan Afrika'ya el sallamak istiyorum" nasipte varsa olur, ben hayalimi kurdum evrene mesajımı yolladım..:smiley:)

Hocam beni gerçekten çok onure ettiniz teşekkür ederim, sizden ve arkadaş çevremden aldığım bu pozitif dönüşler ve tabiri caizse dağıttığım ilhamdan dolayı galiba ben bir gezginim galiba artık ben oldum diyorum kendi kendime..:smiley: çok keyif alıyorum tekrar tekrar mutlu oluyorum, gezi dönüşünde tecrübelerinizi paylaşmanız dileklerimle şimdiden iyi eğlenceler. (2020'de fantastik bir tur hayalim var "Cebelitarık'tan Afrika'ya el sallamak istiyorum" nasipte varsa olur, ben hayalimi kurdum evrene mesajımı yolladım..:smiley:)

...olmaya hep bir adım daha yakınlaşıyoruz :wink:

Varmak değil , varmaya yönelik bir yolculukta olmak ...
Bundan mutluluk duymak , bu mutluluğu da paylaşarak çoğaltmak .
Hayat böyle güzel , ve güzelleştirmeye devam ediyoruz , sizler gibi ilham verenler sayesinde .

Bu arada sizin gezinizin startı yaklaştı sanırım . Mesajları bekliyoruz artık :smirk:

5D2829FD 21AE 468A 96DC 98FC4A9D6A90
......derken o gün geldi çattı !..
Metro’da son hazırlıklar...

‘..Saat 16’da B.paşa’dan yola çıkarız , 22:00 gibi de Sofya’da oluruz..’ dedim , dedim ama olmadı.
İstanbul’dan çıkışımız ancak 1,5 saatte oldu , Hadımköy gişeler civarına anca vardık...Sonra Edirne 1 saat (!)
Klasik CİĞER MOLASI’nı bu kez Selimiye’nin karşısında ‘Bizim Kasap’ta yapıp , hemen Kapıkuleye koştuk..

A4D051F4 E780 4B76 AAA2 87E1DDE90CC1

Önce 2 kapı çalışıyordu Bulgar girişi , bir anda 4’e çıkınca , bekleme düremiz yarım saat oldu :smiley:

Gakat Plovdiv’e doğru , bir araç yanıyor(?)du ve trafik durunca biz de durduk . Ne olduğu anlaşılmıyordu , itfaiye falan gelmiş/gitmiş dediler.
Bir Türk şöför “...ben beklemem geçerim , hem yanan araç kenarda...” dedi gazladı...Baktık ona dur diyen yok , biz de peşinden... :smiley:
Ne dur diyen var, ne de ortada bir resmi üniformalı kimse (!?!)
6964E47E 1152 4BB3 BB22 2C739EE66AFB

Sofya’ya doğru biraz yağmur yağdı..Saat 12’de eve yerleştik , sağolsun Polina da evi yakınmış, dert etmedi gecikmemize...

Bu arada Bulgar Vinyeti değişmiş: Araba plakanızı kayıt yapıp oarayı ödüyoruz.Girişte ve gümrükte de KİMSE UYARMIYOR !...
Huylarını bildiğimizden basıp geçmedik , dönüşte çıkarken bir de “...Niye arabanı kayıt yaptırmadın?..Cezalı öde !...” derler mi diye tırstım açıkcası...
(Brlki de korkum yersiz (?)..Ödemeyen karlı çıkabilir)
Tarife de değişmiş;
1) Haftasonu
2) 1 hafta
3) 1 ay
4) 1 yıl

Benim 10 günü bulacağı için , 1 aylık ödefim:30 Euro (OMV benzin istasyonunda kiosk kurmuşlar, oradan kredi kartıyla yaptım)
Nakit kasaya ödeseydim , 18 Euro alacaktı (!?!)
Bir haftalığı -sanırım- 15 leva idi...

Kimsenin uyarmaması beni huylandırdı açıkcası, bir hinlik olur bunlardao_O:eek::weary:

....Bu arada OMV benzin istasyonunda wi-fi free idi ...Daha sonra başka bir istasyonda da free bağlanabildiğimizi farkettik ...
Geçen seneki gibi , telefonlarımız IÇAK MODU’nda seyahat ediyoruz...
Akşamki mesaj konakladığımız evdendi , bu da biraladığımız Cafe’den...
BilgeNaz’ın telefonu nda da maps.me yüklü(gideceğimiz bölge haritalarını indirdik)
Sofya’da tembel bir gün geçiriyoruz...Vitoşa cd. falan dolaşıyoruz..Hemen cadde bitişindeki tiyatro önünde oturduk...

Tiyatro önündeki bu güzel parkta -nedense?- hiçbir büfe falan yok...Sadece bir Cafe var..Belediye başkanına söylemek lazım , şööyle bir ‘yandaş’a bir
Büfe açtırsın(!)...
Bunlar öyle yapmamış , tutmuş parkın orta yerine her-yanı-CAM bir KİTAPÇI kurdurmuşlar(!?!):eek::smileycat::eek:

Bu Bulgarlar adam olmaz aziziiiiim(!)o_O

:eek:
İyi yolculuklar, vignetin artık internet üzerinden alındığını bilmediğinize ihtimal vermedim yoksa sizi uyarırdım.paylaşımlarınızı bekliyoruz,takipteyim

Bir değişiklik var diye biliyordum , ama gidince öğrenmiş olduko_O
Hiçbir resmi görevlinin bunla ilgili tek kelime etmemesi çarpıcıydı gerçekten :eek:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR