Arabalı Bi Yardımsever Yok Mudur

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan wtfddm Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 56
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,498

wtfddm

Yeni Üye
Yer
Eskisehir, Turkey
Web
www.facebook.com
Selamlar.5 aylık köpeğimi Eskişehir'den Didim'e götürmem gerekiyor.Hayvan düşmanı bi ülkede/dünyada yaşarken hayvana eziyet etmeden yolculuk yapmak imkansız.Otobüsler bagaj kısmına alırım diyor,tren 11 saat boyunca kafesten çıkaramazsın diyor.Bu yüzden ben de arabalı bi arkadaş arıyorum.İzmir'e kadar gitsek de olur ya da Denizli vs.Gerisini otostopla halledicem zaten ama bu kadar uzun yol boyunca köpekle otostop çekemem ve yardım gerekiyor.2 haftadır yazmadığım yer kalmadı.

Etiketler
Ynt: Arabalı Bi Yardımsever Yok Mudur

yanlis anlayin kopek ciftligi olan yerleri taniyorum kendi kopegimde var.kopeginiz box icinde daha rahat eder buna inanin.arabada bile oldugunuzda kopegin midesi ters doner olume yol acar.eger otobus bagajinda havalandirma yaparlarsa mola yerlerinde hic bisey olmaz merak etmeyin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sakın otobüsle yollamayın. Benim köpeğim öldü otobüs bagajında. Bir kere hava aldırıp su vermemiş vicdansızlar hayvana.

abi o otobus soforunun elemanlarin ayibi.ama emin ol arabadan daha rahat olur kopek icin

abi o otobus soforunun elemanlarin ayibi.ama emin ol arabadan daha rahat olur kopek icin

Sıkıntı olmaz gider, ben İstanbul-Esenler otogardan Trabzon otogara çok defa mukavva kutu içerisinde şaka değil kıymetli horoz gönderdim.
Hem de her mevsim gönderdim hiç bir sıkıntısı olmadı. Horozlar ve tavuklar ve de onların yavruları aynı şekilde zayiatsız gittiler.
Bu horozlar dövüş eğitimli Hint horozlarıydı. Otobüste sıkıntı olmadan köpeğinizde gider.

sisdagili61' Alıntı:
Sıkıntı olmaz gider, ben İstanbul-Esenler otogardan Trabzon otogara çok defa mukavva kutu içerisinde şaka değil kıymetli horoz gönderdim.
Hem de her mevsim gönderdim hiç bir sıkıntısı olmadı. Horozlar ve tavuklar ve de onların yavruları aynı şekilde zayiatsız gittiler.
Bu horozlar dövüş eğitimli Hint horozlarıydı. Otobüste sıkıntı olmadan köpeğinizde gider.
eger hayvan dovusturuyorsaniz yada aracilik ediyosaniz obur dunyada yaticak yeriniz yok acip bakabilirsin ilmihale

Doğrudur Oğuzhan bey, fakat cana kast etmek, hayvan haklarını savunup kuzu pirzolası yemek, kul hakkı yemek, iftira atmak, yalan konuşmak, beytül malı çalmak, doğayı tahrip edip yandaşa kazanç sağlamanın yanında bence hafif kusur dur.
Zaten öbür tarafta çok kişiyle birlikte olacağız, bence sıkıntı yok.
Bu arada asla inançsız birisi değilim.

kuzu pirzola yemekle hayvan dovusturmek cok farklida neyse.hayirli gunler dilerim

Didem Ye?en' Alıntı:
Selamlar.5 aylık köpeğimi Eskişehir'den Didim'e götürmem gerekiyor.Hayvan düşmanı bi ülkede/dünyada yaşarken hayvana eziyet etmeden yolculuk yapmak imkansız.Otobüsler bagaj kısmına alırım diyor,tren 11 saat boyunca kafesten çıkaramazsın diyor.Bu yüzden ben de arabalı bi arkadaş arıyorum.İzmir'e kadar gitsek de olur ya da Denizli vs.Gerisini otostopla halledicem zaten ama bu kadar uzun yol boyunca köpekle otostop çekemem ve yardım gerekiyor.2 haftadır yazmadığım yer kalmadı.

Köpeğinizi cinsine bağlı olmak üzere 6 kg altında ise box içinde uçakta boz içinde yanınıza alabiliyorsunuz.
Trende de yanınıza box içinde alırsanız arada çıkartırsınız zaten. Trende kontrol çok sıkı değil. (Bence bu en iyi seçenek)
Otobüslerde; markalaşmış firmalar kabine almıyorlar. Bazı firmalarda şöförle diyalog kurup box ile yanınıza alabiliyorsunuz. Otobüs bagajına koyacaksanız ve yavru köpek ise uyutmanız gerekir.

Ben de bir köpek sahibi olarak araba da kenarları bariyerli minderinde seyahat ediyor. Uçakla box içinde kabinde gidiyor. Arkadaşlara katılıyorum box ın içinde daha rahat oluyorlar.
Yakın zamanda İstanbuldan - ayvalıka seyahat edicem ama güzergah size çok uygun değil.
Yavru köpek ise yolda mecbur kalmadıkça yemek ve su vermemeye (yada az vermeye) özen gösterin daha önce seyahat etmediyse mide bulantısı vs. olabilir.

mecnunbalci
tüvtürk muayenesi gibi hafif kusurdan sıratı geçerim hesabı

Evet Mecnunbalcı arkadaşım birazda benzer.

oguzhan3434
kuzu pirzola yemekle hayvan dovusturmek cok farklida neyse.hayirli gunler dilerim

Oğuzhan bey, ben başka günahlar da yazmıştım onları atlamayın derim.
Arkadaşlar bence, hayvan dövüştürmekle, gecede kilometrelerce yol koşması gereken köpekleri veya benzerlerini alıp apartman dairelerine hapsedenler bence horoz veya köpek dövüştürenlerden daha masum değiller. Nasıl ki bir kangal köpeği yorulmadan saatlerce koşabilecek bir yapıya sahipse ve doğasında da bu güç varsa Hint horozu da onun gibi dir doğasında mücadele etmek vardır.

hocam onun doğası gereği hayvansal tavrı, doğal mecrası içinde olursa, misal keçilerde tekelerin kafa tokuşturması gibi sorun değil. bakış açısına ringe sokulmuş olanların doğal hayvansal tavırlarından, kendi iradeleri dışında sizin iradenizle faydalanmak, rant sağlamak penceresi eklenince, belki siz içindesiniz pek fark edemiyorsunuz ama dışarıdan baktığımız için hoş ve masumane görünmüyor. konularınıza ve hayvanlar hakkındaki bilgelere hakim olabilirsiniz ama mum dibini aydınlatmaz misali, bazen istenmese de başka mumlara ihtiyaç duyulduğu da gerçektir. köpeğin kızak çekiminde kullanılması da, eşeğin yük hayvanı olarak kullanılması da insanların iradesinde olan işlerdir. hint horozunun veya pitbull gibi köpeklerin dövüşmesi de insan iradesindedir. birinde hayvanın uzun süre yaşatılması amaçtır ve korunur. diğerinde rakibe en çok zarar verecek hale getirmek amaçtır. zaten tavır aldığımız nokta da bu. diğer günahlar günah da benimkiler hafif kusur açıklamanız da dindar biri için aceleyle yazılmış bir cevap olarak düşünüyorum. Allah affetsin demek düşer. bakılan pencereleri çoğaltmaktan zarar gelmez hepimiz faydasını görürüz. inşallah herkes için hayır olan olur.

mecnunbalci' Alıntı:
hocam onun doğası gereği hayvansal tavrı, doğal mecrası içinde olursa, misal keçilerde tekelerin kafa tokuşturması gibi sorun değil. bakış açısına ringe sokulmuş olanların doğal hayvansal tavırlarından, kendi iradeleri dışında sizin iradenizle faydalanmak, rant sağlamak penceresi eklenince, belki siz içindesiniz pek fark edemiyorsunuz ama dışarıdan baktığımız için hoş ve masumane görünmüyor. konularınıza ve hayvanlar hakkındaki bilgelere hakim olabilirsiniz ama mum dibini aydınlatmaz misali, bazen istenmese de başka mumlara ihtiyaç duyulduğu da gerçektir. köpeğin kızak çekiminde kullanılması da, eşeğin yük hayvanı olarak kullanılması da insanların iradesinde olan işlerdir. hint horozunun veya pitbull gibi köpeklerin dövüşmesi de insan iradesindedir. birinde hayvanın uzun süre yaşatılması amaçtır ve korunur. diğerinde rakibe en çok zarar verecek hale getirmek amaçtır. zaten tavır aldığımız nokta da bu. diğer günahlar günah da benimkiler hafif kusur açıklamanız da dindar biri için aceleyle yazılmış bir cevap olarak düşünüyorum. Allah affetsin demek düşer. bakılan pencereleri çoğaltmaktan zarar gelmez hepimiz faydasını görürüz. inşallah herkes için hayır olan olur.
ben bu kadar uzun yazmiyim dedim diger gunahlarla bu olay karsilastirilinca.malum biz hayvan sever insanlariz kopeklerimiz var.benim yemedigim eti kopegim yiyo cocugumdan hic bir farki yok.simdi ne diyim ki ben bu konuya.allah yardim etsin

Arkadaşlar,
Ben ömründe bir tavuk dahi kesmemiş biriyim. Yazdıklarınızda sonuna kadar haklısınız. Fakat benimde yazdığım gibi diğer günahların yanında bu günah bence yine de hafif sayılır.
Bir dönem benimde bir köpeğim vardı kendim ne yiyorsam o da onlardan yerdi.
Horozlar benim değil, bir aile büyüğümün, zevkine besler sevdiği biri olursa hediye eder, ayrıca üretimini yapar. İnanın çocuklarına o kadar özen göstermez.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR