Araç Alımı (cherokee Alınacaktır.)satmak İsteyenlere Duyurulur.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan eposlu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,298

eposlu

Ana Kamp
Yer
DENİZLİ
Arkadaşlar merhabalar yeni bir Cherokee almak istiyoruz. Cherokee konusunda şu anda aracını satmak isteyen varsa bilgi paylaşımı yapabilirmisiniz? Aradıgımız araç aslında model olarak çokta önemli degil ama 95 sonrası 2001 arası olucak. Hafif veya tam donanımlı motoru ve şanzımanı temiz olması tercihimizdir.İçinin düzgün olmasıda gerekmektedir. Uzun süreler binecegim bir arac olmasını istiyorum. Beyninde ve motorunda problem olanlar veya agır sanayilik işi olanları istemiyoruz. Bütce konusunda 20-35 arası araca göre düşünülmektedir. Defender ve discodan düşüncemiz amerikana döndü. 2. aracımız olucak bu araç. Elimizde 110 V8 94 defender vardır. Maksadımız agır offroad veya yarışmalara katılmak degildir. Arkasına bir karavan veya üstüne bir çadır ile kamp yapmak için kullanacagız. Şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla;

Etiketler

Ynt: Araç Alımı (cherokee Alınacaktır.)satmak İsteyenlere Duyurulur.

benim arabada 2003 model overland 52 bin fiyat ve yıl tutmaz

Temiz ve donanımlı bir araç için 35-40bin TL yi gözden çıkartmanız lazım.Sanayilik işi olmayan Cherokee çok çok azdır nedeni şu bu araçların yaşı ve kmsi geldi artık.İstediği kadar temiz olsun bazı parçaların yenilenmesi lazım ki bu da 10 bin TL ye yakın bir bütçe istiyor işçilik dahil. Bir o kadar da offroad donanımı tutar zaten. O yüzden satın alırken istediği kadar temiz desin eğer size bir liste çıkarıp şu şunu yaptım demedikten aracın temiz olması sadece kazası belası olmadığı ve düzgün kullanıldığı anlamına gelir yani o masrafı yine yapacaksınız demektir.Ama gerekli yenilemeleri yapılmış bir XJ de sizi uzun süre götürür ama dediğim gibi böyle bir aracı 40 bin TL den aşağı da kolay kolay kimse satmaz, çünkü maliyeti aracın zaten 45 bin TL civarında yapmak,haliyle yeni bu kadar masraf yapmış aracını ancak biraz daha hırpalayacak ki satsın zararına. Bütçeyi 40 bin TL ye çekerseniz çevreme bakarım ben de

Tercih olarak 92-96 model tabi 96 olsa daha iyi olur sonuçta yeni model, sport kasa,8 çeyrek denilen diferansiyele sahip,arka diff kilitli ( en azından LSD), 3-4 inç kadar yükseltilmiş 31 lastikli tavsiye ederim,en ideal XJ'dir uzun süreli kullanmaya hem yolda hem offroadda.

Bu arada bilgilendirmeler için teşekkür ederim. Şu anda en son güncel olan rakamı 38.000 kadar çıkabilirim ama degecek bir araç olması gerekmektedir. 4.7 -5.2 - 5.9 dizel opsiyonlarımızı düşünceden çıkardık. Kafamı kurcalayan 2 araç var bunlardan biri grand cherokee veya kare kasa yada discover 2 td5 yada V8 olabilir. Kafam çok karıştı. Landrovera uzak degiliz ama cherokeeleri çok problemlerini duyuyorum biraz da korktum açıkcası beyin problemlerinden.

1999-2004 arası yeni kasa grand cheokee ler var fakat araziye uygunlugu ve motor şanzıman durumlarından çok fazla bilgim yok istegim burdan bana yardımcı olacak arkadaşlar varsa almışken ona göre tercih edeyim. Lsd şanzıman konusunda aslında çok fazlada bilgi bulamadım. Ama gene söylüyorum beni en çok korkutan beyin problemleri. Tavsiyesi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Bu yaşlarda araçların hepsinin şanzımanı/diferansiyeli vs yorulmuş, motoru/soğutma radyatörü vs kirlenmiş oluyor, duruma göre yağ pompasından şundan bundan bütün motoru komple elinize verebilecek talihsizlikler bile bekleyebilirsiniz, ve kim ne derse desin alacağınız aracın sorunsuz olacağını garanti edemez. Bu şartlarda ben olsam ya ucuz olanını alır kendim yaptırırım, ya da bunlara bir el atılmış olduğuna inanacaksam satanın tanıdık bildik biri olması gerekir.

Dostum td5 al kafan rahat etsin.biraz daha eskiye gideyim araziye daha fazla girerim arabayi gole sokarim diosan 300tdi.ama jeep yerine land rover markasini tercih etmelisin diye dusunuyorum eski bir jeep ci olarak

Sent from my iPhone using Tapatalk

O beyni yakanlar akü bittiğinde yanlış şarj edenler oluyor, akü kutup başlarını yanlış bağladığınız anda yanar onun harici ben yakanı görmedim,duymadım.Her işte olduğu gibi 4x4 dünyasında da herkes herşeyi bilirim der, o yüzden kahve muhabbetleri hiç bitmez,Jeep araçlarının offroadda kullanılanlar yani XJ,ZJ ve WJ benzinlilerin arasındaki tek fark yürütme maliyetleridir bu araçların masraflı kronik sorunları yoktur,sağlam araçlardır tek bir şart ile zamanı gelince değişmesi gereken parçaları değiştireceksin ve bakımını eksiksiz yapacaksın.

Grand kasalar bütçenizi aşar benden uyarması, Jeepten ağzı yananların çoğu da Grand kasa yani 5.2 ve 4.7 ile offroad yapanlar oluyor. XJ ile yapanlar gayet memnun ama aracını 25 bine alıp 5-10 bin sonra harcayıp yaaa Jeep var ya çok masraflı diyenler de mevcut tabi bunlar da işi bilmeyenler ki onları geçin zaten. 25 bin binek araç alsanız yine masraf açar,bırak da açsın o kadar masraf yani 25 bine alınan 4x4 arazi aracı masrafsız şekilde binilmez.

Landrover alınacaksa Defender harici masraflıdır. Disco 2 TD5 motoru güçsüz(çipletmeniz şart),dayanıksız ( tüm Landlar aynı bu arada Ford motoru atmanız lazım sorunsuzluk için),10-15 lt arası tüketimi var normal yolda bile,daha da önemlisi standardı pahalı sizin bütçenizi aşar,alt yapısına HD aks,HD diğer parçalar derken en az 10-15 bin TL gider haliyle araç 60-70 bin liraları buluyor.Piyasadaki o yapılı TD5'ler 100 bin TL civarında maliyeti var. V8 motor zaten evlere zarar, çok fazla yakıyor.

Defender yapılan masrafı sonuna kadar verir ama XJ ve Def ayrı dünyaların aracı.Ama şunu bilin düzgün,normal yapılı bir Defender'da 40 binden aşağı çok zor hatta imkansız 50 bin TL civarı istiyorlar.Yapılı bir Defender asla üzmez ama dediğim gibi yapılı hale getirmekte ciddi bütçe istiyor.Benim de favori aracımdır bu arada Defederlar sadece arazi için.

Bütçesi dar olan birisinin önünde Jeep XJ,Land Rover Defender Dizel,Toyota Hilux Çift Kabin 4x4 dür bana göre ülkemiz şartlarında. Bunların arasında gündelikte kullanılabilen otomobil havası da veren sadece XJ,diğerleri daha iş makinesi tarzında.

Aracın sorunsuz olacağını dediğim gibi ancak şunu şunu değiştirdim diyenler size değiştirdikleri parça ölçüsünde garanti verirler.Geri kalan tüm araçlar için ancak temiz yani kazası belası yok düzgün kullanılmış diyebilir.Son olarak gözünüz korkmasın at ile deve değil bunlar,dediğim gibi bütçe işi herşey.

eposlu' Alıntı:
Arkadaşlar merhabalar yeni bir Cherokee almak istiyoruz. Cherokee konusunda şu anda aracını satmak isteyen varsa bilgi paylaşımı yapabilirmisiniz? Aradıgımız araç aslında model olarak çokta önemli degil ama 95 sonrası 2001 arası olucak. Hafif veya tam donanımlı motoru ve şanzımanı temiz olması tercihimizdir.İçinin düzgün olmasıda gerekmektedir. Uzun süreler binecegim bir arac olmasını istiyorum. Beyninde ve motorunda problem olanlar veya agır sanayilik işi olanları istemiyoruz. Bütce konusunda 20-35 arası araca göre düşünülmektedir. Defender ve discodan düşüncemiz amerikana döndü. 2. aracımız olucak bu araç. Elimizde 110 V8 94 defender vardır. Maksadımız agır offroad veya yarışmalara katılmak degildir. Arkasına bir karavan veya üstüne bir çadır ile kamp yapmak için kullanacagız. Şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla;

Ilginizi cekerse 96 model opel frontera 2.8 tdi isuzu motorlu aracimiz var 260000km ,25.000 tl ,
2004 gumruk girisli.

MT27i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Uploadfromtaptalk1429912738398

Td5 motoruna gucsuz diyen arkadasa sesleniorum 136hp makinadan bahsediyoruz.dayaniksiz dediginiz aracin sasesi defender yurur aksamin cogu defender ile ayni.ford motoruna sorunsuz demissiniz degil daha dertli denebilir.nissan motorlari varken forda yanasilmaz.300tdi icin konusuyorum 7-11lt arasi duzgun aracin yakiti var.standart disco icin konusuyorum masraflarini yaziyorum.Discovery1 300tdi al.hd rot kollari 250-300 lira yukseltmesi 1,500 tl ofsetli jant 850tl lastik 1500-2500tl arasi snorkel350tl 150bin km de bir turbo degisirsin 1500tl celik tampon vinc 2,500tl asfaltta kullanilmis bir arac bulursan tadindan yenmez.arazi araci alayim biraz yapayim zarar etmiyeyim diyosaniz bende olayin sonu disco dur.defendera 50bin tl verene kadar cok guzel discolar var sikintisiz.freelander kullandim jeep de kullandim suan defender kullaniyorum.bir sonraki aracim disco olacak.cevremde var ve kesinlikle yolun sonu..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Disco 1, tdi motorlulara birşey demedim zaten alt yapı Def ile yanı ama yazdıkların sadece başlangıç.Daha çok HD parça var.Tüketime de birşey demedim.Bulunuyorsa alınsın tabi Defender'a evet Disco 1 hayır zaten saçma olur.Bu araçlar ile alakalı çok tecrübem olduğu için benim de favorimdir diye söyledim zaten başta.

Nissan motoru iyidir ama Ford motoruna laf söyletmem.Kullanmasını bilmeyen veya düzgün uygulanmayan araçlardır o dökülenler.Yıllardır kullandığımız motorlar en nihayetinde,çok tecrübemiz oldu bunlarla.

TD5 motorlu Discolar hem güçsüz hem pahalı hem de yürütmesi maliyetlidir.Kaldı ki yine düzgünü 40-50 bin TL civarında isteniyor ki araziye sokacağım derseniz onunda hdsi ıvırı zıvırı bir sürü masrafı var.Asfaltta evet ama offroad yapılacak araçlar değil.Yapılır mı yapılır tabi, paran varsa cebinde.İsteyen alıp deneyebilir,herkes özgür sonuçta.

Bu işte zarar edilmeyecek araçlar Defender ve Toyotanın mekanik modelleridir.Bu eskiden de böyleydi şimdi de böyle.Bazı dönemler istisna araçlar popüler olmuştur satarken zarar etmemiştir o ayrı tabi.

Sonuçta herkes offroad yapıyor,deniz seviyesinde aynı motorun performansı ile 2500 mt bir değil,çamurdaki performansı ile kardaki farklı olabiliyor.Benim yaptığım yorumlar hemen hemen tüm şartlara göre yapılmış,uzun süreli tecrübe sonucu oluşmuştur.Benim görüşlerim bunlar,denemek isteyen dediğim gibi alır dener.

Bu tartışmalar devam ede dursun, bugün gözümün önünde bir traktörün sanki düz yolda gidiyormuş gibi haldur huldur girip çıktığı yeri görseniz arazi aracı neymiş anlardınız :D :D

axysnake' Alıntı:
Ilginizi cekerse 96 model opel frontera 2.8 tdi isuzu motorlu aracimiz var 260000km ,25.000 tl ,
2004 gumruk girisli.

MT27i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Teşekkür ederim en son kararımda TD5 YADA 4.7 Almak istiyorum yada istedigim kare kasayı bulursam onu alacagım.

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Aracların birbirlerine göre çok fazla farklı yapıları ve özellikleri var ama şu anda fiyatlar cıldırmıs durumda yavaş yavaş elemeleri yapıyorum inşallah kısa süre içinde araçları netleştiririz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,083
Kaydolan Son Üyemiz
b00zt

Çevrimiçi üyeler

Geri