Arabalı Aile Venedik'e Giderken ....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan iklil konyalilar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 197
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,642

iklil konyalilar

Geziyorum !.. Öyleyse VARım !..
Yer
istanbul
Sevgili Gezenbilir takipçileri ;
Uzun zamandır takip ettiğim Karavan-Gezi-Kamp maceraları , beni de birkaç kez yollara düşürdü . Öğrencilik anılarımızın heyecanlarının izinde yurtiçi seyahatler , kısa yurtdışı konaklamalar gerçekleştirdik . Gezenbilir'cilerin tiyolarından yararlandık , kulakları çınlattık :smiley:

iLK olarak bir gezimi sizlerle paylaşacağım . Umarım başladığımız heyecan ve neşe ile sonunu da getiririz .
Henüz ''PLANLAMA'' aşaması olsa da , Gezginler bilir ki en keyifli anlardan biridir . Hayal kurmak ve İspanya'da şatolar kurmakla geçer bu günler.... Seyahatin başlama günü iple çekilir , hazırlıklar tekrar tekrar kontrol edilir , eksikler tamamlanır .

Bir-iki aydır Gezenbilir'i yakın takibe aldım , önerileri not ettim ; Gezenbilir Maceracılarına sorular sorup gelen yanıtlardan bir ipucu bulup / buluşturup bir ''Seyahatli Tatil'' planladım .
Artık bu tatil'in DiNLENDiRiCi mi , yorucu mu olacağına varın siz karar verin (!)...

Uzak hedefimiz Venedik ve çevresi (Verona+Garda?) , fakat yolda konaklanacak her durak bizim için 'küçük hedefler' niteliğinde ... Birçoğunu ilk kez ziyaret edeceğimiz gibi , bazıları ile tanışıklığımız da sadece 'içinden geçip gitmiş olmak'tan ibaret .

Yeşil Pasaportlar için başvurumuzu geçen hafta yaptık . Yeni tip Sürücü Belgesi için de yarın Emniyette olacağız .
Bugünlerde zamanımız geziyi planlamak ve gerekli konaklama rezervasyonlarını yapmakla geçiyor . Kızımın bir de Voleybol Kampı var ki , seyahate CUMA günü'nden çıkmamıza ket vuruyor . Olsun varsın , o da bu kampı uzun zamandır hayal ediyordu . Madem ki Seyahatli Tatil benim hayalim , bir başka aile ferdinin hayaline de engel olmamak gerek :smiley:

18 Haziran akşamı İstanbul'dan yola çıkıp Edirne'de akrabalarımızda konaklayarak başlayacağız turumuza . 19 Haziran akşamına Belgrad iLK Durak olacak inşallah . İstanbul'dan 900 - Edirne'den 700km yol yaptıktan sonra ulaşacağımız Belgrad'da bir Botel'de konaklayacağız : Tuna nehri üzerinde yüzerotel !.. Amsterdam ziyaretimizden beri ailenin aklında !..Ertesi gün de Belgrad'ı gezer , aşkama doğru Zagreb'e direksiyon sallarız .

Etiketler
BALKAN25

Nasıl olsa arabalıyız ... Salı günü Belgrad'da şööööyle bir tur atıp , Zagreb yoluna düşeriz ... Plan böyle . Bu nedenle de Salı gününü Belgrad gezmesine ayırarak , öğleden sonra da Zagreb'e doğru ilerlemeyi düşünüyorum . Yaklaşık 400km ve 4 saat civarı bir yolculuk öngörülüyor ilgili sitelerde ... Uğramak isteyip de pas geçilen o kadar çok güzergah var ki !....
Neyse , elimizdeki ile mutlu olmayı bilelim
Salı akşam Zagreb'de konaklama....Uzun yolculuk sonrası iyi bir uyku.... Çarşambayı yine Zagrebi gezerek değerlendirmeyi planlıyorum .
Bir sonraki durak Ljubliana+Bled gölü gezisi ....
Bunu ERKEN gerçekleştirmek için , 1300km'den sonra Zagreb iyi bir dinlenme mekanı olsa gerek. Çarşamba geceleme yine Zagreb'de.... Perşembe sabah erkenden rotamız Slovenya olacak !...
Ljublianayı pas geçip Bled gölü gezisi , öğleden sonra Ljubliana şehir merkezi , akşam da merkeze yakın bir konaklama bizi bekliyor....
Umarım bizim düldül bize yolda süpriz yapmaz ..... Perşembe günkü bu Slovenya-kısa-turu sonrasında , Cuma sabahı yolumuz direkt Venedik !... Günboyu Vemediğe doyamayız , ama Gezgin yolunda gerek !... Geceleme Miranda'da bir çiftlik evinde ... Hem de 2 gece!...
Horozlar uyandıracak herhalde sabahları
Ctesi Verona+Garda gölüne "Ciao!" diyeceğiz.
Pazar sabahı da İtalya'ya !...
"Ci vediamo dopo!.."
Bakalım 20 sene önce İtalyan Kültür'ü bitirdiğim için aldığım diploma , ne kadar işime yarayacak ???
ihtiyacınız yokken , benim gibi "yeni yabancı dil" öğrenmeye sakın heves etmeyin....
Beni o San Remo müzik festivalleri yoldan
çıkardı , Toto Cutugno'lar mahvetti
Lasciate mi cantare !...
Sono l'italyano .....,

Sonrasını daha planlamadım , planladıkça paylaşacağım bittabi.....

Hemen GUGL-Abi'ye sordum ; Göl içine doğru uzanan burun şeklinde bir yer . ((45.484688 / 10.639360)) Sağlı-sollu villalar ile bezenmiş bir yarımada . Sanki , Dubai'deki ''Palmiye Adası'' ve üzerindeki villalara ilham kaynağı olan yer burasıymış gibi ... En uca varmadan bir-iki Otopark görünüyor . Ayrıca yol kenarlarında da bir sürü araba parketmiş . ÜSTELiK , park çizgileri de BEYAZ . Gezenbilircilerden öğrendiğim kadarıyla , ''ücretsiz park yeri'' anlamı taşıyor bu:wink: ... Fakat tahmini ziyaret günümüz C.tesi olacağı için , beyaz çizgiler içinde park bize kısmet olmayacağa benzer :weary:
BALKAN27

Son düzenleme:

Zaten sehir icine aracla giris yapamiyorsunuz. Sehrin sokaklari o kadar dar. Giriste birakip turunuzu yaya yapabilirsiniz ancak. Ama ayni gun Verona da varsa pas gecin. Yani kalmayacaksaniz yorucu olur sizin icin.

Nacizane 1-2 yardim ;). bEYAZ cizgiler parali MAVI cizgiler bedava (onun icinde nasil anlatim mavi kart lazim resmini daha sonra atabilirim arabada inmem gerek;) venedikin girisinde park pahali 30-40 euro. venedike girmeden kopruye yetismeden solda 1 bufe bulunur busler in durak yeri oranin arkadinda 3-4 euroya park edebilirsiniz.sonrasindada bus Len venedige gidebilirsiniz.

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Nacizane 1-2 yardim ;). bEYAZ cizgiler parali MAVI cizgiler bedava (onun icinde nasil anlatim mavi kart lazim resmini daha sonra atabilirim arabada inmem gerek;) venedikin girisinde park pahali 30-40 euro. venedike girmeden kopruye yetismeden solda 1 bufe bulunur busler in durak yeri oranin arkadinda 3-4 euroya park edebilirsiniz.sonrasindada bus Len venedige gidebilirsiniz.

Bu mavi çizgi-beyaz çizgi (!) olayı önemli tabii !... İnşallah can yakıcı bir 'hatalı parking' yapıp da üzülmeyiz :wink:
''kumita45'' in gezi notlarında var bu detay .... Oradan aklımda kalmıştı ....yorumunuzu bekliyorum .
2 foto paylaşıyorum : 1)kumita45 gezi notlarından alıntı ((Beyaz çizgi parking)) 2)Bahsettiğiniz Otoparklar bunlar olmalı??Venedik girişi'ndeki Otoparklar((köprü öncesi))
BALKAN28
BALKAN29

Son düzenleme:

Bu mavi çizgi-beyaz çizgi (!) olayı önemli tabii !... İnşallah can yakıcı bir 'hatalı parking' yapıp da üzülmeyiz :wink:
''kumitas''ın gezi notlarında var bu detay .... Oradan aklımda kalmıştı ....yorumunuzu bekliyorum .
2 foto paylaşıyorum : 1)kumitas gezi notlarından alıntı ((Beyaz çizgi parking)) 2)Venedik girişi'ndeki Otoparklar((köprü öncesi))Ekli dosyayı görüntüle 61995 Ekli dosyayı görüntüle 61996
Beyaz çizgili alanda parkedili olan Fiat 600 ücretsiz olarak parkettiğimiz nemi köyünde çektiğim fotoğraftır, kızım ile çekilen fotoğraf ise çok belli değil ama Verona da mavi çizgili alana ücretli olarak parkettiğimiz yerde çekildi, şuan işteyim akşam eve gidince araç kamerasında da görüntü paylaşırım, yani kısacası tecrübe ile Beyaz çizgili alan ücretsiz, mavi çizgili alan ücretli, sarı çizgili alan engelli, pembe çizgili alan hamile...
768906ca286d7e532050e4756292801d 32ffd452b3882a72271f956e671270fb

Herkes gitmek ister ama bazıları yola çıkar.

Beyazdı - Maviydi derken:smirkcat:..... Bugün Pasaportlar geldi . Dün öğlen de Ehliyet başvurumuzu yaptık eşimle . Sanırım onlar da kısa sürede gelecek ... Sigortacımı aradım , YEŞİL SİGORTA için de seyahat tarihlerimi verdim ... Yeşil Sigorta derken , bununla ilgili de FORUMlarda değişik bilgiler var ... Yok şu ülkede geçer - bu ülkede geçmez , sınırda yaptırın tekrar ...vb vb gibi .... Güzergâh üzerindeki ülkeler şunlar olacak . Bulgaristan , Sırbistan,Hırvatistan,Slovenya,İtalya....Dönüşte Slovenya,Hırvatistan,BosnaHersek,Arnavutluk(Kosova'yı pas geçeceğim),Makedonya,Yunanistan .... Yeşil Sigorta bilgisi eklerseniz sevinirim . Sigortacım ''Hepsinde geçer!..'' dedi , kesti attı :smiley: Haklıdır inşallah ...

Bu arada planlamalar son gaz devam ediyor : Venedik'ten dönüş yoluna çıktığımda , Rijeka'da bir mola verip Plitvice Gölleri'ne uğrayacağız . Gölleri aslında 2 gün gezmek lâzımmış , ama ancak 1 gün(belki de yarım??) ayırabileceğiz :worried: Devamında Bihac üzerinden(?!?) SarayBosna yolu bizi bekliyor .... Bizim evde son 2-3 senedir bir ''Kedi'' merakı var , bu nedenle bahçe içinde Başçarşı'ya 750metre mesafede bir ev rezerve ettim . Bolca kedi-köpek var . Bizimkilere bu da bir süpriz olacak :smiley: BELKi Başçarşı'yı yalnız gezmem bile gerekebilir .... Kedi-köpekler bu denli seyahatin akışını etkileyebilir :p

Fransa,isvicre, beyaz parali mavi bedava italyada yaniliyor olabilirim. Park icin ise PArking san giuliano Les coordonnées GPS : 45°28'02.61" N - 12°16'45.92" E

Fransa,isvicre, beyaz parali mavi bedava italyada yaniliyor olabilirim. Park icin ise PArking san giuliano Les coordonnées GPS : 45°28'02.61" N - 12°16'45.92" E

Evet ben İtalya için konuşuyorum dediğiniz gibi diğer ülkeler farklılık gösterebilir, Verona'da araç kameramdan elde ettiğim kısa bir video editledim video boyutu yüksek olduğu için ve bir türlü uygun format bulamadığım için youtube kanalıma ekledim paylaşıyorum, inşallah faydalı olur, yeşil sigortaya gelince üzerinde geçerli olduğu ülkeler yazıyor benim yeşil sigortanın ilgili alanının fotosunuda ekliyorum.
Video: https://youtu.be/M5sYvL6Cm9M
Yeil sigorta

İyi geziler takipteyiz,Verona'yı pas geçmeyin bence çok güzel bir şehir.İtalyada park olayı tam bir deli saçması bazı yerlere belli günlerde bazı yerler belli saatlerde park edebiliyorsunuz,birde kısa süreliğine park için ayrılmış alanlar bunlarda sarı çizgiliydi galiba . floransada otoparkların bir kısmını zenci arkadaşlar ele geçirmiş ücretsiz olduğu zamanlarda para istiyorlardı.

Yol mesafelerini ve sürelerini hesaplamaya çalışıyorum bu aralar ... Kilometreler KISA görünse de SÜRE oldukça uzun olabiliyor Balkanlarda !...
Yol kalitesi , viraj yoğunluğu , hız sınırlamaları bunları etkiliyor olsa gerek ....
Bu arada sınır geçişlerinde ne kadar süre kaybedeceğimi de tam hesaplayamıyorum .
Koştura koştura bir seyahat olacak bizimkisi . Öyle anlaşılıyor :weary:
ACABA , internetteki ''iller arası mesafe'' sitesine (veya bir başkasına??) güvenmek gerekir mi yolculuk süreleri açısından ?
EN doğru bilgiyi hangi site veriyor?
Bir de sınır geçişlerini ve tahmini bekleme sürelerini tek tek sorayım (mı?) :

Sırbistan-Hırvatistan(Belgrad-Zagreb yolu) =
Hırvatistan-Slovenya (Zagreb-Ljubliana yolu)=
Slovenya-İtalya(Ljubliana-Venedik yolu)Cuma sabahı=
İtalya-Slovenya-Hırvatistan(Venedik-Rijeka yolu)Pazar sabahı=
Hırvatistan-BosnaHersek(Plitvice-Bihac yolu)=
BosnaHersek-Hırvatistan-Karadağ(Mostar-Duvrovnik-Kotor yolu)=
Karadağ-Arnavutluk-Makedonya(Budva-Lac-Debar-Ohrid yolu///ya da E-762 ve E-852Yi takip mi etmeli?)=
Makedonya-Yunanistan(Ohrid-Bitola-Selanik yolu)=

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.