Arabayla Tek Başına Hatay'dan Posof, Gurcistan, Rusya Vladikavkaz Volgograd, Samara, Rostov Na Donu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yasarergun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 173
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,138

Msyh1987

Ana Kamp
yeni farkettim. çizdiğiniz rota en hızlı rota. benim tercihim türkgözü, borjomi, tiflise 10 km kala sola ayrılan ve kazbek, stepansminda dan geçen ve vladikavkaz, pyatigorsktan krasnodara devam eden yol olurdu. en azından haziranda ben bu yoldan geçeceğim. gürcistan girişinde ve vladikavkaz girişindeki sigorta acentelerinden sadece o ülke için sigorta yaptırın. bana kalsa kaskoya da zeyl yaptirıp kalacağınız süre kadar kasko yurtdışİ güvencesi ve mutlaka sağlık sigortası yaptırın. lütfen yola çıkıştan itibaren de yeni başlık açıp herşeyi paylaşın. uzun süredir vizeden dolayı gidip gelen yok. rus sınırındaki evraklar ilk mesajlarda var, çıktı alıp. benimkilere bakarak doldurun. vladikavkazdan sim kart alın. beeline highway tarifesi size uyar. internet var huzur var :smiley:

kurallara uyun, evrakınız tam olsun. polis heryerde durdurur evrakı verin eksik yoksa sorun çıkmaz.

iyi yolculuklar şimdiden

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Bir de Trabzon-Soçi seferleri Mayıs Haziran gibi başlayacak bilgisini Trabzon porttan öğrendim. Yaklaşık 5 saat sürüyormuş, 350 dolar gibi bir fiyattan bahsettiler

Sent from my iPhone using Tapatalk

Etiketler

yasarergun

Dünyayı değiştirebilirsin
Yer
Antakya-Hatay ama O bir Antep'li :)
Web
www.yiyenbilir.com
Bir de Trabzon-Soçi seferleri Mayıs Haziran gibi başlayacak bilgisini Trabzon porttan öğrendim. Yaklaşık 5 saat sürüyormuş, 350 dolar gibi bir fiyattan bahsettiler

ben moskova, sankt petersburg ve helsinki merkezli aile olarak yola çıkacağım, denk gelirse olabilir. ben karadan gitmeyi tercih ederim. 350 dolara hatay helsinki yakıt parası çıkar :smiley:

EvliyaCelebi2

Söz insanın aynasıdır..
.

Belki sorum alakasız gibi gelecek ama benim açımdan gerekçesi var..

Yeşil pasaportu olmayıp da vize konmadan önce Rusya’ya gidecek olanlardan istenen ekstra birşey var mıydı ?

Pasaportla sınırdan elini kolunu sallayıp geçilebiliyor muydu ?
Kısaca durum neydi ?

Son düzenleme:

krasavchik

Ana Kamp
Hayır yoktu. Sınırda rutin pasaport kontrolü yapılıyordu. Vizeniz olsun yada vizesiz olsun doldurulması gereken imigration kartı dolduruluyordu. Hepsi bu.Vizeli olarak ta aracımla gidip 3 ay kaldım. Vizesiz olarak ta aracımla gittim,prosedür buydu.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yasarergun

Yer
Web
www.yiyenbilir.com
.

Belki sorum alakasız gibi gelecek ama benim açımdan gerekçesi var..

Yeşil pasaportu olmayıp da vize konmadan önce Rusya’ya gidecek olanlardan istenen ekstra birşey var mıydı ?

Pasaportla sınırdan elini kolunu sallayıp geçilebiliyor muydu ?
Kısaca durum neydi ?

yeşil pasaportu olmayanlarla olanlar aynı idi ve hiç bir şey istenmiyordu.

evet pasaportu ver migration belgesini doldur ve gir idi durum.

Son düzenleme:

Msyh1987

Ana Kamp
ben moskova, sankt petersburg ve helsinki merkezli aile olarak yola çıkacağım, denk gelirse olabilir. ben karadan gitmeyi tercih ederim. 350 dolara hatay helsinki yakıt parası çıkar :smiley:

Hocam bir de Batum’dan gemi görünüyor. İrtibat bölümünden şirkete mail gönderdim. Ancak henüz yanıt alamadım. Eğer gemiye binebilirsem, gemi tam da benim gideceğim Yesk şehrine gidiyor. Bununla ilgili bilgi sahibi varsa, aydınlatıcı bir şeyler yazarsa memnun olurum

AKMühendis

Torunum; ŞANSım
Yer
İzmir
Yaşar Bey bu gezi notlarınızı yeni okudum.
Bilgiler ve güzel resimler için, sağolun, varolun.
Çok gezmek istediğim bir rota , komple Rusya..

Moskofun.. :mad: 😇 :p memleketi gezmek için harika.

Olmayacak dua ama...
Allahtan ümit kesilmez..
Bize de nasip olur inşallah ..... ....

yasarergun

Yer
Web
www.yiyenbilir.com
Yaşar Bey bu gezi notlarınızı yeni okudum.
Bilgiler ve güzel resimler için, sağolun, varolun.
Çok gezmek istediğim bir rota , komple Rusya..

Moskofun.. :mad: [emoji56] [emoji14] memleketi gezmek için harika.

Olmayacak dua ama...
Allahtan ümit kesilmez..
Bize de nasip olur inşallah ..... ....
rusya bugün seyahat kısıtlamalarını kaldırsa altay dağları hedefli olarak basar tek başıma giderim. eğer vakit sorunu yaşamıyorsanız baykal gölü ve moğolistan hedefli yola çıkın. hayalerinize ket vurmayın. yol açıksa, yola çık.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tronur

onur guler
Yer
İstanbul
Web
www.fitbull.com
Hayır yoktu. Sınırda rutin pasaport kontrolü yapılıyordu. Vizeniz olsun yada vizesiz olsun doldurulması gereken imigration kartı dolduruluyordu. Hepsi bu.Vizeli olarak ta aracımla gidip 3 ay kaldım. Vizesiz olarak ta aracımla gittim,prosedür buydu.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
şu an için immigration belgesi sadece daha önceden rusya ya gidip vize tarihi dolmadan dönmüş kişilere opsiyon olarak sunuluyor.

BENZER İÇERİKLER

Forum istatistikleri

Forumdaki Konu Sayısı
100,282
Konulara Yazılmış Mesajlar
1,480,914
Kayıtlı Üye Sayımız
168,241
Kaydolan Son Üyemiz
kubilay55 25
Bugün Forumu Ziyaret Eden
Yandex.Metrica
Son 24 Saatte Ziyaret Eden
Son 30 Günde Ziyaret Eden

SON KONULAR

BENZER İÇERİKLER

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

Yer Sağlayıcı: VERİTEKNİK Belge No: YS-308

Copyright © 2000 - 2020 Gezenbilir