Araç Altı Pas Giderme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akhan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,572

Akhan

Yeni Üye
Tahoe seven tüm arkadaşlara selam.
1995 model abd gümrük etiketleri dahi üzerinde olan içinde hala ilk günkü kokusunu alabileceğiniz bir tahoe aldım.
Daha önce mercedes gl toyota Lc 80 ve 120 grand Cherokee ve land disco kullanmışlığım var.
Fakat hep aradığım araç temiz bir tahoe idi.
Benden önceki sahibi tanınmış bir iş adamı imiş.Araba merakı varmış.
Araç ben aldığımda 120.000 milde idi . Boyası orjinal .Araç özel şöförü ile çok az kullanılmış.
Koltuklar yeni gibi.
Neyse aracımı çok övdüm. Yazdıkça yazasım geliyor.
Şimdi gelelim soruma.Çok problem değil fakat aracım altında saşe de ve metal yüzeylerde pas var. Henüz metalin kesitini azaltacak seviyede değil. Fakat biraz titizim.
Yaptırmak istediğim işlem yıkama değil pasın temizlenmesi.Tabiki tarafınızdan tecrübe edilmiş bir çözüm değerli görüş ve önerilerinizi bekliyorum.
Tüm arkadaşlara kazasız cesasız uzun yollar ve yıllar diliyorum.

Etiketler
Tahoe seven tüm arkadaşlara selam.
1995 model abd gümrük etiketleri dahi üzerinde olan içinde hala ilk günkü kokusunu alabileceğiniz bir tahoe aldım.
Daha önce mercedes gl toyota Lc 80 ve 120 grand Cherokee ve land disco kullanmışlığım var.
Fakat hep aradığım araç temiz bir tahoe idi.
Benden önceki sahibi tanınmış bir iş adamı imiş.Araba merakı varmış.
Araç ben aldığımda 120.000 milde idi . Boyası orjinal .Araç özel şöförü ile çok az kullanılmış.
Koltuklar yeni gibi.
Neyse aracımı çok övdüm. Yazdıkça yazasım geliyor.
Şimdi gelelim soruma.Çok problem değil fakat aracım altında saşe de ve metal yüzeylerde pas var. Henüz metalin kesitini azaltacak seviyede değil. Fakat biraz titizim.
Yaptırmak istediğim işlem yıkama değil pasın temizlenmesi.Tabiki tarafınızdan tecrübe edilmiş bir çözüm değerli görüş ve önerilerinizi bekliyorum.
Tüm arkadaşlara kazasız cesasız uzun yollar ve yıllar diliyorum.
Merhaba,
Uzun süre kullanılmamışsa normaldir.
Zaten Tahoe'da elektrik direği gibi şase var. 100 yıl geçse, erimez.
Sadece " TEMİZLİK " yeterlidir.
Alt yıkama yaptırın. Her şey ortaya çıkar. Ardından da, isterseniz pas koruyucu boya sürebilirsiniz fırçayla.

Başka masrafa gerek yok.
Her halde, durmaktan pas yapmıştır.

Yakıt harcamasını ( 100 km. de ş.içi ve dışı LİTRE olarak ) bir ara ölçün, burada paylaşın.

Güle güle kullanın.
Yavuz UYAN
Ataşehir-İstanbul
0532 4253288
TAHOE YIKAMA 4

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri