Arabayla Tek Başına Hatay'dan Posof, Gurcistan, Rusya Vladikavkaz Volgograd, Samara, Rostov Na Donu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yasarergun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 182
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 69,917
Ynt: Arabayla Tek Başına Hatay'dan Posof, Gurcistan, Rusya Vladikavkaz Volgograd, Samara, Rostov Na

Rotamız yaklaşık 8000 km ve aşağıdaki gibi oluştu. Hataydan gidişte posof türkgözü sınır kapısından çıkıldı, rusyaya vladikavkazdan girilip çıkıldı, gidişte pyatigorsk elista volgograd saratov samara güzergahı kullanıldı ama dönüşte saratov rostov na donu pyatigorsk güzergahı tercih edildi. Dönüşte gürcistanda batum tercih edildi ve trabzondan gümüşhane sivas pınarbaşı kahramanmaraş ve hatay şeklinde rota bitti.

320c1e09500f501aaf0e86716f757c82

Etiketler
Ynt: Arabayla Tek Başına Hatay'dan Posof, Gurcistan, Rusya Vladikavkaz Volgograd, Samara, Rostov Na

yasarergun' Alıntı:
Rotamız yaklaşık 8000 km ve aşağıdaki gibi oluştu. Hataydan gidişte posof türkgözü sınır kapısından çıkıldı, rusyaya vladikavkazdan girilip çıkıldı, gidişte pyatigorsk elista volgograd saratov samara güzergahı kullanıldı ama dönüşte saratov rostov na donu pyatigorsk güzergahı tercih edildi. Dönüşte gürcistanda batum tercih edildi ve trabzondan gümüşhane sivas pınarbaşı kahramanmaraş ve hatay şeklinde rota bitti.

GT-N5105 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ynt: Arabayla Tek Başına Hatay'dan Posof, Gurcistan, Rusya Vladikavkaz Volgograd, Samara, Rostov Na Donu

Yaşar bey öncelikle kutlarım, çok güzel bir gezi gerçekleştirmişsiniz, ayrıca yazınızdan çok faydalandım şöyle ki:

Hayalini kurduğum "Motosikletle Baykal Gölü" planım için Vladikavkaz-Eitsa-Saratov-Samara güzergahını belirlemiş iken sizden Elitsa yolunun çok bozuk olduğunu öğrendim.

Peki, Vladikavkaz-Mahaçkale-Astrahan-Volgograd-Saratov-Samara güzergahı için yol kalitesi hakkında bilgi veya duyumuz var mı?

Şimdiden teşekkür ederim.

Hocam ben size yolu 500 km uzatma pahasına benim dönüş guzegahini tavsiye ederim. Volgograd Saratov Samara arasi çok iyi değil. Ben o nedenle Samara
Talietza
Sezren
Saratov
Povorino
Novohobiorsk
Kalac
Bugucar
Rastov on don
Mineralny vody
Vladikavkaz
Kazbegi
Road M4

Seklinde bir rota izledim. Bazi yerler gercekten koylerarasi yol ama cok guzel ve düzgün.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ynt: Arabayla Tek Başına Hatay'dan Posof, Gurcistan, Rusya Vladikavkaz Volgograd, Samara, Rostov Na Donu

Yaşar bey hızlı cevabınız için teşekkür ederim önerinizi dikkate alacağım, zaman sorunum yok.

Tek sıkıntım, Adana'dan Moğol sınırına kısa yoldan bile gidiş/gelişin 17.400 km. olmasıdır. +1.000km. daha ekleyeceğim.
Neden Moğol sınırı derseniz 30 günlük Rus vize süresi içinde bu yolu gidip gelmem imkansız,dolayısıyla Moğolistan'a bir günlük giriş çıkışla Rusya'da +30 gün daha elde etmek amacındayım.

Ruscam yok ama geçen yaz V.Kafkaz-Rostov-Moskova-Petersburg yapmıştım motorla. Rusca'dan ziyade gerek yerleşim birimlerine giriş çıkışta ve gerekse uzun yolda tamiratlardan dolayı inanılmaz konvoylar oldu hatta dönüşte Rostov girişine doğru ölçtüm tam 27 km. Konvoy olduğunu gördüm. Tabi ben motorla sağdan soldan aralardan geçmeme rağmen tüm yol boyunca bir hayli zor olmuştu, siz de aynı zorlukları yaşadınız mı?

Sonuç olarak önerdiğiniz yolu kullanacağım. Cep tel.ime Here Drive+ Navigasyonun Rusya haritasını yükledim, bir de Rusca-Türkçe el kitabı aldım yeterli olacağını düşünüyorum.

Selamlar.

Benim donus rotasinda hic tamirat vs nedeniyle beklemedim. Ek olarak google translate cep uygulamasına offline calismak uzere turkce, rusça, gürcüce paketlerini indirin. Sıkışınca çeviride sorun yasanmiyor. Here rusyada sesli navigasyon yapiyor ama gurcistanda sadece gittiginiz konumu nokta olarak gösteriyor o nedenle donus yerlerini siz kacirmayip dikkat edeceksiniz. Gurcistanda cep tel olmadan calisan baska program bilmiyorum. Cep icin hat alirsaniz yandex canli trafik uygulaması da var.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

" google translate cep uygulamasına offline calismak uzere turkce, rusça, gürcüce paketlerini indirin"

Bu önerinizi de yerine getireceğim.

Gürcü'de pek sorun olacağını düşünmüyorum. Hopa'dan Gürcistan'a girdiğimde direkt Kazbek dağlarında bir motel var şu an ismini hatırlayamadım, Rus sınırına yakın orada kalıyorum.

Son olarak, merakımı mazur gorün, profilinizde yer alan amanoslar.net sitesine bakınca çince bir site çıkıyor.
Bu sizinse sorun yok elbette.

Tekrar teşekkürler.

Özelden aşağıdaki soruyu sormuştum:
Yaşar bey yazılarınızı okumuştum hatta size soru bile sormuştum.Bende kendi aracımla eylül ayında Gürcistan üstünden Rusya devletine giriş yaptım,Vladikafkas tan Elista şehrine kadar gidip geldim.
Şimdi sorumu sorayım: Sizde yukarıya Samaraya giderken aynı yolu kullandınız acaba bu yolu hangi kriterlere göre beğenmediniz? ben sizin dönüş yolunuzu kullanmadığım için aradaki beğeni farklarını merak ettim.
Saygılar ve yeni yılda mutluluklar dilerim

Cevap aşağıda:
Selamlar,

elistadan sonra yollar o kadar kötü idi ki yollardaki yamalardan orijinal asfaltı görmek mümkün değildi. Tabi bu da 80 kmyi geçince sürekli titreşim ve yorgunluk ile sinir yaptı. Elista sonrası volgograda kadar durum bu idi. Volgograd samara arası elista volgograd arasını aratacak kadar kötü yola sahipti. O nedenle ben seneye ya gidişte ya da gelişte vladikavkaz pyatigorsk rostov na donu, moskova, kostroma, sankt petersburg yolunu izleyeceğim. bir de sizden ricam hem sizin özel mesajınızı hem de benim cevabı forumdaki konuya son mesaj olarak eklerseniz benzer şekilde rota izleyecek arkadaslara faydası olur.

Merhabalar!Bir ricam olacaktı.İzlediğiniz rotaları; google maps üzerinde işaretleyip ekran görüntüsünü yada linkini paylaşır mısınız?Mümkünmüdür?En azından böyle yolculuklara çıkacak arkadaşlara da daha geniş bir bakış açısı vermiş olursunuz?

всё будет хорошо!

Ynt: Arabayla Tek Başına Hatay'dan Posof, Gurcistan, Rusya Vladikavkaz Volgograd, Samara, Kazakistan

Yaşar Bey;

Hayırlı yolculuklar. Bu araçtan alan yerinde duramıyor :smiley:

Sizden ufak bir ricam olacak . Paylaştığınız fotoğrafların neresi olduğunu altına yazabilirseniz sonrası için güzel bir referans olur.

Saygılarımla

Hasan
Fotoğraflar coğrafi işaretlenerek çekilmiştir. Uygun bir programla noktasal olarak yerini görebilirsiniz.

Benim rusyadaş hatta Rusyada aynı yollar yoldaşı gezginim! sence bu sene Rusyaya arabamız ile girip öyle rahatça dolaşabilme imkanımız olabilecekmi?

Ben sorun olmayacağını düşünüyorum. Rus arkadaşlar da gel sorun yok dediler. Ona kalırsa ben antakyada yaşıyorum ve suriye savaşı ya da 3. dünya vekil savaşları 20 km ötemde oluyor. Birisine sorsanız gitme der ama burada bir problem yok.

Sanırım bir kısım resimler çıkmıyor. Rotayı yeniden paylaşıyorum. Eksik fotoğrafları bir ara yüklerim.

Ekran Resmi 2015 07 29 134638

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.