Araç içi yatak mı Araç üstü Çadır mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kaanrevan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,642

kaanrevan

Ana Kamp
Arkadaşlar merhaba. Uzun yıllardır hayallarini kurduğumuz bu hayata aslında ilk defa başlayacağız. Bu nedenle öneri ve tavsiyelerinize ihtiyacım var. Salgın olmasa aslında bu sene Nisan ayı gibi başlayacaktık bir şekilde. Ama nasip olmadı. İnşallah bir an önce tüm ülke ve dünya kurtulur bu zor günlerden.

Sorum şu; aracım bir MPV olan Zafira Tourer 2013 model geniş bir araç. Bir şekilde maksimum ilk zamanlar 2-3 gün geceyi geçireceğimiz mekanlara gitmeyi düşünüyoruz. Birkaç alternatifimiz var. Aracıma 1 ay önce taşıyıcı barları aldım. Aslında araç üstü çadır almayı planlıyordum. Hala daha alternatiflerimin arasında.

4 kişiyiz. Eşim ben ve 5 yaşında ikiz kızlar. Bir şekilde planlı programlı ekipmanları bu birkaç ay içinde hazırlamak istiyorum. Sizlerin deneyimleri çok önemli. Ona göre seçimlerimi yapmak istedim.

1.alternatifimiz bu tarz bir yatak alıp 4 kişi araçta konaklamak. Kamp için de gerekli tüm ekipmanları aracımın üstündeki halihazırda olan 400 lt lik port bagajda taşımak vb. Acaba 135 genişliği 190cm uzunluğundaki ve tavan yüksekliği hayli ferah olan aracımızda bu şekilde konaklamak zor mu olur? Kızlar 5 yaşındalar ama 105 cm boyları var ve zayıflar. Normalde de zaten evde gece gelip bizim 160 cm olan yatakta uyuduğumuz zamanlar oluyor.

Yahat yatagi hava yatagi colchon inflable para oto

2.alternatifimiz de şu; hem bu şekilde araç içine bir yatak, hem de aracın üst taşıyıcıya alacağımız çadır ile 2 kişi + 2 kişi şeklinde konaklama. Bu şekilde biraz daha maliyetli olacak. Çünkü henüz araç üstü çadırım yok. Sizce 4 kişi Zafiranın içerisinde konaklanabilir mi? Yani bu araç üstü çadıra ihtiyaç duymadan 2-3 günlük konaklamaları yapabilir miyiz? Ya da başka bir seçenek?

Forumda mutlaka bizim gibi 4 kişilik hatta daha fazla sayıya sahip arkadaşlar vardır. Tavsiyelerini bekliyorum.

Etiketler
Neden normal çadır düşünmediniz araç içi çok havasız olur bi zaman sonra daralırsıız araç üstü çadırı sürekli sök-tak zahmetli olur güzel bir çadır alırsanız hem maliyeti daha uygun olur hem havalandırması 3 seçeneği de deneyimlemiş biri olarak söylüyorum ben en son kamp römorku aldım hepsi bir atada sıkıntı kalmadı:smiley:)

Merhaba
Kamp römork unu nerden ve maliyeti ne oldu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Neden normal çadır düşünmediniz araç içi çok havasız olur bi zaman sonra daralırsıız araç üstü çadırı sürekli sök-tak zahmetli olur güzel bir çadır alırsanız hem maliyeti daha uygun olur hem havalandırması 3 seçeneği de deneyimlemiş biri olarak söylüyorum ben en son kamp römorku aldım hepsi bir atada sıkıntı kalmadı:smiley:)

Teşekkür ederim bilgiler için. O zaman şöyle yapabiliriz sanırım. Öncelikle bir deneme açısından biz araç içinde 1 gecelik konaklamayı deneyelim. Hem normal çadırda da kullanılabilecek bir yatak alıp deneyebiliriz.

Aslında araç üstü çadırı ve araç içini şunun için düşündük. Eşim biraz bu konuda ön yargılı. Börtü böcek vb. Aşama aşama geçmeyi istiyoruz. Aslında dediğiniz gibi güzel 4 kişilik bir çadır çok daha uygun ve zahmetsiz olabilir.

Merhaba,

Her iki seçenekte de kamp yapılabilir. Benim de sizin gibi 2 kızım var. Kamp için aile çadırı kullanıyoruz (arpenaz 4.1). Yatak odası kısmına bir tane 2 kişilik bir tane de 1 kişilik yatak alıyor. 4 kişi çok rahat yatılıyor. Komple kapalı olduğu için börtü böcek sıkıntısı olmuyor hiç. Salon kısmının altında da havuz şeklinde brandası mevcut. Zemine temasınız olmuyor. Kamp malzemeleri çok rahat sığıyor ve yüksekliği sayesinde ayakta dahi giyinebiliyorsunuz. Kış şartlarında denemedim ancak geçtiğimiz yaz köyceğizde gün boyu sağanak yağışta hiç su almadı. Dez avantajı nispeten düz bir zemin bulmak gerekiyor. Tek kişi kurulumu zahmetli ama çok kurdum, iki kişi rahat kuruluyor. Günübirlik kamplar için tercih edilmez. Benim bunun için küçük çadırım da mevcut.

Araç üstü çadırın 160*200 olan modelleri mevcut. Hatta yan tente odaları da (tamamen kapalı) yapılıyor artık. Aracınız zaten yükleme alanı olarak çok uygun. Sadece araç içerisinde yatmak sıkıntılı olur. Malzemeleri iktir kaydır yatak kur topla zahmetli olur biraz. Size tavsiyem araç üstü çadır ve yan oda şeklinde olur.

Aile çadırı, römork yada caretta tarzı mini karavanlar da seçenekler arasında ama istekler arttıkça maliyetler de artıyor. Bu saydıklarım arasında en hesaplısı çadır olur. Beğenmediğiniz takdirde elden çıkarması da kolay olur.

Merhaba,

Her iki seçenekte de kamp yapılabilir. Benim de sizin gibi 2 kızım var. Kamp için aile çadırı kullanıyoruz (arpenaz 4.1). Yatak odası kısmına bir tane 2 kişilik bir tane de 1 kişilik yatak alıyor. 4 kişi çok rahat yatılıyor. Komple kapalı olduğu için börtü böcek sıkıntısı olmuyor hiç. Salon kısmının altında da havuz şeklinde brandası mevcut. Zemine temasınız olmuyor. Kamp malzemeleri çok rahat sığıyor ve yüksekliği sayesinde ayakta dahi giyinebiliyorsunuz. Kış şartlarında denemedim ancak geçtiğimiz yaz köyceğizde gün boyu sağanak yağışta hiç su almadı. Dez avantajı nispeten düz bir zemin bulmak gerekiyor. Tek kişi kurulumu zahmetli ama çok kurdum, iki kişi rahat kuruluyor. Günübirlik kamplar için tercih edilmez. Benim bunun için küçük çadırım da mevcut.

Araç üstü çadırın 160*200 olan modelleri mevcut. Hatta yan tente odaları da (tamamen kapalı) yapılıyor artık. Aracınız zaten yükleme alanı olarak çok uygun. Sadece araç içerisinde yatmak sıkıntılı olur. Malzemeleri iktir kaydır yatak kur topla zahmetli olur biraz. Size tavsiyem araç üstü çadır ve yan oda şeklinde olur.

Aile çadırı, römork yada caretta tarzı mini karavanlar da seçenekler arasında ama istekler arttıkça maliyetler de artıyor. Bu saydıklarım arasında en hesaplısı çadır olur. Beğenmediğiniz takdirde elden çıkarması da kolay olur.

Hocam tam da o kısma bakıyordum. Arpenaz 4.1 brandalı olan 890 tl şuanda. Acaba nasıl olur derken siz yazdınız. Çok teşekkür ederim. Peki hocam 2-3 günlük kamplar için kurulumu çok mu zahmetli oluyor bu çadırın? Bir de çoğunlukla çadır kamplarda kalıyorsunuz sanırım?

Aynı çadırdan bende de var
Bizde en fazla 2 gece kalıp devam ediyoruz
Kurulumu çok kolay ilk kurulum 60 dk sonra ki kurulum30 dk düşersiniz
çadırı toplaması bir şey değil ancak arabadan eşyaları getir götür biraz yorar o yüzden pratik şeyler alınız

Hocam tam da o kısma bakıyordum. Arpenaz 4.1 brandalı olan 890 tl şuanda. Acaba nasıl olur derken siz yazdınız. Çok teşekkür ederim. Peki hocam 2-3 günlük kamplar için kurulumu çok mu zahmetli oluyor bu çadırın? Bir de çoğunlukla çadır kamplarda kalıyorsunuz sanırım?

Bendeki brandasız modeli, 2015'de almıştım. Black fresh'ler çok güzel. Bir sonraki alacağım model kesinlikle black fresh olur. Her sene kesin 1 hafta 10 gün kadar çadır kampımız oluyor. Hatta coronadan dolayı bu senenin rezervasyonunu üzülerek iptal ettik. İlk kez kurarken biraz uğraşmıştık sonrası çok basit geldi. Eşimle beraber 15-20 dk içinde yataklar dahil kampa yerleşmiş oluyoruz. Zaten takıldığınız noktalarda kurulum videoları dahi var. Sağlamlık konusunda da kafanızda soru işareti kalmasın. 5 senedir ne polü kırıldı ne de ufak bir çürüme yıpranma olmadı. Yaz ve bahar tatilleri için ideal.

Tam hayal ettiğim gibi
Resimler çok güzel ama maliyetli imiş
Tşk

Crawler çok pahalı aynı işlemi yapıyor tek farkı bendekinin üstünde yatıyorsun crawlerin icinde
Çok güzel görünüyor ? İyi günlerde kullanmanız dileğiyle. Trailer'i ve çadırı yapan her iki firmayı da takip ediyorum. Dediğiniz gibi Crawler'ın sizinkine muadil modelinin başlangıç fiyatına siz full yaptırmışsınız.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR